Сімейний адвокат. Юрист по сімейним справам.

Навіщо існують адвокати з сімейного права та яку допомогу Ви отримаєте від них?

Допомога адвокатів та інших спеціалістів із глибокими знаннями в галузі Цивільного права досить-таки своєрідна і потребує досконалого вивчення деяких юридичних тем.

Грамотний адвокат, зі спеціалізацією безпосередньо у сімейному праві та сімейних справах, може надати допомогу з метою врегулювання спірних питань та конфліктів всередині сім’ї. Професійний адвокат знає, що найкраще вирішити конфлікт без звернення до суду.

Якщо ж без судового розгляду врегулювати питання неможливо і клієнт дійсно потребує допомоги спеціаліста, адвокати нашої юридичної компанії не залишать вас у біді. Хороший юрист – Ваш найкращий друг у такій життєвій ситуації.

Надійний адвокат має інтерес у задоволенні потреб клієнта, а також бажає продовжити довгострокову співпрацю. Він стане вашим надійним плечем та радником.

Можете не сумніватися, що Ви отримаєте висококваліфіковану допомогу. Крім того, він застереже Вас від Ваших необдуманих вчинків та зможе надати професійну юридичну допомогу у найскладніших ситуаціях.

Допомога хорошого та грамотного адвоката – це джерело корисних порад та запорука Вашого успіху в ході судового розгляду.

банковский налоговый таможенный консультант

Виділяють кілька груп справ, для вирішення яких варто звернутися за допомогою до сімейних адвокатів:

  1. Різні сімейні справи та конфліктні ситуації, що виникли у рамках шлюбу;
  2. Суперечки у межах однієї сім’ї між родичами;
  3. Справи щодо влаштування дітей або захисту їх прав (наприклад, питання щодо усиновлення дитини, опіки та піклування, патронаж, влаштування у прийомні сім’ї та дитячі будинки).

Більше того, сімейні справи, суперечки та розгляди юристи ділять на групи залежно від методів вирішення конфлікту: звернення до суду та ведення судового розгляду або шляхом переговорів. Секрет успішного вирішення спору чи проблемного питання в суді – це Ваша правильно побудована правова позиція, професійна юридична підготовка та грамотно складені документи. Запорука успіху у мирних переговорах – це знову ж таки професійна консультація, яку Ви отримаєте від юриста та багатий досвід у сімейних юридичних справах.

Які ризики виділяють під час ведення справ без юридичної підготовки чи без юриста у сімейних справах?

Ми знаємо, що послуги консультації у юриста коштують недешево. Проте навіщо відмовлятися від цінної юридичної допомоги та грамотної поради? Сім’я або її члени можуть втратити значно більше, не побудувавши грамотну правову позицію в суперечках. Наприклад, великий ризик позбутися майна чи коштів, втратити спадщину. У такій ситуації мало хто хотів би опинитися, чи не так?

Також ми знаємо, що непоінформованість про юридичний судовий процес та відмова від консультації юриста загрожує втратою часу, нервів та тривалими судовими позовами, які можуть тривати роками. Ніхто не хотів би, щоб його позбавили батьківських прав чи права участі у вихованні своїх дітей. А саме до цього може спричинити незнання своїх прав. Вивчити свої права можна за допомогою Інтернету. Проте, краще вчинити мудріше та звернутися до адвоката. На консультації клієнт отримує відповіді на всі питання та грамотну правову модель поведінки у суді.

У процесі вибору адвоката з сімейних суперечок слід звернути увагу на кілька факторів:

  • Репутація як особисто адвоката, так і юридичної компанії, де він надає свої послуги (не лінуйтеся та перевіряйте відгуки попередніх клієнтів за допомогою офіційного сайту юр фірми);
  • За допомогою реєстру Ви маєте право перевірити наявність у адвоката чинного адвокатського свідоцтва або виявити його відсутність;
  • Перевірте інформацію про публічну або наукову діяльність спеціаліста, до якого плануєте звернутися за допомогою (пошукайте на просторах Інтернету наявність профільних статей, коментарів законодавства вашим адвокатом);
  • Якщо хочете мати справу з професіоналом – переконайтесь у вузькій спеціалізації адвоката;
  • Якість консультації, яку представив юрист (замовте безкоштовну або платну письмову консультацію. Уважно вивчіть юридичний висновок, який Ви отримаєте).



