Перерахунок пенсії військовослужбовцям

Яка пенсія у військових і як її перерахувати?

Зараз питання, що стосуються військових та їх прав, як ніколи на слуху, адже сучасна ситуація з новими нормами та регулярними оновленнями законодавства України постійно змінюється, війна продовжується, а в юридичних нюансах у будь-якому випадку потрібно розбиратися, щоб правильно з’ясувати деталі справи та розуміти, на що можна розраховувати військовослужбовцю України.

 Ми встигаємо рухатися вперед разом із потребами наших клієнтів у воєнний час. Тому наша юридична фірма обов’язково допоможе вам із перерахунком пенсії для військових. Ми також турбуємося про них, тому допоможемо вам втілити це в реальність на правничому рівні із заявами, довідками та в результаті – судовими рішеннями.

Адже самостійно важко розібратися з усіма доплатами, надбавками, преміями та загалом вимогами до заяви про перерахунок пенсії військовому, зібрати необхідні документи для суду України, підрахувати роки військової служби та в цілому краще ознайомитись із сучасним законодавством.

банковский налоговый таможенный консультант

Закон України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб"

Розпочнемо із Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб”. Одразу варто відзначити максимум, який можна отримати за вислугу років. Загалом це 70 % сум грошового забезпечення. Відсоток, може, збільшитись в особливих випадках, наприклад, це стосується осіб, які займалися ліквідацією наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Тож у Законі України можна знайти інформацію про розміри грошового забезпечення для таких категорій осіб:

Категорія військового

Грошове забезпечення

Звільнений у відставку за станом свого здоров’я або у зв’язку з віком

55 % відповідних сум грошового забезпечення; кожен рік вислуги понад 20 років + 3 %

Кадровий військовий або військовослужбовець за контрактом, який загалом має вислугу двадцять і більше років 

50%

Військовий надстрокової служби чи за контрактом, який має загалом страховий стаж 25 і більше років, серед яких щонайменше дванадцять років і шість місяців провів безпосередньо на військовій службі, або в органах внутрішніх справ, на службі державної пожежної охорони, або Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України, до цієї категорії також можна віднести органи і підрозділи цивільного захисту чи  Державної кримінально-виконавчой служби

50 % = двадцять п’ять років страхового стажу; далі кожен наступний рік = 1%

Військовий, який уклав контракт, або військовослужбовець надстрокової служби, звільнений з неї через реформи та зміни в ЗСУ

50% = 20 років вислуги

+3% = кожен наступний рік, але при цьому не перевищувати в загальній сумі 65% 

Як перерахувати пенсію військовому?

Пенсіонер-військовослужбовець України звільнився з військової служби, відповідно йому не виплачували пенсію під час цієї служби, тоді розмір та виплату грошового забезпечення будуть розраховувати, зважаючи на загальну вислугу років військовослужбовця, які враховуються до дня останнього звільнення. Якщо ж виплату не припиняли, поки пенсіонер-військовослужбовець продовжував свою військову службу, у такому випадку будуть враховувати додаткову вислугу років від моменту, коли його призвали на військову службу протягом загальної або часткової мобілізації в Україні, або було укладено новий контракт, або тепер він обіймає посаду в підрозділах поліції особливого призначення України. 

Така виплата буде здійснюватися до моменту, поки його фактично не звільнять. Отже, раніше призначену пенсію продовжують виплачувати, а якщо звільняють, то потрібно розуміти, як її правильно перерахувати, а також на який розмір грошового забезпечення можна розраховувати військовослужбовцю України.

Відповідно до Інструкції з організації роботи із соціального забезпечення осіб, поданням та оформленням документів для призначення пенсії, визначенням розміру грошового забезпечення для того, щоб обчислити та перерахувати пенсію військового, займаються обласні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки. Якщо розмір грошового забезпечення змінюється в день, коли призначають пенсію особі, яку звільнили з військової служби, то військовий комісаріат повинен скласти довідку, в якій буде зазначено розмір грошового забезпечення, передбаченого для того, щоб здійснити перерахування відповідно до оновлених норм. Варто виділити 2 етапи перерахування:

  1. Необхідно звернутися до обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, написавши заяву та підготувавши відповідну оновлену довідку, у якій зазначено розмір грошового забезпечення;
  2. Отримавши довідку,  звертаємося до головного управління Пенсійного фонду України із заявою щодо здійснення перерахунку пенсії військового відповідно до довідки.

