>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Громадяни країни запитують – податківці України відповідають

Консультує Інформаційно-довідковий департамент ДПС
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 23 (814), 14 червня 2011 року)

Чи обкладаються податком на доходи фізичних осіб доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний характер (пересувний) характер роботи, за умови укладення колективного договору та передбачених в ньому доплат (надбавок) до посадових окладів працівників за пересувний характер роботи?

Відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України від 31 березня 1999 року № 490 «Про надбавки (польове забезпечення) до тарифних ставок і посадових окладів працівників, направлених для виконання монтажних, налагоджувальних, ремонтних і будівельних робіт, та працівників, робота яких виконується вахтовим методом, постійно проводиться в дорозі або має роз’їзний (пересувний) характер» (далі — Постанова № 490) підприємства самостійно встановлюють надбавки до тарифних ставок і посадових окладів працівників, робота яких постійно проводиться в дорозі або має роз’їзний характер, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником.
Граничні розміри надбавок (польового забезпечення) працівникам за день не можуть перевищувати граничні норми витрат, установлених постановою Кабінетом Міністрів України від 23 квітня 1999 року № 663 «Про норми відшкодування витрат на відрядження у межах України та за кордон» для відряджень у межах України.
Відповідно до пп. 14.1.48 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VІ із змінами та доповненнями (далі — ПКУ), заробітна плата для цілей розділу ІV ПКУ — це основна та додаткова заробітна плата, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, які виплачуються (надаються) платнику податку у зв’язку з відносинами трудового найму згідно з законом.
Водночас згідно з п. 164.6 ст. 164 ПКУ під час нарахування доходів у формі заробітної плати база оподаткування визначається як нарахована заробітна плата, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, страхових внесків до Накопичувального фонду, а у випадках, передбачених законом, — обов’язкових страхових внесків до недержавного пенсійного фонду, які відповідно до закону сплачуються за рахунок заробітної плати працівника, а також на суму податкової соціальної пільги за її наявності.
Відповідно до п. 167.1 ст. 167 ПКУ доходи, одержанні, у тому числі, але не виключно у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які виплачуються (надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, оподатковуються за ставкою 15 відсотків.
У разі якщо загальна сума заробітної плати у звітному податковому місяці перевищує десятикратний розмір мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного податкового року, ставка податку становить 17 відсотків суми перевищення з урахуванням податку, сплаченого за ставкою 15 відсотків.
Враховуючи вищенаведене, з метою обкладання податком на доходи фізичних осіб, доплати (надбавки) до посадових окладів працівників за роз’їзний характер (пересувний) характер роботи, у розмірах, передбачених колективними договорами або за погодженням із замовником, включаються до складу заробітної плати й оподатковуються в її складі відповідно до пп. 164.2.1 п. 164.2 ст. 164 Закону за ставкою 15% та/або 17%.

Чи виникає об’єкт оподаткування податком на доходи фізичних осіб у фізичної особи, якщо банк здійснює продаж заставного нерухомого майна (квартири), яке належало даній фізичній особі, у зв’язку з невиконанням нею умов кредитного договору та за якою ставкою?

Чи потрібно при продажу основних засобів, які при їх ліквідації обліковувались у бухгалтерському обліку на рахунках «Товари» або «Виробничі запаси», застосовувати РРО?

В якій податковій декларації з ПДВ переробним підприємством відображається операція з придбання товарів/послуг, основних фондів, які будуть використовуватись для виготовлення молока, молочної сировини та молочної продукції, м’яса і м’ясопродуктів, іншої продукції переробки тварин, закуплених у живій вазі?

Який порядок оподаткування ПДВ операцій з отримання платником податку коштів з міського бюджету на виконання програми благоустрою міста?

Чи потрібно суб’єкту спеціального режиму оподаткування у разі знищення (загибелі) врожаю здійснити коригування податкового кредиту, сформованого за придбаними товарами/послугами, що були використані для вирощування таких посівів (насаджень) та відображалися у податковій декларації з ПДВ (скороченій)?

Яким чином виправити помилку, допущену платником ПДВ, у Розрахунку (перерахунку) частки використання сплаченого (нарахованого) податку за придбаними (ввезеними) товарами/послугами, необоротними активами між оподатковуваними та неоподатковуваними операціями (Д7) (додаток 7) до податкової декларації з ПДВ, яка вплинула/не вплинула на вартісні показники податкової декларації з ПДВ?

Чи має право платник ПДВ, який здійснює переробку давальницької сировини, ввезеної іноземним замовником, включити до складу податкового кредиту суми податку, сплачені ним при придбанні товарів/послуг, які використовуються ним для переробки давальницької сировини, а також пов’язаних з адміністративними витратами (канцелярські товари, оренда офісу, електроенергія, теплоенергія, водопостачання тощо)?

Який порядок оподаткування ПДВ операції з продажу агентом — резидентом — платником ПДВ карток поповнення рахунків за межами території України з метою надання послуг міжнародного електрозв’язку (роумінгу), у разі якщо такі послуги надаються виключно для резидентів України?

В якому звітному податковому періоді платник податку відображає обсяги експортованих товарів в податковій декларації з ПДВ?

Який порядок відображення в розділі І та ІІ Реєстру видатних та отриманих податкових накладних транспортних квитків, форма яких встановлена міжнародними стандартами?

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2011 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»