Продовження терміну дії торгової марки

«LA Consulting» в Києві

допоможе Вам розібратися з дебіторською заборгованістю підприємства і заощадить Ваш час

  • Працюємо по всій Україні
  • Кращі адвокати з багаторічним досвідом роботи
  • Допоможемо Вам з дебіторською заборгованістю не тільки в Києві, а й по всій Україні
  • Захистимо Ваші права

Продовження терміну дії торгової марки

банковский налоговый таможенный консультант

Якщо Ви є власником вже зареєстрованої в належному порядку торгової марки в Києві або на території України, то Вам вже знайома процедура державної реєстрації торгової марки. Але що робити, якщо термін виданого Вам Укрпатентом свідоцтва ось-ось закінчиться?

 

У цій статті наші юристи розглянуть питання, які стосуються продовження терміну дії Вашої торгової марки в Україні. Як проходить ця процедура? В які державні органи необхідно звертатися? Які документи подавати? Детально розберемо всі нюанси.

 

Нормативно-правова база

При вивченні цього питання, радимо скористатися такими законодавчими актами, як:

 

  • Цивільний Кодекс України (ЦКУ),
  • Закон України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг”,
  • Закон України “Про охорону географічних зазначень”,
  • Положення про представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України,
  • Наказ Міністерства Юстиції України “Про затвердження Змін до деяких нормативно-правових актів з питань інтелектуальної власності”.

Терміни для продовження дії торгової марки в Україні

 

Основне, що Вам потрібно запам’ятати – термін дії Свідоцтва на торгову марку на території України становить десять років!

 

За своїм власним бажанням, власник даної торгової марки може продовжити термін дії цього Свідоцтва. Починати цей процес необхідно вже за шість місяців до моменту закінчення десятирічного терміну.

 

Важливо! Термін дії товарної марки починає обчислюватися не з моменту отримання позитивної відповіді від Укрпатенту і повідомлення про те, що було здійснено державну реєстрацію, а саме з дати подачі заявки на цю реєстрацію.

 

Детальніше про це Ви можете прочитати в іншій нашій статті, по темі національної реєстрації позначення і передачі прав на нього третім особам

Як дізнатися, що термін дії Свідоцтва закінчився?

Укрпатент відправить Вам повідомлення про це, але, тільки на ту електронну адресу, яку Ви раніше вказували при подачі заявки на реєстрацію. Всі ми розуміємо, що за час  перебігу десяти років станеться безліч змін і, можливо, ту електронну адресу вже буде втрачено, відповідно, повідомлення не дійде до адресата.

 

Є інший варіант – самостійно знайти в Реєстрі торгових марок України (що знаходиться на сайті Укрпатенту) і в полі, яке буде позначено цифрами “181” – і буде вказана інформація про термін закінчення дії ТМ.

Наведемо приклад.

 

Ви склали і подали заявку в Укрпатент – 06.09.2007 року

Ваша заявка була схвалена, на підставі цього було видано Свідоцтво – 03.10.2007 року

Відповідно, датою, коли термін дії Свідоцтва закінчиться буде 06.09.2017 року

 

Як ми вже згадували вище, відраховувати потрібно саме з дати подачі першої заявки!

 

Що це означає для Вас? З 06.03.2017 року (тобто, за шість місяців до дати закінчення) до 06.09.2017 року потрібно в обов’язковому порядку здійснити наступні дії:

 

  • необхідно заздалегідь скласти клопотання про те, що Ви хочете продовжити термін дії свідоцтва на дану торговельну марку;
  • сплатити держмито;
  • подати все вищезгадане в Укрпатент.

Сума державного мита

 

Немає єдиної чітко визначеної суми для проплати державного мита, в кожному разі вона визначається індивідуально і залежить від безлічі різних факторів.

 

Розрахунки виконуються з урахуванням норм, зазначених в Постанові Кабінету Міністрів України №1716 [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1716-2004-%D0%BF#Text]

 

Сума буде залежати від таких факторів, як:

 

  • кількість класів, які були вказані відповідно до Міжнародного класифікатора товарів та послуг (МКТП);
  • якщо Ви плануєте зареєструвати кольорове позначення;
  • якщо в торговому знаку буде використано слово “Україна”, то це значно підвищить вартість підсумкової грошової суми;
  • якщо заявка буде подана не одним, а кількома заявниками;
  • враховується форма подачі заявки (письмова або електронна).

 

Джерело: [https://base.uipv.org/signs_calc/]

 

При зверненні до нашої юридичної фірми “Консультаріус” – Ви гарантовано отримаєте послуги фахівців, які завчасно попередять Вас про закінчення терміну дії Свідоцтва та оперативно допоможуть оформити і подати в державні органи всі необхідні документи.

Пропустили закінчення терміну дії Свідоцтва? Алгоритм дій

nda

Давайте розглянемо ситуацію, коли Ви все ж пропустили строк з певних причин. Що ж робити в цьому випадку?

 

На законодавчому рівні визначено, що у власника цієї торговельної марки буде ще додатково 6 місяців для того, щоб продовжити термін дії Свідоцтва з моменту його офіційного закінчення.

 

Але, врахуйте, що крім позитивних моментів, тут присутня і, свого роду, штрафна санкція. При такому розкладі, розмір державного мита буде збільшений рівно на половину.

 

У тому ж випадку, коли власник не робитиме ніяких дій щоб поновити термін дії його торгової марки, а саме:

 

  • по закінченню зазначеного терміну, власником не було направлено клопотання про продовження терміну дії відповідного Свідоцтва;
  • не було сплачене державне мито, плюс додаткові п’ятдесят відсотків за несвоєчасне звернення і пропуск термінів.

 

При таких обставинах, на жаль, Ваша торговельна марка буде визнана такою, що юридично припинила своє існування і більше не має права на поновлення.

 

Для такого розвитку подій існує тільки один вихід – повторна перереєстрація.

Повторна перереєстрація торгової марки

 

Якщо всі терміни були пропущені, а клопотання і держмито про продовження терміну так і не були подані – Вашу торгову марку буде анульовано.

 

Але! У колишнього власника (або власників) все ще залишається можливість здійснити повторну перереєстрацію їх продуктів та / або послуг.

 

Стаття 22 Закону України “Про охорону прав на знаки для товарів і послуг” проголошує, що право повторної реєстрації є виключно у колишнього власника ТМ. Ніхто, крім нього, в перебігу наступних двох років, не має права це зробити. Винятком буде лише те, якщо колишній власник особисто дасть дозвіл на це.

 

Обов’язкові умови, які необхідно врахувати при повторній реєстрації:

 

  • ще не закінчився дворічний термін з дати припинення строку дії Свідоцтва на цю ТМ (згідно з нормами статті 22 Закону України);
  • зображення / написання / колірна гамма і інші унікальні і індивідуалізовані параметри повинні залишитися рівно такими ж, якими і були раніше. Підійдіть до цього питання з максимальною серйозністю, адже знову буде проводитися патентна експертиза, на якій всі надані відомості будуть ретельно звірятися і будь-яке відхилення буде розцінено як абсолютно інша торгова марка і процес повторної реєстрації буде перерваний;
  • під такі ж суворі вимоги підпадає і перелік товарів і / або послуг, які надає Ваша компанія. Він повинен бути ідентичним тому, що Ви вже подавали раніше.

 

Термін повторної реєстрації варіюється між дванадцятьма і чотирнадцятьма місяцями.

 

Плюсом є те, що для проведення цієї процедури вже немає ніякої необхідності заново порівнювати свою торгову марку з іншими, вже існуючими. Пов’язано це з тим, що Ваша ТМ вже пройшла цю перевірку ще під час першої її державної реєстрації, що автоматично є доказом її оригінальності.

 

Після того, як буде проведена ця процедура, Укрпатент видасть Вам інше Свідоцтво, з уже іншим кодовим номером і новою датою реєстрації. Нове Свідоцтво видається на підставі того, що минуле вже було анульованим, відповідно, це означає, що воно вже недійсне і потребує оновлення інформації міститься в ньому.