Коли буде перерахунок пенсій військовослужбовцям?

Варто почати з того, що повернувшись на службу, беручи безпосередню участь в бойових діях під час воєнного стану в Україні, діють пільгові умови. При цьому здійснюється дещо інший розрахунок вислуги років – 1 місяць за 3. 

У 2018 році при перерахуванні пенсій військових не враховували додаткові види грошового забезпечення. 

 

Після 01.10.2022 в Україні пенсії по інвалідності або відповідно до військового звання підвищились. Врахувавши надбавки та доплати, максимальним розміром пенсії військовослужбовця України може бути 10 прожиткових мінімумів, які призначаються для особи, яка втратила працездатність, крім того, цю позначку перевищувати не дозволяється.

У 2022 році 20930 гривень стали максимумом при отриманні пенсії військовим України. Тепер щороку індексація проводитиметься першого березня, про це зазначається в новому Законі України, який став чинним з 30.04.2022. Тож де саме зараз можна отримати пенсію військовому? Тепер дозволяється обрати будь-який банк для виплати пенсії військовим. Раніше цим займався лише “Ощадбанк”.

 

Доплати військовим пенсіонерам

Через повномасштабне вторгнення в Україну велика кількість пенсіонерів-військовослужбовців вирішили негайно повернутись до виконання своїх обов’язків під час їхньої військової служби, при цьому вони в будь-якому випадку мають продовжувати отримувати свій призначений розмір грошового забезпечення. Варто зазначити, що після цього періоду їхньої військової служби знову ж таки потрібно повертатись до питань визначення вислуги років, військового звання та додаткових видів грошового забезпечення, щоб надалі правильно нараховувалась пенсія військовослужбовця. Варто звертати увагу на надбавки, наявні премії військових, яких звільнили з військової служби. 

Звернувшись до відповідного органу, необхідно написати заяву про перерахунок пенсії військовослужбовцям. Можна пошукати для ознайомлення  позовні заяви про перерахунок пенсії військовослужбовцям 2021 року. 

Також ви можете просто знайти зразок заяви про перерахунок пенсії військовослужбовцям та заповнити її відповідно до свого становища. Серед необхідних документів можна виділити грошовий атестат військового та довідку щодо видів грошового забезпечення. Важливо правильно визначити вислугу років та розумітись, як розмір пенсії військового та її перерахунок залежить від звання військовослужбовця. Варто ознайомитись з судовою практикою та звернути увагу на те, як в Україні рухається судовий процес по таких справах. Кожен військовий має знати свої права та мати можливість їх захистити, щоб довести право на справедливий розмір грошового забезпечення для себе.

Питання перерахунку пенсії військовим пенсіонерам в Україні порушувалося вже не один раз і завжди таке підвищення та перерахунок залишають більше запитань, ніж відповідей для осіб, що продовжують проходити військову службу або були з неї звільнені. У 2018 році уряд намагався збільшити військові пенсії, однак під час перерахунку відбулося грубе порушення конституційних прав пенсіонерів. 

Перерахунок пенсій військових пенсіонерів відбувається лише з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа обіймала на дату звільнення зі служби. 

Кількість звернень до суду лише збільшилась, і суди України один за одним почали виносити ухвали на користь пенсіонерів, проте як засвідчила судова практика, оскільки в даній категорії справ Пенсійний фонд України не виступає стороною спору, суди не можуть зобов’язати його зробити перерахунок за новою довідкою про розмір грошового забезпечення, оскільки у процесі існує таке поняття як “передчасна позовна вимога”, тобто на практиці фактично не можна просити зобов’язати відповідача вчинити певні дії, а також просити про надання позовних вимог. 

 

Усе це призвело до того, що Пенсійний фонд почав відмовляти військовим пенсіонерам у перерахунку їхніх пенсій, не враховувати рішення суду щодо військкоматів та не приймати нові довідки про грошове забезпечення з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, таким чином, для того, щоб захистити свої права пенсіонери були вимушені звертатись до суду України повторно, але вже до Пенсійного фонду з вимогою перерахувати їхню пенсію за новою довідкою про грошове забезпечення.

Дії для захисту прав військового пенсіонера

Сьогодні для того, щоб захистити свої права військовому пенсіонеру необхідно зробити такі дії:

  1. Звернутися до органу, уповноваженого виробляти довідку про розмір грошового забезпечення із заявою видати оновлену довідку про розмір грошового забезпечення, а також офіційну відмову;
  2. Звернутися з позовом до суду, вказати відповідачем орган, уповноважений виготовляти довідки про розмір грошового забезпечення;
  3. Після отримання позитивного рішення суду необхідно отримати відмову Пенсійного фонду України в перерахунку пенсії за новою довідкою про розмір грошового забезпечення.
  4. Звернутися до суду з позовною заявою до Пенсійного фонду з вимогою зробити перерахунок пенсії за оновленою довідкою про розмір грошового забезпечення з урахуванням усіх видів додаткового грошового забезпечення.

З огляду на все вищевикладене, необхідно зрозуміти, що все це може виявитися важким шляхом, але тільки пройшовши його можна захистити свої права на ту пенсію, на яку Ви дійсно заслужили. Тим більше якщо звернутися до нашої юридичної фірми, то такий процес можна полегшити, тому що Вашою справою будемо займатися саме ми. Звичайно, Ви також будете брати участь, але відповідальність з нашого боку – гарантована. До того ж ми допомагаємо краще орієнтуватися в чинному законодавстві, відповідно Ви будете краще розуміти ситуацію, в якій опинились. Крім того, Ви зможете з’ясувати особисто для себе, на що можна розраховувати в даній справі.

Порядок перерахунку пенсії військовослужбовцям

Якщо потрібно перерахувати раніше призначену пенсію військового, то це буде здійснено відповідно до документів, які знаходяться в пенсійній справі. Для цього також потрібно зібрати додаткові документи. З дня, коли ви подали їх, має минути максимум дванадцять місяців до перерахування пенсії військового. Перерахування пенсій начальників відбувається, враховуючи види грошового забезпечення, надбавки, доплати, премії. Якщо звільнений військовослужбовець отримав чергове військове звання, перебуваючи в запасі або відставці, то пенсія, яка призначалася йому до цього, враховуючи нове звання, не перераховується.

Виникає питання: чи можуть відмовити в перерахуванні пенсії військовому? Тож щодо цього аспекту можна виділити такі підстави:

  1. невідповідні додаткові документи для перегляду розмірів грошового забезпечення;
  2. недостовірні відомості;
  3. відсутні правові підстави для перерахування пенсії військового.

Пенсія по інвалідності в контексті військового звання

Після призначення пенсії по інвалідності важливо звернути увагу на те, як вона обчислюється, оскільки це залежить від того, чи є військовослужбовець діючим або звільненим у запас. Розмір пенсії по військовій інвалідності залежить від ситуації, в якій опинився військовослужбовець. Пенсія по інвалідності військовослужбовця розглядається як додатковий дохід, що компенсує втрату доходу військовослужбовця у зв’язку з його інвалідністю. Як тільки військовослужбовець знімається з обліку або з контролю, перерахунок пенсії по інвалідності здійснюється з урахуванням військового звання, яке мав військовослужбовець на момент зняття, що призводить до перерахунку розміру цієї пенсії. 

Зазвичай такий перегляд розміру пенсії відбувається автоматично, але бажано перевірити, чи враховується така переоцінка органами Державної пенсійної служби, та у разі необхідності подати відповідний запит.

Як обчислюється пенсія по інвалідності? 

