Зарплата ЗСУ військовим та їх грошове забезпечення

Заробітна плата ЗСУ

Наша юридична фірма допомагає перерахувати зарплату військовим. Тому якщо вас турбує дане питання, і його потрібно вирішити, то варто звернутися по кваліфіковану допомогу. Ми знаємося на чинному законодавстві України та завжди перебуває в курсі актуальних подій та новин.

Тож відповідно і ви будете постійно отримувати оновлену та лише свіжу інформацію, активно співпрацюючи зі спеціалістами нашої юридичної фірми, які, дізнавшись деталі справи, зможуть чітко та безумовно правильно відповісти на питання, які вас цікавлять. 

Не хвилюйтесь про конфіденційність та доступність оплати наших послуг, адже ми орієнтовані на клієнтів та намагаємося зробити якомога більше, щоб вчасно та якісно закривати їхні потреби. 

Тож скільки зараз отримують військові? Які зміни можна спостерігати сьогодні із їхньою зарплатою? Чи мають вони право на додаткові виплати та грошову винагороду? 

Питання щодо зарплати не втрачають актуальності, адже багато людей пішли до військкоматів на початку повномасштабного вторгнення і продовжують оборону України. 

Мобілізація не завершилась, військовозобов’язаних призивають, до того ж число добровольців не зменшується, а зарплату потрібно нарахувати кожному без винятку, до того ж забезпечити її виплату.

Звичайно, людей турбує питання заробітної платні, тому що багатьом, обороняючи Україну, потрібно утримувати своїх близьких. 

Їхня зарплата містить два елементи: щомісячне грошове забезпечення (залежить від посади, військового звання, вислуги років) + винагорода (ініціатива Зеленського В.О., виплачується безпосередньо впродовж воєнного стану в Україні), а середній розмір грошового забезпечення основної роботи, яка була до участі у війні, не зберігається. 

 

Якщо військовий не бере особисту участь в бойових діях, то він отримує тридцять тисяч гривень як грошову винагороду щомісяця. У випадку активної участі в бойових діях під час війни в Україні військовослужбовець отримує 100 тисяч кожного місяця, або додаткова винагорода розраховується приблизно як три тисячі гривень на день. Якщо ви вже відслужили і збираєтест на пенсію дізнайтесь як перерахувати військову пенсію

 

Саме бойові накази та розпорядження, які видає командування, виступають підставами для нарахування точної кількості днів, впродовж яких військовослужбовець виконував поставлені перед ним бойові завдання. 

 

банковский налоговый таможенный консультант

Зміст

Підняття зарплати військовим (останні новини) та грошова винагорода

Тож військовий має грошове забезпечення щомісяця + додаткову винагороду. Як зрозуміти, на яку грошову винагороду він претендує? Як розрахувати зарплату? Та від чого залежить її розмір? Для категорії яких осіб запроваджується грошова винагорода в розмірі тридцяти тисяч гривень кожного місяця?

 1. ЗСУ;
 2. СБУ;
 3. працівників Служби зовнішньої розвідки;
 4. ГУР МО;
 5. Національної гвардії;
 6. Державної прикордонної служби;
 7. Управління державної охорони;
 8. Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації;
 9. Державної спеціальної служби транспорту;
 10. осіб рядового й начальницького складу Державної служби з надзвичайних ситуацій;
 11. поліцейських.

Але також військовий може отримувати сто тисяч гривень щомісяця як додаткову винагороду. Сума розраховується пропорційно до кількості днів, які він безпосередньо проводив, виконуючи бойові завдання.. Для того, щоб впевнитись, що військовий точно буде отримувати грошове забезпечення щомісяця і винагороду, потрібно звернутись до командира. Саме через нього можна пересвідчитись, чи видали наказ про зарахування військовослужбовця до відповідної частини і його вступу на посаду. Для того, щоб отримувати грошове забезпечення та додаткові виплати, потрібно виконувати обов’язки за посадою в частині, а також надати реквізити своєї банківської картки будь-якого банку України для працівників фінансової служби, якщо військовий не має картки, то потрібно зібрати документи, щоб відкрити банківський рахунок для отримання зарплати.

