Зміна засновника ТОВ

Зміна складу учасників ТОВ

банковский налоговый таможенный консультант

У процесі здійснення підприємницької діяльності можуть виникнути будь-які непередбачені ситуації. Бізнес в Україні, як і в будь-якій країні, здійснюється за своїми внутрішніми законами і максимально реагує на зовнішні чинники. Головним завданням юридичних консультантів є допомога Вашому бізнесу слідкувати за змінами і оперативно на них реагувати.

Фахівці юридичної компанії вникнуть в особливості Вашого бізнесу і знають, як змінити засновника ТОВ, діючи законно.

Зміна складу учасників ТОВ

Здійснення підприємницької діяльності – справа не з простих. Вам, як власнику, необхідно контролювати фінансові питання, освоювати нові ринки і стежити за процвітанням і веденням власної справи. Кожен новий крок не може обійтися без внесення змін нової інформації не тільки у внутрішню документацію, а й в організаційну структуру підприємства. Такими можуть бути формальні – зміна адреси компанії, і такі, що мають значиму роль – зміна складу засновників ТОВ.

Зміна засновників ТОВ – це одна з найбільш затребуваних юридичних послуг, яка здійснюється з метою підготовки та подання необхідної документації державному реєстратору, щоб юридично зафіксувати зміну складу засновників компанії.

Здійснення такого правочину обов’язково фіксується у внутрішніх організаційно-правових документах. Тому при зміні власника ТОВ слід уважно вносити зміни, а краще звернутися до фахівців, які допоможуть Вам провести реєстрацію зміни засновника якісно і ефективно.

При зміні складу засновників компанії з’являються інші, не менш важливі, корпоративні потреби. Такими можуть бути:

 • Зміна часток статутного капіталу між учасниками (збільшення, зменшення)
 • Купівля частки учасника іншою особою
 • Продаж учасником своєї частки третім особам
 • Вихід учасника зі складу власників
 • Передача частки правонаступникам
 • Подача додаткового внеску новим учасником

Інформація про засновників при зміні складу учасників і керівника

Уся інформація про власників та інших учасників підприємства внесена до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань (далі – ЄДР).

Яка інформація вказана у Реєстрі?

 • ПІБ, місце проживання, РНОКПП (ідентифікаційний номер) – з метою заснування ФОП (ФОП).
 • Найменування, місцезнаходження (юридична адреса), ідентифікаційний код – для засновників юридичної особи.

Необхідно відзначити, що на сьогодні законодавством не передбачається продаж юридичної особи. В даному випадку йдеться про намір продажу своїх корпоративних прав або частки засновника.

Етапи зміни засновників ТОВ

Зміна складу засновників ТОВ проходить в кілька етапів: вивчення і підготовка необхідної інформації, підписання документів, реєстрація зміни складу.

На першому, підготовчому, етапі юристи надають наступні послуги:

 • Вивчення установчих документів компанії
 • Допомога в написанні заяви про вихід учасника зі складу засновників
 • Підготовка договору купівлі-продажу
 • Складання протоколів зборів учасників
 • Складання нової редакції статуту ТОВ *

* Статут ТОВ – це офіційний установчий документ, що включає в себе основні відомості про підприємство. Статут буквально регулює діяльність компанії, починаючи від створення, закінчуючи ліквідацією. Такий документ обов’язково потребує нотаріального посвідчення.

При підписанні документів, деякі підлягають нотаріальному посвідченню.

Процес реєстрації засновників ТОВ здійснюється в місцевому центрі надання адміністративних послуг.

nda

Державному реєстратору необхідно надати наступний пакет документів:

 • Реєстраційну картку
 • Нотаріально засвідчену заяву засновника про вихід з юридичної особи
 • Новий статут підприємства
 • Квитанцію про оплату збору за реєстрацію змін

При зміні учасника ПП:

 • Реєстраційна картка
 • Письмовий дозвіл власника підприємства
 • Договір про передачу прав засновника (корпоративних прав)
 • Статут підприємства
 • Квитанція про сплату єдиного збору за реєстрацію внесених змін

Продаж ТОВ 

Якщо зміна засновників з деяких причин не принесла бажаних результатів, власники компаній вдаються до такого відчайдушного кроку як продаж готового ТОВ. Це є одним відносно «незатяжним»  способом як позбавлення підприємства на відміну від ліквідації. Сам процес продажу, як правило, не перевищує місяця. В свою чергу, ліквідація компанії може тривати кілька років.

Більш успішні фірми користуються великим попитом у власників інших підприємств. Купуючи ТОВ з податком на додану вартість (ПДВ) і без нього, бізнесмени економлять час на реєстрацію юридичної особи. Таким чином, продаж товариства з обмеженою відповідальністю (ТОВ) з ПДВ і без нього вітається як з боку покупця, так і з боку продає.

Однак, варто звернути увагу на те, що покупець може виявити бажання провести аудит фірми. Такі дії проводять з метою перевірки фінансового стану компанії, і як підприємство приносить прибуток. Практика наших юристів показує, що більшість покупців ґрунтуються на інформацію податкової служби.

Як продати ТОВ

Продаж ТОВ може здійснюватися або добровільним виходом засновника зі складу, або укладенням договору купівлі-продажу.

Добровільний вихід засновника з ТОВ відбувається на підставі заяви, які посвідчується нотаріусом. Такий метод є більш економним і простим.

Договір купівлі-продажу дає право претендувати на частину в капіталі підприємства. В такому випадку, стягується комісія від вартості підприємства в розмірі 1%. При підписанні таких угод також необхідна присутність нотаріуса, а також сторін (покупця і продавця).

При укладанні договору, продавець повинен сам вирішити, яку суму вказувати в угоді. Якщо продавець вирішив відобразити дійсну вартість підприємства, в процесі продажу ТОВ з ПДВ, на нього покладається обов’язок сплатити податок з отриманих коштів.

Наші юристи компанії  передбачають усі можливі наслідки ситуацій і надають послуги з юридичного консультування, допомоги в продажу ТОВ і зміні засновника фірми. Не зволікайте з веденням юридичних справ підприємства і звертайтеся до нас за номером, зазначеному на нашому сайті.

Бухгалтерія ТОВ при зміні засновника

Ведення бухгалтерії, збір коштів і надання фінансової звітності є важливою складовою частиною ведення ТОВ. За необхідності, профільні юристи нададуть ефективні послуги з питань правильного веденні обліку бухгалтерських операцій та контролю за фінансовими ресурсами Вашого ТОВ при зміні його засновника для уникнення проблем фінансового характеру.

Вартість послуг юридичної компанії по зміні засновника (Київ, Україна)

Юристи профільних компаній допоможуть внести зміни протягом 24 годин на кожному етапі в процесі надання юридичної допомоги.

Вартість оформлення зміни засновників Ви можете дізнатися, зателефонувавши нам по телефону на нашому сайті або залишити заявку для зворотного зв’язку.

Зателефонувавши нашим менеджерам і пояснивши їм суть питання, Ви отримаєте точний розрахунок суми оплати, адже ціна питання залежить від суті справи, термінів виконання та обсягів наданої роботи.

Ми допоможемо внести зміни до внутрішніх документів, внаслідок чого зміна власника буде проведена в якісному вигляді і за короткий період часу. Звертаючись до нас, необхідно лише надати наступне:

 • Попередній статут підприємства
 • Інформацію про всіх учасників юридичної особи (попередніх, майбутніх)

На підставі цих документів юристи компанії  проведуть операцію з відчуження частки учасника, який вибуває і підготують необхідні документи для її подальшої реєстрації.

Ми звертаємо Вашу увагу на надання нашою компанією послуг по внесенню змін і їх реєстрації:

 • Відкрити ТОВ в Україні
 • Що потрібно, щоб відкрити ТОВ
 • Як відкрити ТОВ

Зміна засновника в рамках юридичного абонентського обслуговування бізнесу

Наявність корпоративного юриста в компанії не завжди означає, що можна обійтися без юридичного супроводу, особливо при здійсненні правових дій в процесі зміни власника ТОВ. Найчастіше штатний співробітник має обмежений функціонал дій, які він виконує лише в рамках своєї роботи.

Потреба юридичної консультації виникає не кожен день, тому, в разі разового або часткового звернення за абонентським юридичним обслуговуванням компанії, Ви не понесете високих витрат на висококласного юриста, залучаючи його до вирішення юридичної проблеми.

Послуги з абонентського юридичного обслуговування бізнесу забезпечать Ваш бізнес супроводом господарської діяльності підприємства. Ми захистимо допоможемо в процесі зміни засновника ТОВ, підготуємо необхідний пакет документів і процес переговорів наші адвокати візьмуть на себе. Від Вас, як від власника, потрібна лише згода на здійснення такої діяльності.

Звертаємо Вашу увагу, що при зверненні в компанію з юридичного супроводу, Вам допоможе не  один вузькопрофільний юрист, а команда професіоналів з багатим досвідом роботи в сфері господарського права. Вивчаючи детально питання діяльності Вашого підприємства, адвокати нашої компанії набагато швидше ознайомляться із суттю правового справи і знайдуть правильне рішення проблеми.

Як обрати компанію для юридичного супроводу бізнесу

Під час вибору компаній для допомоги у вирішенні питань підприємницького характеру, потрібно перевіряти наступне:

Досвід роботи

Досвід роботи є одним з найважливіших факторів при виборі фірми для супроводу. Однак варто враховувати, що термін не завжди гарантує кваліфікацію фахівців. Практика показує, що чим довше юристи зайняті в певній галузі права, тим більша ймовірність, що саме вони здатні надати якісну допомогу.

Для Вас, як для представника підприємства, необхідно чітко розповісти суть проблеми, яку потрібно вирішити. Траплялися випадки, коли юристи зі стажем не мали досвіду роботи з тим, з чим вже довелося зіткнутися початківцям-колегам. Все це можна дізнатися, поспілкувавшись особисто на консультації.

Перевірка компанії

На даному етапі варто перевірити, чи давно існує організація, чи дійсно вона продовжує роботу і чи є судові процеси відносно неї. Усі ці дані знаходяться в публічному доступі на сайтах відповідних уповноважених органів влади.

Порада: намагайтеся остерігатися юридичних сайтів, які використовують зображення Президента, іншу державну символіку і пишуть факти про їхню співпрацю з органами влади. Такі дії можуть здійснюватися, щоб прикинутися «офіційними» компаніями і викликати довіру, насправді будучи шахраями.

Допомога в оформленні документів при зміні засновника ТОВ

Допомога в оформленні документів полягає у складанні та правильному написанні заяв, наказів, протоколів, розпоряджень, доручень та ін. Успішний хід справи безпосередньо залежить від правильності написання організаційно-правових документів. Наші співробітники знають, як скласти відповідний всім вимогам документ, який побудований на логічному і аргументованому викладі суті справи.

Допомога юристів при передачі корпоративних прав засновника

Існує загальноприйнятий факт: правильно складений документ зробить Ваших контрагентів – друзями, а некоректно складений – перетворить бізнес-партнерів у ворогів.

Щоб уникнути подібного роду помилок, адвокати наділені багатим практичним досвідом і ресурсами для абонентського юридичного обслуговування. Дотримуючись чіткого алгоритму дій, Ви отримуєте перелік усіх необхідних послуг для передачі корпоративних прав засновника іншим особам.

На консультації з клієнтом, зазвичай обговорюються усі тонкощі угоди. Далі клієнт з юристом виносять рішення щодо договору купівлі-продажу і співробітники юридичних компаній вказують на необхідні умови договору, з урахуванням побажань клієнта. На цьому етапі клієнт вносить передоплату. З огляду на всі вимоги, юрист складає проект контракту і повідомляє про це клієнта. Після перевірки клієнт оплачує вартість роботи і отримує готовий документ в електронному або паперовому варіанті.

Що потрібно знати при складанні та укладенні договору купівлі-продажу частки засновника. Поради від юристів 

Кращі фахівці надають Вам перелік порад для того, щоб оформлення і укладення угоди купівлі-продажу корпоративних прав засновника не призвело до сумних наслідків.

Перш за все, при укладенні договору, не варто користуватися готовими шаблонами правових документів з інтернету, щоб заощадити на юридичних послугах адвоката. Формально дійсний контракт з готовим матеріалами з інтернету Ви, швидше за все, складете, але без якісної перевірки документа досвідченим юристом, в договорі можуть виникнути неприємні нюанси правового характеру.

У процесах оформлення документів і укладання угод необхідно проявляти максимальну пильність, адже, підписуючи договір, Ви берете на себе ряд певних зобов’язань і дій. Відсутність цих якостей або формальне ставлення до юридичних питань тягне за собою фінансові втрати, судові спори і ще безліч інших неприємних наслідків.

Під час оформлення Вам обов’язково необхідно дотримуватися норм чинного законодавства. По-перше, зміст угоди обов’язково має відповідати нормам українського законодавства. По-друге, згідно з нормами Цивільного кодексу України, сторони повинні володіти дієздатністю, їх волевиявлення обов’язково має бути вільним. При цьому настання реальних наслідків є основною умовою договору.

Досвідчені юристи компанії  в Києві враховують усі правові нюанси в оформленні угод, допоможуть Вам скласти юридично правильний документ, з метою уникнення проблемних питань і неприємних наслідків.

Переваги роботи з в Києві

 • Надаємо послуги по всій Україні;
 • Актуальний підхід, згідно норм чинного законодавства;
 • Повна конфіденційність. Збереження комерційної таємниці;
 • Можливість консультування в зручний для Вас час;
 • Надання юридичних послуг за доступною ціною;
 • Прогнозування і мінімізація ризиків;
 • Гарантія комплексного юридичного підходу до Вашого бізнесу;
 • Оптимізація планування Вашого часу;
 • Економія Ваших витрат.

Необхідно пам’ятати, що заміна засновника ТОВ є досить складною процедурою, і без юридичної допомоги фахівця тут не обійтися. Тому діяти потрібно професійно, використовуючи всі можливі шанси з допомогою наших адвокатів у сфері господарського права.

Якщо Вас турбує питання як краще здійснити зміну засновника ТОВ, звертайтеся до наших адвокатів за юридичною допомогою, і ми неодмінно Вам допоможемо!  в Києві – якісна допомога, багаторічний досвід та індивідуальний підхід юристів. Працюємо по всій Україні і гарантуємо якість роботи.

Залишайте заявку на нашому сайті або зверніться до нас за номером телефону, вказаному на нашому сайті – ми неодмінно зв’яжемося з Вами!

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Переваги роботи з нашою компанією

ІT юрист

Наші фахівці консультують та працюють по всій території України, не лише у Києві.

Зв’язатися з нами Ви можете декількома способами: заповніть заявку на сайті – і ми самі передзвонимо Вам у робочий час, якщо ж не хочете чекати – телефонуйте за вказаним на нашому сайті номером телефону.

Наші партнери та клієнти

OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна

Вам сподобалося працювати з нами?
Залишіть відгук!

Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5

Хотите оставить отзыв?

Мы вам очень благодарны

Если есть замечания по работе

Будем рады любым предложениям и обязательно исправимся