Адвокат з податкових спорів

Право на оскарження дій податкових органів

У бізнесі досить важливо слідкувати за оподаткуванням до державного бюджету. За несплату або за несвоєчасну сплату податків і порушень при здійсненні інших податкових дій передбачені штрафні санкції. Саме тому важливо знати, як діяти при виникненні проблем з податковими питаннями, а також як діяти, у разі виникнення спорів з органами, що контролюють виконання законодавчих норм щодо оподаткування. Якщо Ви зіткнулися з подібними неприємностями, не варто опускати руки – наші адвокати з податкових спорів здатні допомогти Вам довести Вашу правоту!

Контроль за сплатою податків стає ретельнішим, а державні органи здійснюють максимальний моніторинг активності будь-яких підприємців. Щоб проконтролювати всі процеси необхідно залучити адвоката, який би зміг допомогти уникнути проблемних ситуацій.

Важливо відзначити, що згідно з п.1 ст. 56 Податкового кодексу України, рішення контролюючих органів можуть бути оскаржені в адміністративному або судовому порядку. Адміністративний порядок передбачає звернення до вищих, контролюючих органів. Судовий – звернення в судові органи з позовною заявою.

банковский налоговый таможенный консультант

Якщо платник податків вважає, що контролюючий орган невірно визначив суму грошового зобов’язання або прийняв будь-яке інше рішення, що суперечить законодавству, а також виходить за межі своїх повноважень, він може звернутися зі скаргою про перегляд рішення у вищий контролюючий орган. (п.2 ст. 56 ПКУ)

Для чого потрібен адвокат з податкових спорів:

  • Спілкування з контролюючими і вищими органами влади
  • Взаємодія і захист інтересів перед правоохоронними органами, виконавчою службою та ін.
  • Оскарження незаконних дій
  • Забезпечення права клієнта на оскарження дій податкових органів
  • Мінімізація ризиків виникнення податкових спорів
  • Проведення податкового аудиту* в процесі абонентського обслуговування бізнесу

*Податковий аудит надає можливість виявити прогалини в податковій діяльності підприємства і допомагає уникнути податкових спорів. З допомогою спеціалістів можна досягти оптимізації схем сплати податків, дотримуючись умов конфіденційності підприємницької діяльності клієнта.

У разі, коли представники податкових служб проводять перевірки і виявляють порушення, адвокати радять діяти негайно.

Звертаємо Вашу увагу, що оскаржити податкове повідомлення платник податків повинен протягом 10 робочих днів з дня отримання рішення. Якщо строк не буде дотриманий, на рахунок фірми буде нараховано пеню, а також арешт банківських рахунків і активів підприємства.

Однак, якщо платник податків надасть клопотання про поновлення строку з доказом поважної причини пропуску строку, у нього з’явиться можливість подати таку скаргу (п.3 ст. 56 ПКУ).

Виходячи з юридичної практики, адвокати рекомендують не використовувати шаблони з інтернету при складанні скарги, а звернутися за адвокатською допомогою. Це обумовлено тим, що в інтернет-ресурсах надаються стандартні зразки з недостатньою кількістю інформації. Оскільки кожен випадок індивідуальний, слід звернутися до адвоката, який вислухає Вашу історію, проаналізує і складе коректний документ.

Подача скарги в електронній формі засобами електронного зв’язку здійснюється платниками податків, які подають звітність в електронній формі або пройшли електронну ідентифікацію онлайн в електронному кабінеті, з дотриманням вимог законів України “Про електронні документи та електронний документообіг” і “Про електронні довірчих послуги”.

Контролюючий орган, який розглядає скаргу платника податків, зобов’язаний прийняти вмотивоване рішення та надіслати його протягом 20 календарних днів, після отримання скарги, платнику податків засобами поштового зв’язку (з повідомленням про вручення) або електронного зв’язку, або надати йому під розписку (п.8 ст. 56 ПКУ).

Якщо суми податків будуть великими, щодо платника податків можуть відкрити кримінальне провадження, в якому без допомоги адвоката не обійтися.

