Філія юридичної особи ТОВ створення та реєстрація

Чим відрізняється представництво від філії?

Коли рівень надання послуг підприємства стає все вище і вище, і Ви, як підприємець, ставите перед собою мету розширити сферу надання своїх послуг, обмежуватися одним місцем здійснення діяльності складно.

Маючи безліч клієнтів і партнерів з усієї України, власники бізнесу часто приходять до створення і реєстрації представництва або філії в іншому місті країни. За допомогою реєстрації філії можна здійснювати представництво компанії, захист її інтересів, а також зберігати контроль над такими підрозділами.

Однак, зіткнувшись з такою ситуацією, виникає безліч питань як саме відкрити філію, щоб в правовому полі не зробити грубих порушень.

Юридична компанія в Києві надає послуги зі створення філії і представництва ТОВ, а наші співробітники допоможуть Вам у дотриманні чіткого порядку їх реєстрації.

банковский налоговый таможенный консультант

Зміст

Створення філій та представництв є важливим кроком для будь-якої компанії. Щоб розширити бізнес в межах країни, а може і за ними, створюють віддалені структурні підрозділи.

Цивільний кодекс України в статті 95 говорить нам, що філія – ​​це відокремлений підрозділ підприємства, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює свою діяльність індивідуально від головного, материнського, офісу. Однак вся діяльність компанії не може виходити за рамки статуту ТОВ, який прийнятий в процесі створення юридичної особи.

В Україні, крім українських компаній, філії можуть відкривати ще й іноземні підприємства.

Представництвом є також підрозділ, яке здійснює свою діяльність індивідуально від материнської компанії і також знаходиться поза її місцезнаходженням. Однак його діяльність обмежена лише представництвом функцій і захистом інтересів і в підприємницької діяльності воно участі не бере.

Головною відмінністю між філією та представництвом є ведення господарської діяльності. Якщо підрозділ займається таким видом діяльності – це філія. Коли підрозділ представляє тільки інтереси і законні права компанії – це представництво.

Як зареєструвати філію і представництво ТОВ (Україна)

Сама процедура реєстрації філії та представництва істотно не відрізняється.

Для того, щоб зареєструвати філію або представництво необхідно звернутися за місцем проживання в Державну реєстраційну службу для внесення відомостей до реєстру про відкриття підрозділу. Після цього такі підрозділи підлягають постановці на облік в податкові та пенсійні органи.

Досвідчений і кваліфікований юрист допоможе Вам правильно підібрати форму необхідного підрозділу, а також підготувати необхідну документацію для реєстрації філії. Юридична допомога полягає також в правильній процедурі реєстрації філії або представництва, не затягуючи процес. Звертаючись за допомогою професіоналів, Ви гарантовано вберігаєте себе від витрати нервів, зусиль і найголовнішого ресурсу – часу.

У чому особливість реєстрації філії ТОВ

Представництва та філії не наділені статусом юридичної особи, проте їм дозволено мати свою печатку і штамп. Крім того, їх очолюють окремі посадові особи, що діють на підставі довіреності, підписаної власником материнської компанії.

 

Щоб філія мала змогу здійснювати підприємницьку діяльність, на яку вже отримано ліцензію, підприємцю необхідно надати заяву органу ліцензування та вказати в ньому, що філія є місцем здійснення конкретного виду діяльності.

Що необхідно виконати для реєстрації філії або представництва ТОВ

Для початку необхідно визначитися, хто буде керувати філією або представництвом, і чи здатна ця людина виконувати обов’язки директора підприємства. Підставою здійснення підприємницької діяльності директора філії виступає довіреність про те, що він дійсно доручає очолювати філію ТОВ цій людині. Не менш важливими документами є статут, виписки з ЄДР, а також інші внутрішні організаційно-правові документи.

Після цього потрібно затвердити юридичну адресу. Потім, слід обрати види діяльності відповідно до класифікації видів економічної діяльності (КВЕД).

Розробка Положення про філію та представництво ТОВ

Така організаційно-правова документація є основною в керівництві підрозділом. Саме на підставі Положення здійснюють свою діяльність відокремлені підрозділи. Господарським кодексом України, ч. 4 ст. 64, саме це і передбачено. Положення підписує глава виконавчого органу керівництва юридичною особою. [Https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/436-15#n485] Нагадаємо, що на підставі ч. 3 ст. 95 ЦКУ філії та представництва не є юридичними особами. [Https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/435-15#n515]

Як правило, вимоги до Положення законодавство особливо не визначає. Однак, є винятки: наприклад, окремо для філій державного підприємства «Центр державного земельного кадастру при державному комітеті по земельних ресурсах» видано наказ про Типовому положенні від 31.10.2003 №279 [https://zakon.rada.gov.ua/rada/ show / v0279219-03 # Text].

Також, для філій і представництв кредитних спілок Положення створюється і оформлюється відповідно до розпорядження Державної комісії з регулювання ринків фінансових послуг від 13.03.2008 № 338 [https://zakon.rada.gov.ua/rada/show/v0338486-08# Text]. Ці акти мають внутрішній характер і не поширюються на інші підприємства, не вказані в них.

Таким чином, при розробці Положення про діяльність філій і представництв, підприємці мають право включати в нього необхідні для них положення, які не суперечать законам України.

Основні відомості, які повинні бути вказані в Положенні

 • Найменування зареєстрованої філії або представництва
 • Юридична адреса
 • Основні функції і принципи діяльності
 • Організаційна структура філії та представництва
 • Організаційний порядок роботи
 • Права і обов’язки керівника підрозділу
 • Порядок надання звітності про роботу філії
 • Інші питання, які регулюють діяльність підрозділу

Призначення керівника філії або представництвом ТОВ

Директора філії або представництва призначає юридична особа, яка видає керівнику довіреність.

Вимоги до оформлення довіреності законом не встановлені і обов’язковому нотаріальному посвідченню довіреність не підлягає. При складанні тексту доручення, необхідно акцентувати увагу на обов’язки, які Ви довіряєте директору представництва або філії ТОВ зазвичай, їх поділяють на дві групи:

 • Представництво підприємства перед іншими підприємцями в процесі переговорів, оформлення угод
 • Представництво підприємства в суді, вищих і контролюючих органах

Досвідчені юристи в Києві допоможуть Вам грамотно скласти довіреність і відкрити філію ТОВ без порушень законодавства.

Переваги роботи з в Києві

 • Надаємо послуги по всій Україні;
 • Актуальний підхід, відповідно до чинного законодавства;
 • Повна конфіденційність. Збереження комерційної таємниці;
 • Можливість консультування у зручний для Вас час. З огляду на злагодженість роботи наших співробітників, Вам не потрібно турбуватися про те, де і як швидко отримати довгоочікувану відповідь на термінове запитання. Зробіть всього один дзвінок нам.
 • Надання якісних юридичних послуг за доступною ціною;
 • Прогнозування і мінімізація ризиків у процесі здійснення підприємницької діяльності;
 • Гарантія комплексного юридичного підходу до Вашого бізнесу;
 • Оптимізація планування Вашого часу. Звертаючись за абонентським обслуговуванням, Ви не будете замислюватися про пошук фахівців з кожної галузі права окремо. Наша команда складається з кращих юристів, які мають досвід у вирішенні багатьох юридичних проблем;

Реєстрація філії іноземної компанії

Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність України» передбачає реєстрацію філії іноземного ТОВ Міністерством економіки України. В даному випадку строки виконання, вартість та кількість необхідної документації збільшується. Щоб зареєструвати філію ТОВ, відкриту за кордоном, знадобиться 60 днів, а вартість податків сягає 3000 $. У разі, якщо надана документація буде подана з порушеннями, чекати і витрачати фінансові кошти доведеться двічі. Фахівці нашої юридичної компанії підготували перелік необхідної документації, щоб правильно зареєструвати філію:

 • Заява про прохання відкрити філію ТОВ
 • Виписка з реєстрів країни, де знаходиться материнська компанія
 • Офіційне підтвердження банку, в якому відкрито рахунок юридичної особи
 • Довіреність, оформлену з вимогами законодавства країни, де офіційно зареєстровано юридичну особу. У довіреності обов’язково має бути вказана інформація про громадянина, який керуватиме філією.

Крім того, ми надаємо допомогу в створенні філії ТОВ в рамках абонентського обслуговування бізнесу.

Створення ТОВ в рамках юридичного супроводу бізнесу

У процесі роботи з підприємствами, юристи дотримуються єдиного порядку абонентського юридичного обслуговування. Перш за все, спеціалістам необхідно вивчити питання щодо створення підрозділів Вашого ТОВ, проаналізувати подані документи і знайти шляхи юридичного вирішення, узгоджуючи його з клієнтом. Після цього – підготувати необхідні документи (заяви, листи).

Перелік послуг:

 • Послуги з надання консультацій (письмових, усних, в т.ч. по телефонного зв’язку);
 • Складання договорів;
 • Допомога в написанні заяв, листів і т.д .;
 • Юридична експертиза документації в т.ч. по організаційної діяльності;
 • Правовий аналіз документації;
 • Представництво сторони в державних органах і в переговорах;
 • Своєчасне інформування про внесення змін до законодавчих актах, що стосуються діяльності Вашого підприємства;
 • Допомога при інших видах діяльності (відкриття ТОВ, реорганізації або ліквідації компанії);
 • Моніторинг і контроль за Вашими основними контрагентами в бізнесі.

Крім цього, якщо звернення за юридичною обслуговуванням вкрай необхідно, клієнт має право вибрати один з варіантів вирішення ситуації. Наприклад, придбати послугу разового звернення в компанію з питанням, яке виникло під час діяльності підприємства або ж обрати послугу з абонентського юридичного обслуговування бізнесу на постійній основі з моменту укладення угоди про обслуговування бізнесу до закінчення терміну його дії. 

Під час абонентського юридичного обслуговування, ми готові не тільки надати якісні та ефективні послуги з питань представництва, а й вирішити інші юридичні завдання будь-якої складності.

Якщо Вас зацікавили послуги компанії в Києві у створенні філії ТОВ, ми з легкістю допоможемо Вам вирішити правове питання будь-якої складності, враховуючи всі особливості роботи Вашого підприємства!

Залишилися питання? Залишайте заявку на нашому сайті або зверніться до нас за номером телефону, який вказаний на нашому сайті – ми зв’яжемося з Вами.

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг
Переваги роботи з нашою компанією
ІT юрист

Наші фахівці консультують та працюють по всій території України, не лише у Києві.

Зв’язатися з нами Ви можете декількома способами: заповніть заявку на сайті – і ми самі передзвонимо Вам у робочий час, якщо ж не хочете чекати – телефонуйте за вказаним на нашому сайті номером телефону.

Наші партнери та клієнти
OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна
Вам сподобалося працювати з нами?
Залишіть відгук!
Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5

Хотите оставить отзыв?

Мы вам очень благодарны

Если есть замечания по работе

Будем рады любым предложениям и обязательно исправимся