>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Роз’яснення до розділу VIII «Екологічний податок» Податкового кодексу України. Загальні засади справляння екологічного податку, актуальні питання та новації у порядку його адміністрування

Консультує Світлана БОЧАРОВА,
головний державний податковий ревізор-інспектор ДПА України
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 2 (793), 24 січня 2011 року)

Пп. 9.1.6 п. 9.1 ст. 9 розділу I «Загальні положення» та ст. 240-250 розділу VIII «Екологічний податок» Кодексу запроваджено у державі справляння нового екологічного податку.
Екологічний податок це загальнодержавний обов’язковий платіж, що справляється з фактичних обсягів викидів у атмосферне повітря, скидів у водні об’єкти забруднюючих речовин, розміщення відходів, фактичного обсягу радіоактивних відходів, що тимчасово зберігаються їх виробниками, фактичного обсягу утворених радіоактивних відходів та з фактичного обсягу радіоактивних відходів, накопичених до 1 квітня 2009 року (пп. 14.1.57 п. 14.1 ст. 14 Кодексу).
Так, починаючи з 1 січня 2011 року в умовах Кодексу платникам збору за забруднення навколишнього природного середовища слід звернути увагу, що на заміну загальнодержавного збору за забруднення навколишнього природного середовища, буде справлятися екологічний податок, який залишається одним із інструментів державного регулювання раціонального природокористування та збереження екологічної безпеки життєдіяльності людини, охорони навколишнього природного середовища.
Екологічний податок має характерні відмінності від інших податків, зборів та обов’язкових платежів. Його особливість залишається в тому, що нормативно-правові акти, які регламентують його справляння, постійно балансують між сферами екологічного і податкового права. Так, відносини у сфері природоохоронного законодавства, їх правові, економічні та соціальні засади організації у сфері охорони навколишнього природного середовища регулюються Законом України «Про охорону навколишнього природного середовища».
Проте, із природоохоронного законодавства виведено поняття «встановлення збору за забруднення навколишнього природного середовища» на заміну передбачено перехід на нові податкові правовідносини та нові норми податкового законодавства. Так наприклад, по цьому податку на заміну діючих норм щодо поняття «норматив збору», який розраховуються із урахуванням норм природоохоронного законодавства, запроваджено нове поняття «ставки податку».
З прийняттям Кодексу усунено розбіжності деяких норм Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», виданих нормативно-правових актів у цій сфері та Закону України «Про відходи».

Повністю статтю читайте на шпальтах нашої газети.

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2011 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»