Документи, необхідні для продовження терміну

Ви можете направити в письмовій формі, або ж, за допомогою електронної пошти наступні документи:

 

  • свої нові актуальні контактні дані (номер телефону, електронна пошта)
  • кодовий номер Свідоцтва, яке було видано Укрпатентом раніше

 

Нерідко відбуваються ситуації, коли за такий тривалий час виникає необхідність змінити відомості, які містяться в Свідоцтві. Це може бути адреса місцезнаходження Вашої компанії, додавання нових або зменшення наявних класів міжнародної класифікації тощо.

 

Не переймайтеся, законодавство України заздалегідь визначило, що змінити цю інформацію можна разом з ініціюванням процесу продовження ТМ.

 

При проведенні повторної реєстрації торгової марки, надайте таку документацію:

 

  • актуальну інформацію про власника (прізвище / ім’я / по батькові, номер телефону, імейл)
  • номер свідоцтва, яке вже було анульовано
  • чітке і детальне зображення Вашої торгової марки, або ж, написання слова або словосполучення (обов’язково все повинно бути в хорошій якості)
  • весь список послуг і продуктів, які реалізує Ваша компанія.

Представник заявника при продовженні терміну торговельної марки і повторної реєстрації

Так як у власників компаній, найчастіше, є величезний спектр обов’язків і потрібне постійне включення в бізнес-справи компанії, не завжди виходить виділити достатньо часу для відвідування державних установ і оформлення документів.

 

У таких випадках, найоптимальнішим варіантом буде вдатися до послуг представника.

 

Спираючись на норми Положення про представника у справах інтелектуальної власності (патентного повіреного), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України, заявку на повторну реєстрацію та продовження має право подати представник власника ТМ.

 

В Україні існує Реєстр патентних повірених.

 

Державний реєстр представителей у справах для інтелектуальної власності (патентних повірених) – [Державний реєстр представителей у справах для інтелектуальної власності (патентних повірених) – Набори Даних – Data.gov.ua]

 

Але, є винятки, наприклад, фіз особи і юр особи, які проживають або перебувають на території Російської Федерації, Республіки Білорусь, Азербайджанської Республіки та Грузії мають право подавати свою заявку без залучення представників, тобто, без участі патентних повірених. (Згідно з угодами про співробітництво в галузі охорони промислової власності між Державою Україна та даними державами)

 

Якщо, хоча б один із заявників є громадянином України, який постійно проживає на території України або юридичну особу, яка знаходиться на території України, то заявку можна буде подати також без патентного повіреного.

 

Тобто, підбиваючи підсумок, можна сказати що це Ваше право, але ніяк не обов’язок залучати до справи патентного повіреного.

 

Наша юридична фірма “Консультаріус” пропонує Вам послуги з продовження терміну дії Вашої торгової марки в Києві та на всій території України.

 

Що Ви отримаєте під час нашого спільного співробітництва?

 

  • досвідчених юристів, які вже тривалий час практикують ведення справ, які безпосередньо пов’язані із здійсненням державної реєстрації, повторної реєстрації змін і продовження терміну дії Свідоцтва;
  • оперативність в діях, виключно легальні методи роботи і отримання ефективного результату в максимально можливі найкоротші терміни;
  • оформлення всього пакету документів згідно з законодавчими нормами України;
  • представлення Ваших інтересів у взаємовідносинах з державними органами України та приватними організаціями;
  • економія Вашого часу та коштів, ми будемо стежити за тим, щоб все було зроблено і оформлено в необхідні терміни, що допоможе Вам і Вашим партнерам уникнути непередбачених збитків в бізнесі.

 

Фахівці юридичної фірми “Консультаріус” працюють не тільки в Києві і Київській області, а й по всій території України. Сміливо звертайтеся до нас за консультацією – натомість Ви отримаєте кваліфіковану і аргументовану відповідь від юристів-практиків.

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Поширені запитання

Відповідь 1

Відповідь 2

Переваги роботи з нашою компанією

ІT юрист

Наші фахівці консультують та працюють по всій території України, не лише у Києві.

Зв’язатися з нами Ви можете декількома способами: заповніть заявку на сайті – і ми самі передзвонимо Вам у робочий час, якщо ж не хочете чекати – телефонуйте за вказаним на нашому сайті номером телефону.

Вам може знадобитися:

Наші партнери та клієнти

OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна

Вам сподобалося працювати з нами?
Залишіть відгук!

Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5