Як розлучитися в односторонньому порядку

Розлучення в односторонньому порядку в Україні

Як показує практика, подружжя найчастіше починає цікавитися розлученням в односторонньому порядку тоді, коли один з них не дає свою згоду на розлучення (ухиляється від прийняття даного рішення або з будь-яких власних спонукань, або ж, через відсутність і роздільне проживання подружжя ).

Істотне значення у цій справі має рішення суду, адже без звернення до суду станом на сьогоднішній день неможливо буде розірвати шлюб в односторонньому порядку.

У цій статті адвокати юридичної фірми «Consultarius» нададуть відповідь на найактуальніші питання, пов’язані з процедурою розлучення (розірвання шлюбу між подружжям) в односторонньому порядку в суді.

Якщо Ви не можете знайти компроміс у стосунках з чоловіком/дружиною, щоб розірвати шлюб в односторонньому порядку – Вам потрібно буде ґрунтовно підготуватися до цього процесу.

Розлучення в Україні без згоди одного з подружжя

банковский налоговый таможенный консультант
Вам може знадобитися:

Як розлучитись в односторонньому порядку?

Без звернення до суду станом на сьогоднішній день неможливо буде розірвати шлюб в односторонньому порядку.

Пакет документів, необхідний для одностороннього розлучення у суді:

  • копія паспорта позивача;
  • позовну заяву про розлучення;
  • свідоцтво про шлюб;
  • документ, який підтверджуватиме сплату судового збору (тобто квитанція).

Відсутність у подружжя дітей та майнової суперечки між ними значно спростить і прискорить процедуру судового розгляду справи про розлучення (як і звичайну, так і односторонню).

Розірвання шлюбу – це не швидкий процес, особливо, якщо подружжя не досягло компромісу між собою. Звичайно, все буде набагато простіше, якщо Вам вдасться врегулювати розбіжності в досудовому порядку. Це заощадить Вам не лише час, а й гроші.

Також, у цій справі допоможе наявність шлюбного договору, який заздалегідь визначить майнові права та обов’язки кожного з подружжя.

У питаннях розлучення немає якогось єдиного правильного механізму, алгоритму дій. Кожна ситуація – це унікальний випадок, який потребує детального аналізу, розгляду та обліку всіх нюансів.

Щоб уникнути непорозуміння, затягування процесу іншою стороною та для ефективного отримання результату – звертайтесь до фахівців юридичної фірми «Consultarius».

На сьогоднішній день одностороннє розлучення – це вже далеко не поодинокий випадок, а наші реалії. Судова статистика говорить нам про те, що більшість справ про одностороннє розлучення – закінчуються позитивним рішенням для позивача. При роботі з адвокатом дуже важливо розповісти ситуацію так, як вона є насправді, без приховування важливих для справи подробиць, адже через це цілком реально втратити значний проміжок часу, тому що може бути обраний та узгоджений некоректний план дій.

Саме тому ми спочатку пропонуємо консультацію для того, щоб налагодити взаємини із клієнтом та вибудувати довірчі відносини.

Під час спільного співробітництва з «Consultarius» Ви отримаєте такі послуги:

  • оперативність та досвідченість наших співробітників, які вже багато років займаються справами у сфері сімейного та цивільного права, та знають усі нюанси, що стосуються одностороннього розлучення не тільки в теорії, а на практиці;
  • надаємо комфортні умови для спільного співробітництва та використовуємо виключно індивідуальний підхід до кожного клієнта, здійснюємо аналіз ситуації з розлученням (одностороннім розлученням) для того, щоб знайти найоптимальніший варіант вирішення ситуації, що ідеально Вам підійде;
  • супровід Вашої справи у суді;
  • комунікація з відповідачем, державними та приватними організаціями, представлення Ваших інтересів;
  • консультування з усіх питань, що Вас цікавлять. Ми з радістю розповімо Вам про всі нюанси!

Наша юридична фірма «Consultarius» надає свої послуги не лише у Києві та Київській області, а й по всій території України. Разом – ми знайдемо вихід навіть із найскладніших та заплутаних ситуацій. Для того, щоб зв’язатися з нами, можете заповнити заявку на нашому сайті або зателефонувати за вказаним номером телефону.

Спочатку необхідно правильно скласти позовну заяву до суду (про розлучення в односторонньому порядку). Звичайно ж, позовну заяву можна скласти та направити до суду самостійно, але є величезний ризик того, що заява буде складена некоректно, будуть великі прогалини та плутанина у відомостях, що безпосередньо позначиться при ухваленні рішення суду.

Для отримання максимально сприятливого та ефективного для Вас результату найкращим варіантом буде довірити складання позовної заяви до суду кваліфікованим адвокатам-практикам.

Під час розгляду цього питання слід керуватися нормами Сімейного та Цивільного процесуального кодексу України.

Звернемося до статті 110 СКУ, частина 1 каже: позовну заяву про розірвання шлюбу має право пред’явити один із подружжя.

Важливе уточнення! Стаття 110 СКУ, частина 2: позовну заяву про розірвання шлюбу не може бути пред’явлено на момент, коли дружина вагітна та протягом 1 (одного) року після народження дитини, крім тих випадків, коли один із подружжя вчинив протизаконну поведінку, яка має ознаки кримінального правопорушення , щодо другого подружжя чи дитини.

Особливу увагу слід приділити аргументації. Чим детальніше і ґрунтовніше буде прописана заява до суду – тим більше шансів на успіх. Саме від аргументації залежить рішення суду щодо необхідності розлучення в односторонньому порядку.

Стаття 112 Сімейного Кодексу визначає нам підстави для того, щоб можна було розірвати шлюб між подружжям в односторонньому порядку.

Частина 1 – суд визначає фактичні взаємини подружжя між один одним, дійсні причини заяви про розлучення, бере до уваги інші обставини, які мають істотне значення при ухваленні рішення суду, наприклад: наявність малолітньої дитини, дитини з інвалідністю та інші обставини життя подружжя.

Частина 2 – суд виносить рішення про розлучення у тому випадку, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя та збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, які мають істотне значення.

 

Джерело – [https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2947-14#Text]

Розлучення без згоди

Цивільний процесуальний кодекс України (ЦПКУ) – регулює сам механізм та процедуру судового розгляду справи про розлучення.

Відповідно до частини 1 статті 27 ЦПК – позовні заяви до фізичної особи пред’являються до суду за зареєстрованим у встановленому законом порядку місцем його проживання або перебування, якщо інше не передбачено законом.

Частина 2 статті 28 ЦПКУ – заяви про розлучення можуть бути пред’явлені за зареєстрованим місцем проживання або місцем перебування позивача також у тому випадку, якщо на його утриманні є малолітні або неповнолітні діти, або якщо він не може за станом свого здоров’я, або ж за інших поважних причин виїхати до місця проживання відповідача. За домовленістю між подружжям справа може розглядатися в суді за зареєстрованим місцем проживання або перебування будь-якого з них.

Частина 9 статті 28 ЦПК – позови адресовані до відповідача, місце реєстрації проживання або місце перебування якого невідоме, пред’являються за місцем знаходження майна відповідача, або ж за останнім відомим зареєстрованим місцем проживання або перебування відповідача, або постійним його заняттям (роботою).

Джерело -[https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1618-15/ed20210805#Text]

Крім цього, до обов’язкових умов входить оплата судового збору. У випадку, якщо один із подружжя намагається спеціально затягнути процес розлучення в суді, не приходячи на призначені судові засідання, тоді суд може винести заочне рішення про розлучення, якщо вважає, що подружжя належним чином переконало суд у необхідності розлучення в односторонньому порядку.

Звичайно ж, якщо один із подружжя після винесення рішення про те, що їх шлюб розірвано в односторонньому порядку, буде не згоден з ним – він може його оскаржити в апеляційному суді.

Розлучення без дітей у односторонньому порядку

Як подати розлучення в односторонньому порядку?

Подавати позов про одностороннє розлучення до суду потрібно за місцем реєстрації відповідача, але й у цьому загальному правилі є винятки про які ми проговорили раніше.

Наприклад, якщо розлучаються переселенці, які мають відповідні довідки — судовий позов про одностороннє розлучення слід подавати за місцем фактичного проживання відповідача.

