>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

ДПІ у Дарницькому районі ГУ Міндоходів у м. Києві

ДПІ у Дарницькому районі ГУ Міндоходів у м. Києві.
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», №35 (930), 2 вересня 2013 року)

Чи включаються до бази оподаткування ПДВ кошти, що надходять платнику ПДВ як відшкодування збитків за пошкоджене або знищене майно (в тому числі і орендованого)?

Відповідно до пп. «б» п. 185.1 ст. 185 р. V Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-VI із змінами та доповненнями (далі — ПКУ) об’єктом оподаткування ПДВ є операції платників податку з постачання послуг, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до ст. 186 ПКУ.
Відповідно до ст. 188 ПКУ база оподаткування операцій з постачання товарів/послуг визначається виходячи з їх договірної (контрактної) вартості, але не нижче звичайних цін, визначених відповідно до ст. 39 ПКУ, з урахуванням загальнодержавних податків та зборів (крім податку на додану вартість та акцизного податку на спирт етиловий, що використовується виробниками — суб’єктами господарювання для виробництва лікарських засобів, у тому числі компонентів крові і вироблених з них препаратів, крім лікарських засобів у вигляді бальзамів та еліксирів).
До складу договірної (контрактної) вартості включаються будь-які суми коштів, вартість матеріальних і нематеріальних активів, що передаються платнику податку безпосередньо покупцем або через будь-яку третю особу у зв’язку з компенсацією вартості товарів/послуг.
Враховуючи викладене, кошти, що надходять платнику ПДВ як відшкодування збитків за пошкоджене або знищене майно (в тому числі і орендованого), включаються до бази оподаткування ПДВ та підлягають оподаткуванню на загальних підставах за основною ставкою.

Чи дозволяється зміна напряму відшкодування ПДВ шляхом надання уточнюючого розрахунку?


Яка ставка податку на прибуток застосовується до об’єкта оподаткування, визначеного за операціями з цінними паперами та деривативами?

Який розмір єдиного внеску застосовують роботодавці при нарахуванні фізичній особі доходу (винагороди) за цивільно-правовими договорами?

Чи відносяться до складу витрат фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування витрати на виготовлення печаток та штампів?

Як визначається дохід юридичної особи — платника єдиного податку від продажу земельної ділянки?

Чи необхідно фізичній особі, яка здає в оренду особисте майно, реєструватись фізичною особою — підприємцем?

Яка відповідальність передбачена за неподання або несвоєчасне подання звіту про суми податкових пільг?

Чи має право фізична особа — підприємець на загальній системі оподаткування включити до складу витрат витрати на охорону приміщення, яке вона здає в оренду?

Чи має право фізична особа — підприємець на податкову знижку при отриманні доходів від підприємницької діяльності згідно з нормами ПКУ?

Які документи повинна надати фізична особа — підприємець іншому суб’єкту господарювання для уникнення подвійного оподаткування?

Що є базою нарахування єдиного внеску для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування без використання праці найманих працівників?

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2013 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»