Поради від адвоката зі спеціалізацією у сімейному праві при розлученні:

Сімейний стан громадянина України – це юридичне поняття. Людина може бути у шлюбі, або шлюб може бути розірваний. Після цього можуть бути різні юридичні наслідки. Якщо Ви перебуваєте у шлюбі, формально Сімейний кодекс України визначає: все майно, нажите в офіційному шлюбі, є спільним спільним майном подружжя.

Можлива ситуація, коли подружжя продовжує бути зареєстрованим у шлюбі, але проживати окремо. Припустимо, при розлученні протилежна сторона вирішить скористатися Вашою неграмотністю та вирішить поширити свої претензії на майно, яке Ви купували за свої гроші під час роздільного проживання. Варто пам’ятати, що в ході суду доведеться довго доводити, що це майно жодного відношення до колишньої дружини не має. Тому, якщо подружжя розїжджається, варто задуматися про юридичне розірвання шлюбу.

Розділ майна під час розлучення: думка юриста у сімейних справах

Ситуація може розвиватися у двох векторах:

  1. Перший варіант: якщо Ваша пара відноситься до тих людей, які під час укладання шлюбу підписують шлюбний контракт, тоді побоюватися нічого. Уся інформація конкретно прописана у цьому документі.
  2. Другий варіант: здебільшого громадяни України не укладають шлюбних контрактів. Відсутність такого документа означає, що відсутні умови розподілу спільного майна при розлученні. У такому разі все виходитиме з домовленостей колишнього подружжя або закону.

Якщо вдалося домовитися та умови влаштовують обидві сторони, то достатньо обміну нотаріальними заявами про те, яке майно кому переходить. Також у заяві прописується, що сторони не мають до один одного претензій та майно стає вільним. Таким чином, за необхідності відчуження майна, кожен із власників може це зробити. Що це означає? Розглянемо ситуацію із життя:

Допустимо ситуацію, коли в сім’ї оформлена квартира і на чоловіка і дружину. За Сімейним кодексом як чоловік, так і дружина мають право на половину. Якщо при розлученні подружжя домовилося і не потрібно судитися, їм достатньо обмінятися нотаріальними заявами про відсутність претензій один до одного. Якщо хтось з них піде продавати квартиру, не буде необхідності отримувати згоду на угоду від колишнього чоловіка/жінки. Достатньо буде надати нотаріусу зазначену нотаріальну заяву, за допомогою якої він зможе розподілитися майном.

Коли немає домовленості, варто звернутися до юристів у сімейних справах

Якщо дійти загального консенсусу не вдалося, питання вирішується лише через суд. Більше того, для успіху в ході суду необхідно звернутися до послуг адвоката. Існує два основні положення розподілу майна:

  • Розділу підлягає лише те майно, яке було набуте у шлюбі. Йдеться як рухоме, так і нерухоме майно. Також це може бути будь-яке цінне майно, наприклад у вигляді побутової техніки або меблів, грошових депозитів.
  • Основний принцип, який передбачає Сімейний кодекс – це розділ 50 на 50. Однак Ви можете в індивідуальному порядку доводити, що, наприклад, те чи інше майно є власним. Слід відстоювати позицію, що вона придбана виключно за Ваші власні кошти, які Ви отримали самостійно та до яких Ваша/Ваш дружина/чоловік не має жодного відношення.
  • Увага чоловікам! Сімейний кодекс передбачає, що якщо жінка не працювала і Ви стверджуватимете, що квартира куплена виключно за Ваші кошти і дружина ніколи не працювала і не брала участі в придбанні майна, жінка все одно зможе претендувати на половину такого майна. Сімейний кодекс захищає її права з того погляду, що вона вела побут, прибирала вдома, готувала і це є платою, яку вносила жінка, щоб мати права на цю квартиру.

