>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

Міндоходів: Україна не є світовим лідером за кількістю податків

Прес-служба Міністерства доходів і зборів України.
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», №35 (930), 2 вересня 2013 року)

Твердження про те, що Україна посіла перше місце в світі за кількістю податків у рейтингу Світового банку Doing Business, не відповідає дійсності.
По-перше, згідно з методикою Світового банку, у рейтингу легкості сплати податків Paying Taxes, який є складовою частиною рейтингу легкості ведення бізнесу Doing Business, враховується не загальна кількість податків, а кількість податкових платежів на рік.
По-друге, в останньому рейтингу Paying Taxes-2013 (за підсумками 2012 року) експерти Світового банку, оцінюючи податкову систему України за показником «кількість платежів», зафіксували значний прогрес: від 135 платежів у 2011 році — до 28. Підкреслимо, що мова йде не про кількість податків, а про кількість платежів.
При цьому середній показник платежів в усіх країнах світу — 27,2, у регіоні Центральна Азія та Східна Європа — 30,4. Найбільша кількість платежів (24) в Україні припадає на податки на зарплатню, в той час як податок на прибуток адмініструється лише одним платежем.
Нагадаємо, за підсумками 2012 року у рейтингу податкових систем Paying Taxes прогрес України склав відразу 18 пунктів: зі 181-ї сходинки наша держава піднялася на 165-у (з врахуванням того, що минулорічне 181-е місце було замінене на 183 через 2 країни, що приєдналися до рейтингу).
Світовий банк вніс Україну до переліку трьох країн регіону, які за останні 8 років найбільш істотно скоротили кількість часу, необхідного для виконання податкових зобов’язань. Так, за показником «витрати часу на податкову звітність» експерти Світового банку констатували скорочення з 657 годин у минулому році до 491 години у рейтингу-2012. За показником «загальна податкова ставка» у порівнянні з 57,1% у 2011 році експерти Світового банку зафіксували зниження до 55,4% у 2012 році.
З огляду на проведені у податковій сфері реформи (зниження ставки з податку на прибуток до 19%, розвиток електронного декларування та, як наслідок, зниження витрат часу на дотримання податкового законодавства тощо), фахівці Міндоходів прогнозують зростання позицій України в рейтингу Paying Taxes-2014, в якому зафіксовані показники станом на кінець 2012 року. Рейтинг буде оприлюднено Світовим банком восени 2013 року.

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2013 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»