Розмір пенсії по інвалідності визначається з урахуванням пенсійного індексу, призначеного військовослужбовцю. Потім це множиться на величину індексу, яка встановлюється наказом міністерства. 

Якщо Ви не впевнені, чи була врахована переоцінка, або якщо Ви не змогли скористатися всіма своїми правами, наша фірма може допомогти Вам перевірити свої права і домогтися перерахунку пенсії та пов’язаних з нею виплат. Тому обов’язково звертайтеся до нас, щоб отримати бажаний результат!

Чому потрібно обрати нас?

На жаль, в Україні склалась така практика, що військовим пенсіонерам часто потрібно звертатись до суду, щоб відсудити свою законну та справедливу пенсію. Саме ми можемо зараз вам із цим допомогти. Ми гарантуємо конфіденційність та постійне інформування наших клієнтів щодо стану справи. Допоможемо впорядкувати необхідні документи для вирішення справи. Для цього вам необхідно буде надати:

  1. Паспорт та прописку;
  2. Ідентифікаційний код;
  3. Підтвердження пільг;
  4. Пенсійне посвідчення;
  5. Довідку про перерахунок пенсії військовослужбовцю (якщо наявна, то вже нову);
  6. Заяву до ПФУ для перерахування пенсії військового (якщо наявна);
  7. Відмову від ПФУ перераховувати розмір грошового забезпечення військового. 

Подавши позовну заяву про перерахунок пенсії військовослужбовцю, ми разом з вами зможемо дійти до моменту отримання рішення суду про перерахунок пенсії військовослужбовцю. До цього уклавши договір про правову допомогу, запустимо процес та будемо рухатись до перерахування розмірів грошового забезпечення для вас. Незважаючи на воєнні та терористичні дії, суди продовжують свою роботу в Україні, тому можна звертатися до нашої юридичної фірми вже зараз, адже судові рішення продовжують ухвалюватися. Для багатьох військових пенсіонерів стала актуальною ситуація, коли вони знову стали до строю через повномасштабне вторгнення в Україну. При цьому не забуваємо, що виплата пенсії не може припинятися, а пізніше мають звернути особливу увагу на додаткову вислугу.

Чи варто зараз подавати в суд для перерахунку пенсії військового?

Чи працюють зараз суди в Україні? Чи варто звертатись до юридичної фірми? Як все це працює у воєнний час? Почнемо з того, що це конституційне право громадянина – отримувати пенсію, яка буде призначена справедливо, враховуючи всі види грошового забезпечення, та у відповідно правильному розмірі. Тож ви лише відстоюєте власні права, до того ж збільшивши чесним шляхом своє грошове забезпечення, ви зможете більше донатити на потреби ЗСУ, що зараз не менш важливо. 

Щодо теперішнього становища доступу до правосуддя в Україні, то позивачів не має турбувати це питання, адже суди продовжують свою регулярну роботу та виносять рішення у справах. До того ж справи в судах інколи стали розглядати навіть швидше. Варто відзначити, що в випадку справ щодо перерахунку пенсії військового, то вони розглядаються здебільшого без виклику сторін, що також полегшує та пришвидшує судовий процес та винесення судового рішення по такій справі. Це вже стало усталеною практикою судів України. Тому зважте плюси та подумайте про старт судового процесу по вашій справі вже зараз!

Інформацію про пенсії військовослужбовцям можна знайти на сайтах:

Міністерства соціальної політики України: https://www.msp.gov.ua/content/pensii-viyskovosluzhbovcyam.html/ 

МВС: https://mvs.gov.ua/uk/activity/social-protection-pension-provision/pro-pensiine-zabezpecennya-osib-zvilnenix-z-viiskovoyi-sluzbi-ta-deyakix-insix-osib

Пенсійного фонду України: https://www.pfu.gov.ua/poslugi/vydy-pensij/pensiyi-za-okremimi-zakonami/pensiyi-vijskovosluzhbovtsyam/

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Наші партнери та клієнти

OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна

Вам сподобалося працювати з нами?
Залишіть відгук!

Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5