Причини виникнення податкових спорів. Результати юридичної практики адвокатів

  • Оскарження проведення неправомірних податкових консультацій
  • Вимога повернути податковий борг
  • Незаконний арешт активів платника податків
  • Скасування з боку податкових органів реєстрації платником податків ПДВ або відмова в реєстрації
  • Стягнення бюджетного відшкодування ПДВ

Адвокати звертають Вашу увагу на те, що податкові органи часто припускаються помилок при веденні документації або в процесі податкових перевірок, а деякі і зовсім відверто зловживають своїми повноваженнями.

Процес вирішення питання за допомогою адвокатів

Перш за все, клієнту необхідно звернутися за юридичною консультацією, щоб викласти суть спору і отримати алгоритм дій. Потім клієнт отримує детальний аналіз щодо податкової суперечки, проведений адвокатами фірми.

Разом з платником податків адвокат збирає необхідний пакет документів і готує докази невинуватості клієнта.

Крім того, адвокат з податкових спорів складає скаргу, заяви та інші документи у відповідній до закону формі і готується до оскарження рішення податкових органів.

Представництво клієнта в суді і захист його інтересів також передбачені адвокатами, у тому разі, коли сторони не дійшли консенсусу в податковому спорі в досудовому порядку.

Підходи адвокатів з податкових спорів:

  1. Оскарження причини перевірки (доказ того, що підстави для перевірки є не аргументовані)
  2. Докази порушень в процесі перевірки (наприклад, підприємця не попередили і не надали копію наказу про перевірку)
  3. Оскарження адвокатом результатів перевірки

Вирішення податкових спорів у судовому порядку

nda

Більш висока ймовірність захистити свої права як платника податків через судові органи.

Розгляд податкового спору відбувається в порядку адміністративного судочинства України. В порядку, зазначеному в Кодексі адміністративного судочинства, стороною надається позов до суду з метою захисту своїх прав і законних інтересів у сфері публічно-правових відносин.

Ознайомившись із судовою практикою в Єдиному реєстрі судових рішень, можна побачити тенденцію до визнання повідомлень-рішень податкових органів незаконними і частково або повністю воно буде скасовано.

При зверненні платника податків до суду, з допомогою адвоката,  з позовом про визнання протиправним або скасування рішення контролюючого органу (для вирішення податкового спору), грошове зобов’язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.

Адвокати звертають Вашу увагу: якщо до подачі позову була проведена процедура адміністративного оскарження, платник податків може оскаржити в суді податкове повідомлення-рішення протягом місяця, після процедури вирішення податкового спору в адміністративному порядку. (п. 19 ст. 56 ПКУ)

Вимоги до позовної заяви з податкових спорів, надавати в порядку КАСУ

Згідно ст. 160 КАСУ, в позовній заяві має міститися:

1) найменування суду, до якого подається заява

2) повне найменування підприємства або ПІБ сторін

3) місцезнаходження підприємства

4) поштовий індекс

5) ІНПП юридичної особи (Вашого підприємства) в Єдиному державному реєстрі підприємств та організацій України

6) реєстраційний номер облікової картки платника податків при його наявності або номер та серія паспорта

7) номери телефонів представників сторін

8) адреса електронної пошти

9) зазначення ціни позову, обґрунтований розрахунок справляється суми

10) позовні вимоги і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги

11) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання податкового спору

12) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви

13) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви

14) якщо позов про оскарження дій вищих органів – обґрунтування в чому які права, свободи, інтереси позивача були порушені

15) у справах про оскарження нормативно-правових актів – відомості про застосування оскаржуваного нормативно-правового акту до позивача або приналежність позивача до суб’єктів правовідносин, в яких застосовується або буде застосовано цей акт

16) письмове підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову до цього ж відповідача з тим же предметом і з тих самих підстав

Джерело: [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2747-15/conv#n10401] – Кодекс адміністративного судочинства України

При подачі заяви в обов’язковому порядку має додаватися документ, на підставі якого інтереси компанії представляє адвокат з податкових спорів. Таким документом може бути довіреність або договір.

