>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Громадяни країни запитують — податківці України відповідають

Консультує Інформаційно-довідковий департамент ДПС
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», № 30 (873), 16 липня 2012 року)

Як в р. ІІ реєстру виданих та отриманих податкових накладних відображається отримана податкова накладна, в якій одночасно містяться товари/послуги, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 0%?

Згідно із п. 201.14 ст. 201 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями платники податку зобов’язані вести окремий облік операцій з постачання та придбання товарів/послуг, які підлягають оподаткуванню, а також які не є об’єктами оподаткування та звільнені від оподаткування.
Пунктом 6 Порядку ведення реєстру виданих та отриманих податкових накладних, затвердженого наказом ДПА України від 24.12.10 № 1002, який зареєстровано в Міністерстві юстиції України 29.12.10 за № 1402/18697 (далі — Порядок № 1002) визначено, що у реєстрі виданих та отриманих податкових накладних (далі — Реєстр) окремо обліковуються, зокрема, операції з придбання товарів/послуг з метою використання у господарській діяльності платника для здійснення операцій, які оподатковуються податком на додану вартість за ставкою 20 відсотків чи 0 відсотків, звільнених від оподаткування, та тих, що не є об’єктом оподаткування, а також тих, які не призначаються для використання у господарській діяльності цього платника податку.
У розділі II Реєстру відображаються отримані податкові накладні, розрахунки коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної (додаток 2 до податкової накладної), ВМД, а також інші документи, на підставі яких здійснюється облік операцій з придбання товарів/послуг.
Отримана податкова накладна, в якій одночасно містяться товари/послуги, що оподатковуються за основною ставкою та ставкою 0%, відображається в розділі ІІ Реєстру одним рядком. При цьому, в залежності від подальшого використання придбаних товарів/послуг їх вартість без ПДВ зазначається у графах 9, 11, 13 та 15 розділу ІІ Реєстру, а сума ПДВ — відповідно у графах 10, 12, 14 та 16 розділу ІІ Реєстру. Інші графи Реєстру заповнюються у загальному порядку.

Як заповнюються графи «Вид цивільно-правового договору» та «Форма проведених розрахунків» податкової накладної, що виписується платником податку у разі нарахування податкового зобов’язання, яке не пов’язане зі здійсненням операцій з постачання товарів/послуг покупцю?

Чи повинен платник податків нарахувати ПДВ на операції з постачання товарів/послуг в період оскарження ним рішення про анулювання реєстрації платника ПДВ за ініціативою податкового органу, у разі якщо рішення суду прийнято на його користь?

Як оподатковуються ПДВ та виписуються податкові накладні за операціями з постачання квитків на перевезення пасажирів за дорученням перевізника через автостанцію?

Який порядок відображення сільськогосподарським підприємством — суб’єктом спеціального режиму оподаткування в податковому обліку операції з експорту власно вироблених сільськогосподарських товарів?

Як формуються податкові зобов’язання та податковий кредит при постачанні перевізником залізничного квитка своєму працівникові, який направляється у відрядження?

Який документ підтверджує вивезення (експорт) товарів за межі митної території України та який документ додається до податкової декларації з ПДВ у разі наявності експортних операцій?

Чи має право імпортер — власник товару віднести до податкового кредиту суму ПДВ, що сплачена до бюджету при розмитненні товару через митного брокера відповідно до договору доручення?

Чи може добровільно зареєструватися платником ПДВ особа, статутний капітал якої не перевищує 300 тис. грн. та балансова вартість активів (основних засобів, нематеріальних активів, запасів) не перевищує 300 тис. грн, але сукупно статутний капітал та балансова вартість таких активів становить понад 300 тис. грн?

Який порядок розподілу податкового кредиту суб’єктом спеціального режиму оподаткування у разі якщо придбані товари/послуги, необоротні активи використовуються ним частково для виготовлення сільськогосподарських товарів/послуг, а частково для інших товарів/послуг?

Як заповнити розрахунок коригування кількісних і вартісних показників до податкової накладної у разі одночасної зміни кількості товару/послуги та його/її вартості?

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2012 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»