Адвокат по аліментам у Києві безкоштовна консультація юриста з аліментів

Виплата аліментів - це обов'язок, а не бажання одного з подружжя

атьки повинні надавати матеріальну допомогу для забезпечення благополуччя своїх неповнолітніх дітей доти, доки їм не виповниться 18 років.

Законом передбачено, що батьки можуть за домовленістю між собою визначити розмір аліментів та способи сплати. Як правило, ця домовленість викладається в угоді про сплату, яка підписується батьками та підлягає обов’язковому нотаріальному засвідченню. У 2021 році в Україні аліменти можуть виплачуватись двома способами:

  • у твердій грошовій сумі;
  • на частку від заробітку, доходу батька чи матері.

Якщо батьки між собою не можуть домовитись про розмір суми, у таких випадках стягнути аліменти можливо виключно за допомогою відкриття справи у суді.

З метою захисту інтересів неповнолітніх дітей законодавство України визначає чіткі розміри та способи стягнення. Адвокати та юристи відзначають, що щомісячні витрати повинні підтверджуватись фінансовими документами, які надаються при розгляді справ у суді (наприклад, чеками з магазинів, накладними, договорами, тощо. Увага: ці документи – важливі дані та безпосередньо впливають на рішення суду).

Якщо вам зарешутвали рахунок через неспалту аліментів звертайтесь в ЛА Консалтінг https://la.co.ua/uk/znyattya-areshtu-z-majna-ta-rahunku/ 

банковский налоговый таможенный консультант

Юристи виділяють деякі особливості стягнення аліментів

Спосіб стягнення вибирається людиною, яка отримує аліменти. Платник немає права змінювати спосіб стягнення аліментів. Також адвокати та юристи зазначають, що трапляються випадки, коли Ви стягнули аліменти на частку від доходу, а платник ніде офіційно не працює. У такій ситуації рішення про розмір аліментів розраховуватиметься виходячи із середньої заробітної плати по регіону, де прописано платника.

Приклад від адвокатів та юристів: суд присудив платити аліменти у розмірі 25 відсотків від усіх заробітків людини, яка зобов’язана платити аліменти на одну дитину. Платник ніде не працює та прописаний у місті Києві. Середня заробітна плата у місті Київ на момент 1 жовтня 2021 становить 17500 грн. Виходячи з цього, платник зобов’язаний надавати матеріальну допомогу у розмірі 4375 гривень. Розміри середньої заробітної плати по регіонах змінюються щокварталу. Всі актуальні зміни можна відстежувати на державному сайті статистики.

Навіщо мені потрібні послуги юриста з аліментів?

На консультації в юридичній компанії Ви отримаєте відповіді на питання про те, як правильно вести судовий процес та яка потрібна доказова база. Також на консультації юрист повинен надати Вам кваліфіковану допомогу та розвіяти численні міфи, що існують навколо проблеми вирішення справ із виплат. Давайте розглянемо деякі з них:

  1. Міф 1: на аліменти можна подавати лише після розлучення. Відповідь адвоката: насправді, це не так. Для вирішення питання, що виникає на тему стягнення конкретної суми, можна звернутися в будь-який період Вашого життя, коли у Вас народилася дитина. Бувають ситуації, коли людина не дає розлучення і при цьому не забезпечує матеріального благополуччя дитини. Таким чином Ви маєте право звернутися з позовом до суду про стягнення без отримання рішення про розлучення.
  2. Міф 2: платник має право контролювати на що саме сторона, яка проживає з дитиною, витрачає аліменти, що виплачуються. Відповідь адвоката: це не так. Пам’ятайте, що платник виплачує аліменти не дружині/чоловіку, з якою/яким проживає дитина. Платник платить аліменти на утримання дитини, а дружина/чоловік є лише одержувачем цих грошей і відповідно вона/він витрачає цю суму виключно на утримання спільної дитини.
  3. Міф 3: якщо я надам довідку до суду про те, що отримую мінімальну заробітну плату, то суд стягне 1\4 частину від заробітку. Відповідь адвоката: згідно із Сімейним кодексом України, існує поняття стягнення аліментів у твердій грошовій одиниці. Розмір цих аліментів не може становити менше одного прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.

Які поради я отримаю під час консультації щодо стягнення аліментів?

На консультації у кваліфікованого юриста Ви матимете можливість отримати відповіді на багато питань, що виникають у справі. Наприклад, юрист Вам допоможе розібратися що таке аліменти, як правильно звернутися з позовом до суду про їх стягнення та які наслідки чекають на людину, яка не бажає виплачувати встановлену суму. Розглянемо кілька порад юриста щодо проблем, що виникають найчастіше.

  1. Порада від юриста №1: варто пам’ятати, що аліменти стягуються з будь-якого доходу. Цей дохід може бути пенсією з інвалідності або звичайною пенсією, стипендія, а також допомога з безробіття. Це означає, що навіть якщо Ви пенсіонер, студент або маєте ступінь інвалідності, суд має право винести рішення про стягнення з Вас суми за законом.
  2. Порада юриста №2: варто пам’ятати, що якщо Ви щомісячно виплачуєте аліменти, сторона, яка мешкає з дитиною, має право подати заяву про додаткові матеріальні витрати. До подання такого позову до суду потрібно доволі ретельно підготуватися, а саме –  зібрати доказову базу. Це можуть бути такі важливі дані: чеки з аптек, магазинів тощо. Стягнути гроші, саме як додаткову участь платника у вихованні дитини, можливо в тому випадку, якщо дочка чи син хворіє, є інвалідом, потребує постійного догляду. Більше того, якщо Ваша дитина має особливі здібності, таланти і, щоб їх розвинути, необхідні додаткові засоби для відвідування гуртків або участі у змаганнях.

