>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Податківці України та Франції обговорять
проблеми підтримки малого та середнього бізнесу

Прес-служба ДПА України
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 23 (814), 14 червня 2011 року)

Розпочався п’ятиденний робочий візит делегації українських податківців до Франції. Протягом цих днів вітчизняні фахівці планують провести низку зустрічей із французькими колегами, аби вивчити досвід цієї країни у підтримці малого та середнього бізнесу.
«І перед Україною, і перед Францією стоять одні й ті самі проблеми — як підтримати малий та середній бізнес, але водночас організувати механізми сприяння так, щоби ними не могли скористатися суб’єкти тіньової економіки. Дрібні підприємці — основа національної економіки в європейських країнах, саме вони складають «середній клас». І вони безумовно потребують підтримки. Наше завдання — виробити такі спільні алгоритми надання пільг, до яких не матимуть доступу шахраї, зацікавлені лише у мінімізації податків», — пояснив заступник голови ДПС України Олександр Клименко, який очолює українську делегацію.
За його словами, саме тематика застосування спрощених моделей оподаткування, «податкових канікул» та упередження використання таких моделей для ухилення від оподаткування стане основною тематикою під час консультацій з податковим відомством Франції.
Крім того, податківці України мають намір ознайомитися з досвідом застосування норм Податкового кодексу.
«На жаль, треба визнати, що з кодифікацією податкового законодавства Україна, у порівнянні з Європою, спізнилася не на роки, а на десятиліття. Наприклад, у Франції Кодекс діє з початку 50-х років минулого століття і зазнає змін щороку, під час прийняття державного бюджету. Процес коригування податкового законодавства у наших колег налагоджений та безболісний», — підкреслив О. Клименко.
Заступник голови ДПС додав, що міжнародна співпраця з податковими відомствами європейських країн має на меті залучення до вітчизняної практики загальноєвропейських принципів податкової політики — в рамках загального курсу на євроінтеграцію.

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2011 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»