Компенсація пдв та відшкодування з поверненням в Україні

Відшкодування податку на додану вартість (ПДВ)

Відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) – це компенсація від Держави, повернення грошових коштів платнику податків, що пішли на сплату вартості цього податку, у зв’язку з придбанням продуктів, робіт, товарів і різних послуг.


ПДВ, або ж, податок на додану вартість – це податок, який викликає питання у багатьох підприємців у нашій Державі. Обговорення, що стосуються ПДВ, здається, ніколи не втратять своєї актуальності.

На нашому сайті ви дізнаєтеся про особливості повернення (відшкодування) вартості ПДВ:

Компенсація ПДВ (податку на додану вартість) в Україні. Специфіка взаємодії з державними органами України. Відмінність повернення (відшкодування) ПДВ для підприємців та для фізичних осіб в Україні. Який саме ПДВ може бути відшкодований Державою? Чи існують строки, в межах яких необхідно пред’явити свої вимоги щодо відшкодування податку на додану вартість? За умов дотримання яких умов можливе відшкодування вартості ПДВ в Україні? Якщо Ви є підприємцем чи юридичною особою та Вас зацікавила тема нарахування ПДВ, відшкодування вартості податку та повернення коштів в Україну.

Як розрахувати ПДВ до відшкодування з бюджету

банковский налоговый таможенный консультант

Відшкодування вартості ПДВ може бути здійснено кількома способами:

Компенсація може здійснюватися Державою Україна в грошовій сумі. Компенсація може втілитися у взаємозаліку, тобто, завдяки цьому Ви зможете погасити наявний борг по податках або зарахувати цю суму у сплату решти податків, на вибір підприємця. На відшкодування вартості ПДВ не будуть впливати такі фактори:

розмір вартості ПДВ, що відшкодовується Державою; строк, з якого Ви значитеся платником податку на додану вартість; строк, коли Ви були офіційно зареєстровані як суб’єкт господарської діяльності в Україні. Для наочності – розглянемо таку ситуацію:

Певне підприємство здійснило купівлю продуктів/товарів, безпосередньо, у виробника на загальну суму – 120000 гривень (з урахуванням ПДВ). Далі, цей товар було експортовано за кордон – уже за 140000 гривень. Нагадаємо, що для експортних операцій діє особлива ставка податку на додану вартість – 0%.

Виходячи з вищезазначеного, перед нами постає така дилема:

якщо брати вартість ПДВ під час експортної операції з реалізації товару/продукції – вона становить 0%, то розмір ПДВ, який було сплачено спочатку під час купівлі продуктів/товарів, – становить -20000 гривень (120000*5/6), тепер беремо в розрахунок податкові зобов’язання (кредит) = -20000 гривень. Саме цю вартість ПДВ і можна спробувати відшкодувати від Держави Україна. Як Ви вже могли припустити, найчастіше запит про відшкодування вартості ПДВ надходить саме від підприємців, які займаються експортними операціями.

Відшкодування податку на додану вартість (ПДВ)

  • Але не все так просто, як могло здатися на перший погляд. Відшкодування вартості податку (ПДВ) в Україні залежить не тільки від наявності мінуса в податковій декларації підприємця. Цього замало, адже має бути дотримано низку інших умов.

    Які ж умови для відшкодування ПДВ в Україні?

    По-перше, для того, щоб підприємець міг претендувати на відшкодування податку, сума ПДВ має бути повністю ним сплаченою. Це положення міститься, безпосередньо, в нормах Податкового Кодексу України (згідно з пп. “б” п. 200.4). Давайте розберемо детальніше. Посилаючись на законодавство України, вартість податку може бути відшкодована винятково після того, як він був сплачений повною мірою (грошовою сумою) підприємцем. Держава не буде самостійно пропонувати та ініціювати відшкодування вартості ПДВ. Для цього необхідна особиста ініціатива підприємця і подана ним заява на повернення суми ПДВ. Зверніть увагу на те, що під час проведення підприємцем імпортних операцій, ПДВ також буде враховуватися.

    По-друге, істотною умовою є те, що грошова сума повернення вартості ПДВ у жодному разі не повинна перевищувати ліміт реєстрації Σнакл. Якщо сума перевищує встановлений законодавством розмір – не засмучуйтеся, вихід є. Підприємець може зазначити в заяві на повернення вартості ПДВ суму, в межах ліміту. Що стосується залишкової грошової суми – її можна перенести на наступний податковий період, право повернення вартості ПДВ – все так само залишається за Вами. Остання умова – у Вас має бути відсутня заборгованість з виплати податків Державі Україна. Якщо у Вас є будь-яка заборгованість з податків (це може бути штраф, пеня), повернення ПДВ можливе, тільки вже за рахунок погашення вартості наявної заборгованості.

Повернення ПДВ фізичним особам підприємцями в Україні

Офіційний сайт Державної фіскальної служби України – [https://tax.gov.ua/diyalnist-/vidshkoduvannya-pdchv/]. Тут Ви можете ознайомитися з основною інформацією про повернення ПДВ: нормативно-правові акти, відомості про обсяги відшкодування податку на додану вартість (ПДВ) з бюджету Держави Україна, реєстри заяв про повернення суми бюджетного відшкодування та внесені зміни.

Як показує практика, українці часто не знають про повний обсяг своїх прав і можливостей. Держава (в окремих випадках) може гарантувати повернення вартості ПДВ і фізичним особам.