Контракт ЗСУ та ЗП

Щоб бути прийнятим на військову службу, підписавши контракт, потрібно пройти професійно-психологічний етап відбору і підходити по інших встановлених вимогах по проходженню військової служби, серед них можна також виділити такі:

 1. бути придатним за медичними показниками;
 2. мати фізичну підготовку та психологічну стійкість;
 3. мати базову загальну освіту або вище.

Сьогодні багато людей вже уклали контракти або перебувають на шляху до цього. Відповідаючи вимогам, описаним в попередньому абзаці, військові починають виконувати свої обов’язки, обороняючи Україну. За це щомісяця відповідно отримують грошове забезпечення. Зарплати та винагороди, звичайно, змінились, під час воєнного стану в країні. Для прикладу у табличці можна переглянути теперішні виплати сухопутним військам України.

 

Воєнний стан

Бойові дії

Стрілець

43244

113244

Командир танка

46459

116459

Головний сержант роти

46928

116928

Командир батальйону

54362

124362

Командир бригади

62962

132962

Компенсації родинам загиблих і забезпечення медичного страхування

Родини загиблих можуть отримати п’ятнадцять млн як компенсацію від України. Під час повномасштабного вторгнення члени сім’ї, тобто дружина або чоловік, діти, батьки військового можуть розраховувати на одноразову грошову виплату. Також їм повинні допомогти із похованням загиблого. Після сповіщення військкомату варто звернутись до командира частини. Далі зібравши документи, необхідно написати відповідну заяву щодо компенсації.

Якщо родину загиблого спіткала відмова, рішення підлягає оскарженню в суді. До того ж необхідно розуміти, що 15 млн виплатять родинам тих військовослужбовців, які виконували військові обов’язки. У випадку загибелі під час проходження військової служби членам сім’ї можна розраховувати на п’ятсот прожиткових мінімумів. Наявність тіла не є вирішальним моментом у даному питанні, важливіше — отримати саме свідоцтво про смерть. 

Щодо медичного страхування, то військовий може мати право на безкоштовні ліки, медичне обстеження щороку, психологічну реабілітацію. Також варто додати стоматологічну медичну допомогу та санаторне лікування. Путівки надають коштом МО України. Військові мають право компенсувати своє лікування та оздоровити своїх дітей. У випадку можливості отримати декілька компенсацій, особа з інвалідністю обирає один вид компенсації із законів.

Грошове забезпечення військовослужбовців 2023 рік

У 2023 році із зарплатами, грошовим забезпеченням, винагородами, надбавками та видатками армії не повинно нічого змінитись. Все залишається на тому ж рівні, до якого підійшли цього року. Сьогодні військові щомісяця отримують заробітну платню, також для них нараховується грошова винагорода. Виплата зарплати зосереджується і на підтримці закордонних партнерів. Мільярди гривень сьогодні надходять для України, а керівництво, в свою чергу, намагається їх пропорційно та відповідно до потреб коректно розподілити. 

Звичайно, не можна говорити про те, що зарплата наступного року в армії зросте, але її ніхто не збирається зменшувати, хоча під час мобілізації та відповідно з початком повномасштабного вторгнення в Україні кількість військових значно зросла за дуже короткий період часу. 43% видатків передбачається наступного року оборонним бюджетом України, але він також має два елементи. Йдеться не тільки про грошове забезпечення армії, їхні заробітні плати та загалом грошове утримання, але й соціальні виплати родичам загиблих та поранених. До того ж це лише перша частина, другу ж складають кошти на військову техніку, спорядження, озброєння. Сьогодні не варто говорити про зменшення фінансування армії, тому що це головний сектор, на який ми зараз всі разом працюємо.

Тож майже 50 % видатків бюджету України спрямовано сьогодні на забезпечення армії. І, можливо, йтиметься про дофінансування, адже воно буде залежати від тривалості воєнних дій на території України. Кошти будуть йти першочергово на грошове забезпечення військовослужбовців, а також не варто забувати про видатки на військову техніку. Міністерство оборони України вже звертає увагу на те, що гроші, які вклали в бюджет наступного року не буде вистачати в тому випадку, якщо війна буде продовжуватися впродовж всього 2023 року. Ситуація ускладнюється тим, що грошову підтримку іноземних партнерів ми не можемо безпосередньо направляти на армію.  

зарплати військовим

Військовий бюджет 2023 року

Висунуто пропозицію про збільшення в сім разів фінансування МО. Якщо порівнювати грошове забезпечення 2021 року та 2022-го, то можна побачити такі числа: 2021-ий рік – 120 млрд грн, 2022-ий – 555 млрд грн. Щодо 2023 року, то наступного року закладають 860 млрд грн. Це рекордний розмір фінансування. Зеленський В.О., його команда та загалом керівництво країни працює, щоб такий бюджет втілився в реальність сьогодні, а відповідно ЗСУ працюють, щоб продовжувати захист України. 

Тепер якщо порівнювати розподіл коштів в бюджеті, то раніше половина спрямовувалась на грошове забезпечення військових. Сьогодні на такі потреби розраховано тільки третину, а інша складова буде спрямована, щоб закуповувати техніку (наприклад, танки, бронетранспортери, РСЗВ, гаубиці) та зброю загалом. Сьогодні ми можемо виокремити те, що саме третину коштів бюджету зосереджено на новій зброї та модернізації вже старої. І справді частина озброєння надходить в Україну безкоштовно, але й певна частина купується. Хоч грошей на грошове забезпечення військових України виділяють більше, але їхня зарплата та винагорода не будуть збільшуватися, тому що така складова бюджету розрахована саме на збільшення безпосередньо кількості військовослужбовців. 

Кошти на армію у 2023 році

Чисельність військовослужбовців наступного року може збільшуватися, тому хоч і виділено більше грошей в бюджеті, їх навряд вистачить. Залежно від ситуації на фронті, можуть впроваджувати зміни й в бюджеті. Але не варто хвилюватися, тому що військові так само залежно від місця знаходження будуть отримувати тридцять або сто тис. грн щомісяця. Уряд отримав специфічну опцію, тепер вони, якщо будуть помічати, що грошей для армії не вистачає, то забравши потрібні кошти з менш пріоритетних напрямків, одразу будуть передавати для військових та їхніх потреб. Варто звертати основну увагу на безпеку, оборону, соцзахист і підтримку для належного функціонування держави. 

Необхідно відзначити те, що знову відклали питання забезпечення військових житлом. В результаті й так значна черга щодо цього питання переміститься відповідно до наступного року. Гроші, які виділили цього року для розв’язання даної проблеми, так і не використали за призначенням, до того ж наступного року розмір коштів на цей аспект великим точно не буде. Особливу увагу на питання щодо житла скерують вже після війни. Але варто зазначити, що розмір коштів збільшили саме для ветеранів.

Бюджет МО складається із загального і спеціального (самостійний заробіток на себе самим міністерством) фондів. Наступного року уряд Великої Британії надасть кредит для спецфонду Міністерства оборони України. Угода була укладена ще до війни, кошти кредитної програми спрямовуються на флот. Також якщо порівнювати, то значно зростає і бюджет ГУР МО, але при цьому бюджет СБУ не демонструє відчутних змін. Головне завдання — забезпечення грошових виплат (тридцять та сто тисяч гривень для військовослужбовців кожного місяця).

Міністерство оборони України

Щодо служби за контрактомhttps://www.mil.gov.ua/contract

Щодо пільг для громадян, які приймаються на військову службу за контрактомhttps://www.mil.gov.ua/contract/informacziya-shhodo-pilg-dlya-gromadyan-yaki-prijmayutsya-na-vijskovu-sluzhbu-za-kontraktom.html

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Наші партнери та клієнти

OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна

Вам сподобалося працювати з нами?
Залишіть відгук!

Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5

Хотите оставить отзыв?

Мы вам очень благодарны

Если есть замечания по работе

Будем рады любым предложениям и обязательно исправимся