>> Головна  |  Про нас...  |  Передплата  |  Реклама 

 

ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві

ДПІ у Деснянському районі ГУ Міндоходів у м. Києві
(«Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ», №35 (930), 2 вересня 2013 року)

Чи включається до складу доходу фізичної особи — підприємця сума кредиту, що отримана на його розрахунковий рахунок?

Згідно з пп. 14.1.258 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу України від 2 грудня 2010 року № 2755-IV (зі змінами та доповненнями, далі — ПКУ) фінансовий кредит — кошти, що надаються банком-резидентом або нерезидентом, що кваліфікується як банківська установа згідно із законодавством країни перебування нерезидента, або резидентами і нерезидентами, які мають згідно з відповідним законодавством статус небанківських фінансових установ, а також іноземною державою або його офіційними агентствами, міжнародними фінансовими організаціями та іншими кредиторами — нерезидентами юридичній чи фізичній особі на визначений строк для цільового використання та під процент.
Згідно з п. 177.1 ст. 177 розділу IV ПКУ оподаткуванню підлягають доходи фізичних осіб — підприємців, які отримані протягом календарного року від провадження господарської діяльності.
Враховуючи те, що отримання фізичною особою — підприємцем кредиту відповідно до умов договору підлягає обов’язковому поверненню у визначені строки, то протягом дії договору кредиту сума кредиту не включається до складу доходу суб’єкта господарювання.
При цьому слід зазначити, якщо сума кредиту не повертається у визначений у договорі термін, то вона включається до складу доходів фізичної особи — підприємця та оподатковується на загальних підставах.

Чи зараховується до загального оподатковуваного доходу фізичної особи — підприємця на загальній системі оподаткування сума списаної кредиторської заборгованості?

Чи включається до доходу фізичної особи — підприємця на загальній системі помилково перерахована сума коштів на його розрахунковий рахунок, а потім повернута?

Які штрафні санкції застосовуються працівниками Міндоходів за не дотримання працедавцем законодавства щодо укладення трудового договору, не оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами)?

Чи діють нормативно-правові акти з питань оподаткування, які були прийняті до набрання чинності Податковим кодексом?

Яка адміністративна відповідальність передбачена за порушення порядку ведення податкового обліку, надання аудиторських висновків?

Яка відповідальність платників податків у разі перерахування коштів на неправильний код бюджетної класифікації?

Чи застосовується відповідальність до платників податків у разі заповнення поля «Призначення платежу» документа на переказ платежів до бюджету (платіжного доручення) з порушенням вимог наказу Мінфіну від 07.07.12 № 817?

Яким чином сплачується пеня до бюджету (разом із сплатою зобов’язання або окремим платіжним документом)?

Інформаційні повідомлення

Документи та коментарі

Консультації

Відповіді читачам


Mail to WebMaster
Газета консультує з питань податкового, банківського, митного законодавства
При використанні матеріалів посилання на сайт газети «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ» обов'язкове
2001-2013 © «Податковий, банківський, митний КОНСУЛЬТАНТ»

ТОВ «Творче об'єднання КОНСУЛЬТАНТ»