Відповіді на найпоширеніші питання і поради адвокатів з податкових спорів в Києві

До якого суду звертатися для вирішення податкових спорів?

Як і раніше зазначалося в статті, податкові спори розглядаються адміністративними судами. Платник податків має право подати позов або за її місцезнаходженням, або за місцезнаходженням відповідача (податкового органу).

Якщо справа розглядається щодо підприємства, що знаходиться в Києві або Київській області, в такому випадку позов подається до Окружного адміністративного суду Києва. Звертаємо Вашу увагу на те, що наші адвокати працюють з клієнтами по всій Україні.

Яка сума судового збору?

Відповідно до Закону України «Про судовий збір», розмір судового збору наступний:

  • при подачі позову майнового характеру (оскарження податкового повідомлення-рішення) юридичним особою-1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 10 розмірів прожиткового мінімуму.

Так, якщо у вас ціна позову 100 000 грн., 1,5% буде 1500 грн. Один прожитковий мінімум на 01 липня 2021 року становить 2379 грн. Таким чином, при ціні позову 100 000 грн. судовий збір становитиме 2379 грн. (та не більше 23790 грн.)

  • при подачі позову немайнового характеру (визнання діяльності податкової протизаконної) юридичною особою – 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб (2379 грн. – 01.07.2021)

Який термін для подачі в суд позову щодо податкової?

Згідно п.2 ст. 122 Кодексу адміністративного судочинства України, для подання позовної заяви про захист прав, свобод і законних інтересів, особі надається 6 місяців з моменту, коли платник податків довідався або повинен був дізнатися про порушення.

Для звернення до адміністративного суду керівника підприємства термін встановлюється в 3 місяці, який, якщо не встановлено інше, обчислюється з дня виникнення підстав, що дають суб’єкту владних повноважень право на пред’явлення певних законом вимог.

КАСУ та іншими законами можуть також встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду суб’єкта владних повноважень.

З чим допоможуть адвокати з податкових спорів фірми ?

  • Працюємо з клієнтами по всій Україні
  • Ми надаємо якісну і оперативну допомогу
  • Наші адвокати проводять індивідуальну роботу з кожним клієнтом і допомагають позбутися від податкових спорів
  • Адвокатьбся експертиза актів податкової перевірки
  • Правові консультації у сфері оподаткування
  • Складання заперечень на акти перевірок від податкових органів
  • Складання позовних заяв, заперечень на позов, а також інших процесуальних документів з податкових спорів
  • Представництво сторони в суді
  • Складання заяв, скарг, претензій до вищих, контролюючих та правоохоронних органів
  • Взаємодія з державними органами
  • Захист інтересів платника податків в суді, в державних органах
  • Юридичне абонентське обслуговування бізнесу

Оскарження таких видів податків:

  • Транспортний податок
  • Нарахований податок на землю
  • Податок, нарахований на прощену заборгованість по кредиту
  • Законність будь-яких податкових перевірок підприємства

Якщо Вам набридли постійні податкові спори з державними органами, юридична фірма в Києві Вам допоможе.

Не потрібно терпіти неправомірність дій податкових органів, коли є можливість захистити свої права і законні інтереси за допомогою юридичної фірми.

Залишайте заявку на нашому сайті або зверніться до нас за номером телефону, зазначеному на нашому сайті – ми неодмінно зв’яжемося з Вами.

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Переваги роботи з нашою компанією

ІT юрист

Наші фахівці консультують та працюють по всій території України, не лише у Києві.

Зв’язатися з нами Ви можете декількома способами: заповніть заявку на сайті – і ми самі передзвонимо Вам у робочий час, якщо ж не хочете чекати – телефонуйте за вказаним на нашому сайті номером телефону.

Наші партнери та клієнти

OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна

Вам сподобалося працювати з нами?
Залишіть відгук!

Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5