Пакет документів для одностороннього розлучення у суді:

  • копія паспорта позивача;
  • позовну заяву про розлучення;
  • свідоцтво про шлюб;
  • документ, який підтверджуватиме сплату судового збору (тобто квитанція).

Звичайно, цей список не є вичерпним, адже кожну ситуацію потрібно розглядати в індивідуальному порядку, скрізь є свої особливості.

При складанні заяви про одностороннє розлучення до суду потрібно вказати всі нюанси Вашого становища, роз’ясніть, чому суд має ухвалити рішення щодо необхідності розлучення в односторонньому порядку? Свої слова бажано підкріпити реальними доказами: фактами або ж свідченнями свідків.

Все, що необхідно знати про саму процедуру одностороннього розлучення в суді – зазначено у Цивільному процесуальному кодексі України. За детальними роз’ясненнями та консультацією – звертайтесь до адвокатів-практиків «Consultarius».

Наявність дитини істотно ускладнює процес розлучення, адже в цьому випадку, суд просто зобов’язаний враховувати інтереси дитини і діяти, насамперед, на благо їй.

Також вагітність подружжя є дуже серйозним критерієм, який обов’язково враховуватиметься судом.

Виходячи з усього вищевикладеного, можна зробити висновок, що розлучення без дітей в односторонньому порядку в суді – має пройти куди швидше для сторони, яка бажає цього розлучення, особливо якщо на те є реальні причини.

Чи можуть розвести без згоди одного з подружжя?

Подаючи на розлучення в суді, не варто розраховувати, що Ви отримаєте миттєві результати. Крім того, що суд призначить перше судове засідання у цій справі, як мінімум, через місяць після подання позивачем заяви про розлучення, так ще й навмисне може перешкоджати розгляду справи друга сторона (чоловік або дружина).

Розгляд справи в суді може пройти за двома можливими сценаріями:

Суддя дійсно переконається, що в цій ситуації розлучення — це найкращий варіант, оптимальний для подружжя, і на підставі цього винесе рішення про розлучення.

Один з подружжя затягуватиме справу, попросить не приймати поспішних рішень і ще дати можливість подружжю спробувати помиритися. Суддя зауважить, що такий спосіб врегулювання цього питання не порушуватиме права подружжя та дитини (якщо вона є), і запропонує сторонам розумний термін (1 місяць) для спроби врегулювання їхніх взаємин.

Як показує судова практика, розлучення в односторонньому порядку через суд, найчастіше, закінчується анулюванням їхнього шлюбу та припиненням взаємин між подружжям.

Після того, як судовий розгляд буде завершено, суддя надішле копію відповідного рішення до РАГСу. Подружжя, якщо у них виникне така необхідність, зможе звернутися до РАГСу, для отримання витягу з реєстру про офіційне розірвання шлюбу.

Чи можна розлучитися без згоди чоловіка або дружини?

Відповідно до норм українського законодавства, права чоловіка та дружини є рівносильними та абсолютно однаковими, адже дискримінація за статевою ознакою на території України заборонена.

Виходячи з цього, можна відзначити, що процедура одностороннього розлучення без згоди дружини, так і без згоди чоловіка – проходитиме абсолютно ідентично, не маючи якихось суттєвих відмінностей та особливостей.

Ключове значення матиме наявність суперечки між подружжям (це може бути суперечка про спільно нажите майно, про виплату аліментів на дитину тощо).

Суд у багатьох випадках застосовує термін для примирення подружжя. Цей термін не може перевищувати півроку.

Для того, щоб ініціювати процес розлучення в односторонньому порядку – необхідно першочергово подати заяву до суду про розлучення з чітким поясненням своєї позиції, чому саме Ви хочете розірвати шлюб у односторонньому порядку?

Українське законодавство передбачає тридцятиденний термін для того, щоб можна було оскаржити рішення суду, після чого суд направить рішення до РАГСу для внесення даних про розлучення до державного реєстру.

У даному конкретному прикладі офіційним підтвердженням факту припинення шлюбу буде судове рішення, яке вже набуло законної сили.

Свідоцтво про розлучення у разі надано не буде.

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг