>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Консультує ДПС у Київській області

Консультує ДПС у Київській області
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 11 (854), 19 березня 2012 року)

Предприниматель получил отказ в выдаче Свидетельства плательщика единого налога на 2012 год. Подавал заявление на 2011 год 13 декабря 2010, указал в заявлении 3-х наемных работников, но 31 декабря 2010 один человек увольняется (в трудовом договоре это отмечено), трудовой договор расторгнут в центре занятости 6 января 2011 (в связи с праздниками в первый рабочий день). «Довідка про трудові відносини з найманим працівником» на этого наёмного работ-ника сдана в налоговую 11 января 2011. В январе на февраль оплатил единый налог уже без этого работ-ника и за минусом той суммы, которая оплачена за него в декабре на январь, т.е. считаю, что за январь я за него платить не должен. А в налоговой за него сняли начисления только с февраля, говорят, что за январь за него все равно нужно платить. Почему? Из-за этого потянулся долг по единому налогу еще с января 2011, и теперь отказали в выдаче Свидетельства плательщика единого налога на 2012 год. Правильно ли это?

Так, правельно. Відповідно до п. 5 Порядку видачі Свідоцтва про сплату єдиного податку, затвердженого наказом ДПА України від 29.10.1999 № 599, якщо платник єдиного податку здійснює підприємницьку діяльність з використанням найманої праці, то на кожну особу, яка перебуває з ним у трудових відносинах, включаючи членів його сім’ї, платнику єдиного податку видається довідка про трудові відносини фізичної особи з платником єдиного податку (далі — Довідка).
У разі збільшення чисельності працівників (відкриття додаткових робочих місць) протягом терміну дії отриманого Свідоцтва про сплату єдиного податку (далі — Свідоцтво) платник єдиного податку повинен здійснити доплату за кожного додатково найманого працівника, з розрахунку не менш як за повний місяць з початку діяльності таких працівників, і отримати Довідки для цих працівників.
У разі зменшення чисельності працівників протягом терміну дії отриманого Свідоцтва платник єдиного податку повинен повернути отримані Довідки.
Слід зазначити, що у разі несвоєчасного повернення Довідки, яка була видана приватному підприємцю на звільненого працівника, сума єдиного податку, яка сплачена за даного працівника, не може бути врахована при прийняті нового працівника.
Враховуючи те, що Довідка на звільненого працівника повернута приватним підприємцем до податкового органу не своєчасно, тобто на початку місяця, наступного за місяцем звільнення, тому при оформленні нового працівника суб’єкт підприємницької діяльності повинен разом із заявою про прийняття працівника надати квитанцію про сплату 50% від ставки єдиного податку, незалежно від того, що трудові відносини (тобто трудовий договір) між платником єдиного податку та звільненим найманим працівником фактично розірвані в кінці минулого місяця.
Згідно з пп. 291.5.8 п. 291.5 ст.291 Закону України від 04.11.11 №4014-VI «Про внесення змін до податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо спрощеної системи оподаткування, обліку та звітності» не можуть бути платниками єдиного податку суб’єкти господарювання, які на день подання заяви про реєстрацію платником єдиного податку мають податковий борг.
Тобто дії вашої податкової інспекції правомірні.

Имеет ли право предприятие при расчете на начало отчетного года 10- процентного лимита расходов, связанных с ремонтами и улучшениями объектов основных средств, в совокупную балансовую стоимость всех групп основных средств на начало года включать и временную налоговую разницу, возникшую по результатам инвентаризации на 01.04.11 согласно п. 6 подраздела 4 раздела ХХ Налогового кодекса Украины?

Пунктом 160.7 НКУ предусмотрено, что если в адрес нерезидента осуществляется выплата за производство и/или распространение рекламы, то необходимо уплачивать налог по ставке 20% за собственный счёт. Прошу дать разъяснение имеет ли в данном случае значение — на какой территории будет распространя-ться реклама (на территории Украи-ны или на территории нерезидента)?

У предприятия заключён договор с нерезидентом на организацию выставки на территории нерезидента. Необходимо ли при выплате дохода нерезиденту перечислять в бюджет налог на репатриацию в соответствии с п. 160.7 НКУ по ставке 20% за собственный счёт?

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2012 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»