>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Зміни до Податкового кодексу України
в частині оподаткування доходів фізичних осіб

Консультує Тетяна ДОБРОДІЙ,
головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 30 (821), 25 липня 2011 року)

Верховною Радою України 7 липня 2011 року за № 8217 прийнято Закон України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих норм Податкового кодексу України». Даний Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.
Слід звернути увагу, що деякі з прийнятих Законом № 8217 норм, набирають чинності не з другого півріччя поточного року, а з 1 січня 2012 року. Це визначено у Прикінцевих та перехідних положеннях Закону № 8217.
Крім суто редакційних правок, внесено багато змін та доповнень, які докорінно змінюють чинні до цього норми Кодексу. Законом № 8217 змінено і деякі норми розділу ІV «Податок на доходи фізичних осіб» Кодексу.
Розглянемо основні зміни, які відбудуться в оподаткуванні доходів фізичних осіб у зв’язку із прийняттям Закону № 8217.
Законом № 8217 вдосконалено наведене у статті 164 Кодексу визначення бази оподаткування податком на доходи фізичних осіб, що має усунути різночитання цієї норми. Так, встановлено, що базою оподаткування є загальний оподатковуваний дохід, з урахуванням особливостей, визначених відповідними нормами цього розділу.
Загальний оподатковуваний дохід — будь-який дохід, який підлягає оподаткуванню, нарахований (виплачений, наданий) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
У випадку використання права на податкову знижку, базою оподаткування є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається шляхом зменшення загального оподатковуваного доходу з урахуванням пункту 164.6 цієї статті на суми податкової знижки такого звітного року.
Базою оподаткування для доходів, отриманих, від провадження господарської або незалежної професійної діяльності, є чистий річний оподатковуваний дохід, який визначається відповідно до пункту 177.2 статті 177 та пункту 178.3 статті 178 цього Кодексу.
Законом № 8217 встановлено, що не підлягатимуть оподаткуванню внески на пенсійні вклади (підпункт 164.2.16 пункту 164.2 статті 164).
Згідно з прийнятою Законом № 8217 новою редакцією підпункту «ґ» підпункту 164.2.17 не підлягатимуть оподаткуванню суми умовно нарахованих відсотків на суму поворотної фінансової допомоги, що залишається неповерненою на кінець звітного періоду, у розмірі облікової ставки Національного банку України, розрахованої за кожний день фактичного використання такої поворотної фінансової допомоги. Цими змінами узгоджено норму пп. «ґ» 164.2.17 п. 164.2 ст. 164 розділу ІV та пп. 14.1.257 п. 14.1 ст. 14 розділу І Кодексу щодо включення у фізичних осіб до безповоротної фінансової допомоги сум умовно нарахованих відсотків.
З набранням чинності Законом № 8217 при нарахуванні доходів у вигляді винагороди за цивільно-правовими договорами за виконання робіт (надання послуг) база оподаткування визначатиметься як нарахована сума такої винагороди, зменшена на суму єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування. Такими змінами до пункту 164.6 статті 164 приведено у відповідність податкове законодавство та законодавство про загальнообов’язкове державне соціальне страхування.

Повністю статтю читайте на шпальтах нашої газети.

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2011 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»