Розблокування податкових накладних з поясненнями
Блокування ПН - як і чому воно виникає?
У підприємницькій діяльності податкова накладна (ПН) є одним із найбільш принципових документів. Державою передбачаються чималі штрафні санкції за несвоєчасну реєстрацію або не реєстрацію ПН. Якщо ж у Вас, у власника бізнесу, виникли подібні труднощі, Вам не варто впадати в паніку – фахівці юридичної фірми допоможуть Вам розблокувати накладні.
У своїй практиці підприємці часто стикаються з блокуванням реєстрації ПН, а також з призупиненням реєстрації розрахунку коригувань (блокування РК). Причини тому можуть бути різні. Платник може потрапити під критерій ризикованості, і не виключено, що Фіскальна служба може допускати помилки.
У будь-якому випадку, рішення про блокування ПН / РК неприємна ситуація для всіх, адже вона зачіпає економічну сторону бізнесу, а також ставить під удар авторитет компанії.
Причини блокування НН можуть бути різні. На сайті Державної фіскальної служби (ДФС) розміщені критерії ризикованості платника податків, які враховуються при Блокування НН.
Зміст
Зміст
Постанова КМУ від 11.12.2019 № 1165 визначає наступні критерії:
- Критерії ризикованості платника податків ПДВ;
- Показники, за якими визначається позитивна податкова історія платника ПДВ;
- Критерії ризикованості здійснюваних операцій.
Про блокування ПН платник податків отримує квитанцію в електронному кабінеті. Така квитанція повинна бути відправлено платнику податків впродовж одного операційного дня.
У квитанції має бути зазначено:
- Номер і дата складання ПН / РК;
- Критерії ризикованості платника податків, або ризикованості здійснення операцій, на підставі яких реєстрація ПН / РК зупинена. При цьому повинен бути зазначений розрахунковий показник по кожному критерію, якому відповідає платник податків;
- Пропозиція про надання роз’яснень і копій документів платником податків, необхідних для розгляду питання і прийняття рішення контролюючого органом в реєстрації ПН / РК або про відмову в такій реєстрації.
Які документи необхідно підготувати для отримання рішення про розблокування податкових накладних ми розберемо далі: (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1165-2019-%D0%BF#n12) Зупинка реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування, реєстрація таких податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі.
Які документи необхідно підготувати для розблокування ПН / РК
Порядком призупинення реєстрації ПН / РК в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженим Кабінетом Міністрів України, передбачена подача таких документів для реєстрації ПН / РК:
- договір, в т.ч. і зовнішньоекономічні контракти;
- договори, довіреності, акти керівного органу платника податків, яким оформлено повноваження осіб, які отримують послугу в інтересах платника податків для здійснення операцій;
- первинні документи придбання послуг, накладні;
- розрахункові документи і банківські виписки з особового рахунку;
- інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податків.
Крім вищезазначених документів платник податків може надати додаткові відомості про вчинення підприємницької діяльності без порушення законодавчих норм.
Такими можуть бути:
- договір про оренду приміщень
- кадрова інформація про кількість співробітників
- опис послуг, за якими заблокували ПН
- інформація про витрати на вчинення підприємницької діяльності та ін.
Такі документи комісія ДФС розглядає протягом 7 робочих днів, з моменту їх отримання, і приймає відповідне рішення.
За результатами ознайомлення з документами, комісія приймається рішення про погодження / невідповідність платника податку критеріям ризикованості.
Рішення, в день його прийняття, має бути відправлено платнику податків в його електронний кабінет.
Терміни подачі документів для розблокування ПН / РК
Терміни подачі документів для прийняття рішення про розблокування ПН / РК (податкових накладних) та розгляду документів відрізняються між собою в залежності від органу, Який буде аналізувати інформацію.
Загальний термін становить 1 рік з моменту, як виникають податкові зобов’язання, які відображаються в ПН / РК.
Комісії регіонального рівня встановлений термін в 5 робочих днів. За цей період їм необхідно обробити пакет отриманих документів і винести рішення щодо розблокування ПН / РК.
Комісії центрального рівня законом надано 7 днів, щоб розглянути документацію тих платників, в яких обсяги поставок вище 30 млн. грн.
У разі, якщо щодо платників податків з обсягом поставок більше 30 млн. грн. комісія не прийняла рішення про реєстрацію або про відмову в реєстрації впродовж 5 або 7 робочих днів, ПН / РК реєструються автоматично.
Коли комісією прийнято рішення про відмову у розблокуванні ПН / РК, платник отримує екземпляр рішення про це. Оскаржити рішення комісій можна як в судово, так і в адміністративному порядку.
Звертаємо Вашу увагу:
Рішення комісії регіонального рівня підлягає оскарженню в вищих і судових органах;
Рішення комісії центрального рівня підлягає оскарженню тільки в суді.
Як запобігти блокуванню ПН / РК?
За платниками податків стоїть не тільки обов’язок, а й право подачі детальної інформації про послуги, що надаються в Державну податкову службу у вигляді таблиці даних платника податків. Юридична практика показує, що для запобігання блокуванню ПН, слід подавати інформацію, зазначену саме в такій формі, адже в ній відображаються всі подробиці діяльності бізнесу.
Таблиця даних платника податків – це загальна інформація про КВЕД платника податків, їх відповідність до Державного класифікатора продукції і послуг. Інформація подається до контролюючих органів безпосередньо платником податку.
Така таблиця підтверджує дійсність проведення операцій, за якими заблоковано ПН / РК.
Вам, як підприємцю, необхідно конкретно і розгорнуто виписати суть виконаних робіт або наданих послуг, щоб уникнути сумнівів у ДФС при ухваленні рішення про розблокування ПН / РК. Уникайте загальних фраз і важких для сприйняття формулювань.
У таблиці даних платника податків повинно бути зазначено:
- вид економічної діяльності, що не суперечить КВЕД;
- код товарів згідно з УКТЗЕД, що поставляються платником податку, та ввозяться на митну територію України;
- код послуг згідно з класифікатором продукції та послуг, що поставляються платником податку, та ввозяться на митну територію України.
Постанова КМУ від 11.12.2019 №1165.
Розблокування ПН через суд
Щоб оскаржити рішення комісії про блокування ПН, платник податків має право подати позов до суду.
Перед тим як подати позовну заяву на оскарження рішення щодо податкових накладних, позивачеві необхідно підготувати повний пакет документів, який доводить правомірність діяльності підприємства. Адвокати з податкових спорів знають, що саме слід надати в судовому засіданні, і які документи суд обов’язково візьме до уваги під час винесення рішення.
При написанні позовної заяви, позивачу необхідно просити суд визнати рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову реєстрації ПН / РК недійсним.
Терміни позовної давності
Пунктом 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено термін 3 місяці, якщо перед тим, як подати заяву до суду, позивач подавав скаргу у вищі контролюючі органи про визнання незаконним рішення про відмову в реєстрації ПН / РК.
Податковий кодекс України в п.18. ст. 56 встановлює термін в 1095 днів, який випливає зі ст. 102 ПКУ. Такий термін використовується, коли способи досудового врегулювання спору не застосовувалися.
Варто врахувати, що різні джерела по-різному трактир законодавство, внаслідок чого виникає величезна кількість суперечок серед юристів. Питання в тому, чи можна вважати рішення про відмову в реєстрації ПН / РК повідомленням-рішенням, як зазначено в Податковому кодексі України?
Для вивчення даного моменту, наші фахівці звернулися до наукового коментарю Кодексу, щоб закрити це питання.
Згідно науково-практичного коментарю ПКУ, визначення конкретного рішення податкового органу як такого, що може бути оскаржено, є прерогативою виключно платника податків і залежить тільки від його суб’єктивного ставлення до вирішення як такого, що порушує або обмежує його права та готовність подати скаргу на таке рішення про блокування ПН.
В які терміни суд розглядає рішення комісії Державної фіскальної служби про відмову реєстрації ПН / РК
Коли платник податків звертається з позовною заявою, щоб оскаржити рішення комісії ДФС про блокування ПН, суд перевіряє правильність процедури подачі необхідних документів, їх відповідність до вимог закону.
Тут необхідно враховувати процедуру, передбачену Кодексом адміністративного судочинства України. Терміни розгляду справи вказані саме в даному нормативно-правовому акті, і ось ми їх і розглянемо.
- Питання про відкриття провадження, суд вирішує протягом 5 днів з моменту подачі позовної заяви та іншої необхідної інформації. (П.8 ст.171 КАСУ)
- Далі йде підготовче провадження, яке повинно бути проведено протягом 60 днів з дня відкриття провадження. Іноді цей термін може бути продовжений на 30 днів (але не більше) за клопотанням однієї зі сторін або за ініціативою судді (ст. 173 КАСУ)
- Саму справу по суті суд розглядає протягом 30 днів (ст. 193 КАСУ)
За судом залишається право призупинити розгляд справи по суті відповідно до ст. 236 КАСУ: (хвороба учасника справи; відрядження; проходження військової служби; призначення експертизи та ін.).
Судовий збір при подачі позову в суд про оскарження рішення
Закон України «Про судовий збір», встановлює такий розмір судового збору:
- при подачі позову майнового характеру юридичним особою – 1,5 відсотка ціни позову, але не менше, ніж 1 прожитковий мінімум для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму.
Так, якщо у вас ціна позову 200 000 грн., 1,5% буде 3000 грн. Один прожитковий мінімум на 01 липня 2021 року становить 2379 грн . Таким чином, при ціні позову 200 000 грн. судовий збір буде складає 3000 грн. (І не більше 23790 грн.)
Для того, щоб суд прийняв рішення на Вашу користь, Вам знадобиться допомога адвоката з податкових спорів. З його допомогою Ви захистите свої права і законні інтереси і будете впевнені в благополучному завершенні справи.
З чим допоможуть адвокати з податкових спорів фірми в Києві?
- Працюємо з клієнтами по всій Україні
- Ми надаємо якісну і оперативну допомогу в розблокуванні ПН
- Наші юристи проводять індивідуальну роботу з кожним клієнтом і допомагають позбутися від податкових спорів
- Юридична експертиза актів податкової перевірки
- Правові консультації в сфері оподаткування
- Складання заперечень на акти перевірок від податкових органів
- Складання позовних заяв, заперечень на позов, а також інших процесуальних документів з податкових спорів
- Представництво сторони в суді
- Складання заяв, скарг, претензій до вищих, контролюючі та правоохоронні органи
- Взаємодія з державними органами
- Захист інтересів платника податків в суді, в державних органах
- Юридичне абонентське обслуговування бізнесу
Якщо Вам набридли постійні податкові неприємності з державними органами, юридична фірма в Києві Вам допоможе.
Не потрібно терпіти неправомочність дій податкових органів, коли є можливість захистити свої права і законні інтереси за допомогою юридичної фірми.
Залишайте заявку на нашому сайті або зверніться до нас за номером телефону, зазначеному на нашому сайті – ми неодмінно зв’яжемося з Вами
Переваги роботи з нашою компанією
Наші фахівці консультують та працюють по всій території України, не лише у Києві.
Зв’язатися з нами Ви можете декількома способами: заповніть заявку на сайті – і ми самі передзвонимо Вам у робочий час, якщо ж не хочете чекати – телефонуйте за вказаним на нашому сайті номером телефону.
Наші партнери та клієнти
OTP BANK
Наш офіційний банк партнер
Банк Альянс
Наш клієнт та партнер
Арсенал Kids
Наш спортивний клієнт
Hidrafacial
Наш клієнт та партнер
Вам сподобалося працювати з нами?
Залишіть відгук!
Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!
Группа компаний MAGIC
(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).
Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям.
Рекламное агентство ArtNET
(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)
Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.
VARM:Трубопроводна арматура
(ТОВ «В.АРМ»)
На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы).
Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты.
* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))ProfitMakers
(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")
Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.
PartnerConsult LTD
(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)
Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!
PromAlp-Group
(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)