Згідно з відомостями, отриманими від Державної фіскальної служби, станом на 2020 рік, жителями Київщини було подано приблизно 8500 декларацій із заявленими вимогами про надання їм податкової знижки. Схвалено було майже 95% від усіх декларацій.

Процедуру відшкодування вартості ПДВ регулюють норми Податкового Кодексу України. Якщо Ви хочете дізнатися, як саме можна повернути вартість ПДВ в Україні, звертайтеся за консультацією до наших фахівців. Ми готові відповісти на всі запитання наших клієнтів і надати детальні роз’яснення.

Як отримати компенсацію ПДВ в Україні

Компенсация и возмещение НДС

Для того, щоб отримати відшкодування ПДВ в Україні, потрібно дотримуватися певної послідовності, алгоритму дій:

Зазначити основні відомості в декларації ПДВ; Заповнити додаток Д3 (тут має бути вказана розрахункова грошова сума компенсації); Заповнити додаток Д4 (це, безпосередньо, сама заява про відшкодування ПДВ); Надіслати декларації з ПДВ і всі заповнені додатки в установленому порядку до органу Державної фіскальної служби України Після того, як підприємець або фізична особа здійснить вищевказані дії, розпочнеться процес з автоматичного відшкодування (повернення) платникові вартості ПДВ. Цю процедуру здійснюватимуть із дотриманням таких обов’язкових етапів з боку податкової:

Виходячи з поданої заяви, інформація про платника податків буде занесена (додаток Д4) до Реєстру заяв про повернення суми бюджетного відшкодування ПДВ на сайті Державної податкової служби України. Реєстр формується дуже просто – у порядку черговості подачі відповідних заяв. Податкова протягом 30 календарних днів ініціює проведення камеральної (тобто, перевірки без виїзду) перевірки, встановлюватиметься, чи коректно було зазначено в декларації відомості про підприємця або фізособу. Слідкуйте за інформацією, що міститься у цьому державному Реєстрі, адже саме у ньому відображатимуться всі зміни, які вносяться.

Де отримати компенсацію ПДВ?

Повернення вартості суми ПДВ (податку на додаткову вартість) здійснюється органом Державного казначейства. Процедура займе приблизно п’ять (5) робочих днів, після того, як дане рішення буде схвалено та погоджено органом Державної фіскальної служби.


Звертаємо Вашу увагу на те, що вищевказаний алгоритм дій може мати відмінності за строками.


Зокрема, податкова замість камеральної перевірки може протягом 60 днів провести документальну перевірку (ця перевірка може бути як з виїздом, так і без нього) за таких обставин:


за поверненням податку на додаткову вартість звернулися за періоди до 01.07.2015 року, а для спеціального режиму сільськогосподарського ПДВ – до 01.01.2017 року); якщо було виявлено та доведено факт подачі недостовірних даних і на запит податкової служби про документальне підтвердження – документи не було надано підприємцем; якщо розмір суми повернення ПДВ перевищуватиме встановлений Державою ліміт.

Центр компенсацій ПДВ

На просторах різних інтернет-спільнот раніше фігурувало повідомлення про те, що кожен українець може запросто отримати повернення податку на додаткову вартість (ПДВ) собі на банківську картку. Уважно ознайомившись з інформацією в нашій статті, Ви можете переконатися, що не все так просто, як здавалося спочатку. Для того, щоб отримати компенсацію від Держави, необхідно вчинити низку дій і відповідати всім істотним умовам, встановленим українським законодавством. Просто бажання, звичайно ж, недостатньо для отримання виплати.

Обман зайшов настільки далеко, що роз’яснення довелося давати навіть Кіберполіції України та іншим державним органам, пов’язаним з оподаткуванням.

Всі офіційні державні сайти в Україні повинні обов’язково вміщати у свій хост gov.ua. Якщо звернутися до Законів України та інших нормативно-правових актів, швидко можна зрозуміти, що такого державного органу просто не існує.

Цю шахрайську схему було цілеспрямовано створено винятково з однією метою: виманити у громадян України їхні персональні дані та за допомогою отриманої інформації заволодіти грошовими коштами.

Наші фахівці рекомендують завжди з пересторогою ставитися до такого роду пропозицій, звертатися за консультацією та роз’ясненнями виключно до компетентних органів, або ж, їхніх посадових осіб, щоб уникнути витоку своїх особистих даних. Люди хочуть з легкістю отримати повернення коштів, витрачених на податок на додаткову вартість, а отримують злом акаунтів, оформлення кредиту без їхнього відома і крадіжку грошових коштів з банківської картки.

В даному випадку, ризики не виправдані абсолютно.

Якщо у Вас ще залишилися питання по темі податків в нашій Державі – звертайтеся за послугами до наших бухгалтерів і юристів-практиків у сфері податкового права.

Держава дійсно може здійснити повернення податків звичайним громадянам і підприємцям, але в цій справі є безліч нюансів і підводних каменів, які краще обговорити з кваліфікованими фахівцями, ніж робити рішучі дії самостійно.

Також є побоювання того, що Ви можете потрапити на шахрайські оголошення, які тільки ще більше погіршать Вашу ситуацію. Виходячи з цього, набагато безпечніше й ефективніше буде звернутися до фірм, що спеціалізуються на оподаткуванні. Практичний досвід наших співробітників у сукупності зі знанням законодавчих норм – ось і весь секрет успіху.

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Наши партнеры и клиенты

OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна

Вам понравилось с нами работать?
Оставьте отзыв !

Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5