Поради адвоката у сімейних справах щодо стягнення аліментів для дітей, народжених, у тому числі у цивільному шлюбі

У разі відсутності домовленості сторона, з якою дитина залишилася на проживання, має право звернутися до суду. Як правило, суд визначає аліменти у таких розмірах залежно від кількості дітей:

  • Одна дитина – 30% від усіх офіційних доходів особи, яка зобов’язана їх сплачувати;
  • Якщо дві дитини-аліменти можуть стягуватися у розмірі 50%;
  • Якщо більше двох дітей – до 70%.

Відповідно сума аліментів фіксується рішенням під час суду, і всі документи передаються до Виконавчої служби, яка примусово стягує встановлену суму. Якщо особа не має офіційних доходів, це не означає звільнення від сплати аліментів. У кожному регіоні розраховується своя мінімальна сума, яку у будь-якому разі необхідно вносити на утримання дитини чи дітей. Така сума завжди присуджується, навіть якщо особа, яка зобов’язана виплачувати аліменти, не працює. Сума накопичується доти, доки Ваші борги не будуть погашені.

Відповідно до цього законодавства, Виконавча служба має колосальні можливості з погляду тиску на неплатника аліментів. Що може чекати на батька чи матір, які не забезпечують матеріальний добробут своєї дитини \ дітей:

  • заборона виїзду з України;
  • арешт майна, доходів, банківських карток та депозитів;
  • накладення заборони на водійські права або володіння зброєю;
  • позбавлення прав водія або зброї.
Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Поширені запитання

Відповіді від професійного сімейного адвоката:

У Сімейному кодексі України таку відповідальність батьків за матеріальне благополуччя дитини відображено терміном “аліменти”. Аліменти – це обов’язок батьків, як батька, так і матері, утримувати свою дитину та видавати гроші тій стороні, за якою визначено місце проживання дитини. Найчастіше в Україні жінки мають право претендувати, а чоловіки зобов’язані оплачувати.

Аліменти можуть стягуватися до повноліття дитини, тобто виповнення 18 років. Формально аліменти може сплачувати чоловік добровільно. Якщо добровільних домовленостей не досягнуто, звернутися до суду – це Ваше право. Варто зазначити, що аліменти є абсолютним правом лише жінок. Якщо дитина залишилася проживати з батьком, то батько за законом також має право покласти аліменти на матір дитини.

  • Якщо у Вас немає дітей, відсутнє спільно нажите майно і відповідно немає необхідності його ділити (або є домовленість про його поділ), подружжя може оформити розлучення через РАЦС. Потрібно написати заяву за місцем реєстрації чоловіка/жінки, якщо є згода обох сторін на розрив шлюбу. Після перерахованих вище дій Вам видається свідоцтво про розірвання шлюбу та ставиться відповідний штамп у паспорті старого зразка.
  • Якщо у Вас є діти або один із подружжя не дає згоди на поділ майна, такий шлюб розривається виключно за рішенням суду. Необхідно підготувати позовну заяву, сплатити судовий збір та подати цей документ до суду. Пізніше суд призначить дату та час засідання та розірве шлюб у судовому порядку. Навіть якщо якась зі сторін не згодна на розірвання, суду буде достатньо волі одного із подружжя.
  • Як тільки Ви отримаєте рішення суду про розірвання шлюбу, цей документ необхідно принести до РАЦСу. Відповідно РАЦС видає свідоцтво про розірвання шлюбу. Хочу звернути увагу: саме собою рішення суду про розірвання шлюбу не є документом про його розірвання. Саме свідчення, яке видає безпосередньо РАЦС – офіційний документ.

Наприклад, розглянемо ситуацію, коли виникає проблема стягнення аліментів, поділ майна, визначення місця проживання дитини тощо. Ці питання розглядаються в ході окремих судових процесів. У момент розірвання шлюбу суддя не вирішуватиме перерахованих вище проблемних справ.