У разі виникнення яких питань необхідно отримати консультацію щодо аліментів?

Серед обов’язків батька/матері виділяється окреме місце підтримки його матеріального благополуччя. Однак у сімейному житті іноді доводиться приймати непросте рішення розлучитися. Під час шлюборозлучного процесу між двома громадянами часто порушується питання про те, де і з ким проживатиме дитина, а також необхідність стягнення аліментів.

Вам буде необхідно звернутися до адвоката за допомогою у разі виникнення таких питань:

  • Вам потрібно оберігати себе та свою дитину від стресових ситуацій та втрати нервових клітин;
  • Ви не маєте поглиблених знань у юридичній науці та бажаєте знайти адвоката зі спеціалізацією в галузі сімейного та цивільного права;
  • У Вас немає бажання контактувати із судовими інстанціями та відвідувати судові слухання у Вашій справі;
  • Ви не маєте чіткої правової стратегії, але бажаєте, щоб професійний адвокат її грамотно вибудував.

У разі несплати аліментів, не варто панікувати та зневірятися, оскільки законодавство України захищає права отримувача. Юристи стверджують, що за несплату платника може чекати штраф, навіть кримінальна відповідальність. Стягувач аліментів має право ініціювати перед Виконавчою службою питання про звернення ним до суду із заявою. У такому документі вказується привід, вік боржника і навіть проникнення у його житло з виявлення там майна, що може бути реалізовано з метою погашення заборгованості зі сплати аліментів.

Що входить до переліку послуг адвоката з аліментів?

Адвокат з аліментів (також званий адвокатом з питань подружньої підтримки) може представляти Ваші інтереси, коли Ви намагаєтеся домовитися про розмір аліментів або коли Ви намагаєтеся змінити заздалегідь обумовлену суму. Адвокат також може запровадити Ваш судовий процес, якщо колишній чоловік/дружина відмовляється сплачувати обумовлену суму. Адвокат, який може забезпечити Вас кваліфікованою допомогою, може знадобитися, якщо Ви оформляєте розлучення та Ваш юрист, який допомагає у питанні шлюборозлучного процесу, не спеціалізується на справах про стягнення аліментів. Юрист з розлучення часто покриває весь процес, включаючи питання про стягнення аліментів, але запитайте свого юриста заздалегідь, щоб знати, які послуги покриваються, а які ні.

Адвокат повинен уміти вибудовувати грамотну правову позицію для свого клієнта та добиватися угоди щодо аліментів, яка Вас влаштує, незалежно від того, Ви виплачуєте аліменти або отримуєте виплати. Ваш адвокат повинен знати, як поводитись зі шлюбним договором, якщо він у Вас є. Іноді переговори можуть вийти з-під контролю, але Ваш адвокат повинен мати можливість врегулювати ситуацію і знайти шляхи вирішення в даній справі.

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Поширені запитання

У законодавстві України 2021 року прописані мінімальний та максимальний розмір аліментів. Це означає, що суд не може стягнути аліменти менше, ніж мінімальний розмір і більше, ніж максимальний розмір суми. Мінімальний та максимальний розмір прив’язані до прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку. Розмір прожиткового мінімуму для людини змінюється щокварталу. Однак ці всі розміри визначені на рік.

Прожитковий розмір для дитини закріплено у статті 7 Закону України “Про державний бюджет України на 2021 рік”. Отже, законом визначено, що розмір аліментів у твердій грошовій сумі не може становити менше 50% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, а також не можна стягувати суму у більшому розмірі, ніж 10 прожиткових мінімумів на дитину відповідного віку. Приклад від адвоката: якщо дитина молодша за шість років, тоді мінімальний розмір аліментів складе 960,5 грн, а максимальний – 19210 грн. Якщо дитина старша шести років, але молодша за вісімнадцять тоді відповідно мінімальна сума – 1197,5 грн, а максимальна – 23950 грн.

Як правило, кваліфіковані адвокати беруть погодинну оплату. Сума допомоги буде набагато вищою, якщо доведеться вести Вашу справу у суді, тому у довгостроковій перспективі простіше домовитися про виплату аліментів у позасудовому порядку. Щоб просто оформити документи, Ваш юрист може взяти фіксовану плату та забезпечити Вас кваліфікованою допомогою. Ціни залежать від того, де Ви живете і чи збираєтеся звертатися до суду. Домовтеся про суму заздалегідь, щоб знати, як це зробити.

Варто пам’ятати, що Ваші нерви та добробут дитини безцінні. Адвокат, який є фахівцем у галузі сімейного права, забезпечить кваліфіковану допомогу та стане захисником під час розгляду судової справи. Грамотна правова стратегія – це запорука успіху в суді та перший крок до матеріального благополуччя Вашої дитини. Щоб переконатися в досвідченості адвоката та не помилитися з вибором під час пошуку, радимо насамперед вивчити відгуки від попередніх клієнтів, записатися на безкоштовну очну консультацію або поспілкуватися попередньо з адвокатом по телефону та поставити всі нагальні питання.

Вам може знадобитися: