>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Оподаткування доходів фізичних осіб

Консультує Тетяна ДОБРОДІЙ,
головний консультант секретаріату Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики.
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 11 (854), 19 березня 2012 року)

У студентів та учнів ПТУ при проходженні виробничої практики на підприємствах 50% нарахованої їм заробітної плати перераховується навчальному закладу. Чи має підприємство за таких умов нараховувати ПДФО з усієї суми нарахованої заробітної плати, чи тільки з її частки, що безпосередньо виплачується таким платникам податку?

Частиною 4 статті 53 Закону України «Про освіту» від 23.05.1991 № 1060-ХІІ встановлено, що на час виробничого навчання, практики учням і студентам забезпечуються робочі місця, безпечні та нешкідливі умови праці. П’ятдесят відсотків заробітної плати за виробниче навчання і виробничу практику учнів, слухачів професійно-технічних навчальних закладів направляється на рахунок навчального закладу для здійснення його статутної діяльності, зміцнення навчально-матеріальної бази, на соціальний захист учнів, слухачів, проведення культурно-масової і фізкультурно-спортивної роботи.
Згідно з вимогами Податкового кодексу України (далі — ПКУ) оподаткуванню податком на доходи фізичних осіб підлягає будь-який дохід, нарахований (виплачений) на користь платника податку протягом звітного податкового періоду.
Відповідно до підпункту 14.1.180 ПКУ податковий агент щодо податку на доходи фізичних осіб — юридична особа (її філія, відділення, інший відокремлений підрозділ), самозайнята особа, представництво нерезидента — юридичної особи, які незалежно від організаційно-правового статусу та способу оподаткування іншими податками та/або форми нарахування (виплати, надання) доходу (у грошовій або негрошовій формі) зобов’язані нараховувати, утримувати та сплачувати податок, передбачений розділом IV цього Кодексу, до бюджету від імені та за рахунок фізичної особи з доходів, що виплачуються такій особі, вести податковий облік, подавати податкову звітність податковим органам та нести відповідальність за порушення його норм в порядку, передбаченому статтею 18 та розділом IV цього Кодексу.
Таким чином, при нарахуванні заробітної плати студентам, які проходять практику на підприємстві згідно з договором, підприємство, як податковий агент, зобов’язане утримати із всієї суми нарахованого доходу (заробітної плати) податок на доходи фізичних осіб за ставкою 15% (17%) та сплатити його до бюджету у порядку, встановленому статтею 168 ПКУ.

Чи застосовується підвищуючий коефіцієнт до доходів платника податку у вигляді додаткового блага, які йому надані у негрошовій формі з 01.01.11?

Якщо податковий орган повідомив про порушення порядку застосування податкової соціальної пільги після встановленого строку подання річної звітності, а працівник припинив трудові відносини з таким працедавцем, то чи повинен роботодавець як податковий агент суму недоплати ПДФО та штраф в розмірі 100% від суми недоплати сплатити за власний рахунок?

Чи застосовується відповідальність до податкового агента у разі подання ним уточнюючого податкового розрахунку за ф. № 1ДФ з причини виявлення помилки, яка не впливає на показники, зазначені у графах 3, 3а, 4 та 4а, зокрема, уточнюються реквізити підприємства, вносяться зміни до ідентифікаційного номера найманого працівника, ознаки доходу?

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2012 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»