>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Практика запровадження та застосування
положень Податкового кодексу України
Відповіді на запитання учасників безкоштовного семінару

Консультує Алла ЛІЩИМЕНКО,
начальник консультаційного відділу ДПА у м. Києві.
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 30 (821), 25 липня 2011 року)

Який порядок урахування від’ємного значення об’єкта оподаткування в результатах наступних податкових періодів?

Відповідно до п. 150.1 ст. 150 Податкового кодексу України від 02.12.10 № 2755-VI (далі — Кодекс) якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування з податку на прибуток платника податку з числа резидентів за підсумками податкового року є від’ємне значення, то сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат першого календарного кварталу наступного податкового року. Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками півріччя, трьох кварталів та року здійснюється з урахуванням зазначеного від’ємного значення попереднього року у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення. Від’ємне значення як результат розрахунку об’єкта оподаткування, отриманий від ведення діяльності, яка підлягає патентуванню, не враховується для цілей частини першої цього пункту та відшкодовується за рахунок доходів, отриманих у майбутніх податкових періодах від такої діяльності.
Разом з цим згідно з п. 3 підрозділу 4 розділу ХХ «Перехідні положення» Кодексу пункт 150.1 статті 150 Кодексу застосовується у 2011 році з урахуванням такого: якщо результатом розрахунку об’єкта оподаткування платника податку з числа резидентів за підсумками першого кварталу 2011 року є від’ємне значення, то сума такого від’ємного значення підлягає включенню до витрат другого календарного кварталу 2011 року. Розрахунок об’єкта оподаткування за наслідками другого, другого і третього кварталів, другого-четвертого кварталів 2011 року здійснюється з урахуванням від’ємного значення, отриманого платником податку за перший квартал 2011 року, у складі витрат таких податкових періодів наростаючим підсумком до повного погашення такого від’ємного значення.

У декларації з ПДВ за травень 2011 року платник одночасно занизив податкові зобов’язання та податковий кредит.
Чи можна ці дві помилки виправити через один уточнюючий розрахунок?

Чи визначаються курсові різниці при продажу іноземної валюти у вигляді експортної виручки? Якщо так, то яку вартість використовувати для визначення різниці від продажу: балансову вартість такої іноземної валюти на дату балансу чи вартість за курсом НБУ на дату здійснення продажу? Яка дата вважається «датою балансу» в розумінні Податкового кодексу?

Чи можна одну податкову накладну одночасно заповнювати як шляхом друкування даних, так і від руки?

За які звітні періоди надається звіт про пільги у 2011 році: за квартал чи наростаючим підсумком з початку року?

В якому додатку до декларації з податку на прибуток відображаються витрати на охорону праці?

У квітні 2011 року платник ПДВ — імпортер сплатив під час розмитнення імпортних товарів податок на додану вартість, але вантажну митну декларацію було оформлено у травні.
В якому звітному періоді платник ПДВ може включити до податкового кредиту суму імпортного ПДВ?

У першому кварталі 2011 року, коли підприємство перебувало на спрощеній системі оподаткування, були оплачені послуги з реклами на телебаченні. Акт здавання-приймання наданих послуг був отриманий у другому кварталі, коли підприємство перейшло на загальну систему оподаткування.
Чи можна включити до витрат за другий квартал 2011 року послуги з реклами на телебаченні?

Як у 2011 році оподатковуються послуги з інжинірингу?

Підприємство стало на облік в податковому органі у квітні 2011 року.
Чи повинне воно надавати декларацію з податку на прибуток за 2 квартал 2011 року?

Як правильно відобразити в податковій накладній адресу продавця та покупця: починаючи з індексу чи з назви вулиці?

У квітні 2011 року платник податку на прибуток ввіз імпортні товари, за які поки що не перерахував іноземну валюту постачальнику-нерезиденту.
У зв’язку із тим, що у травні та червні реалізовано частину товарів, то необхідно визначити їх собівартість для розрахунку оподатковуваного прибутку.
Який курс НБУ застосовувати для розрахунку собівартості імпортних товарів?

У березні 2011 року платник податку на прибуток отримав від покупця аванс за товари, які придбав у постачальника у квітні цього року.
Чи можна віднести собівартість придбаних товарів на зменшення оподатковуваного прибутку?

В якому додатку до декларації з податку на прибуток відображаються витрати на сертифікацію якості продукції?

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2011 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»