Скільки коштує розлучення в Україні
Скільки коштує розлучення в Україні через РАЦС і яке держмито на розлучення?
Вартість оформлення документів про розлучення через РАЦС? Розлучення через РАЦС можливе лише у випадку, якщо у Вас немає спільних дітей до 18 років і якщо обидві сторони не проти розлучення. Процедура проста – прийшли, сплатили через держпослуги подали заяву, через місяць отримали результат. Держпослуги зараз становлять 8,50 гривень, також додатково оплачуються послуги РАЦСу, вартість яких залежить від регіону України. Це також не дорого, до 100 гривень.
Якщо ж у вас є спільні неповнолітні діти, або хтось із подружжя фізично не може потрапити до РАЦСу, або навіть проти розлучення-тоді розірвати цей шлюб можливо лише через суд. Для подання до суду потрібний пакет документів. Копії паспорта та коду позивача, копії паспорта та коду відповідача, копії свідоцтв про народження спільних дітей та оригінал свідоцтва про шлюб. Після чого створюється судовий позов У ДВУХ примірниках (крім свідоцтва про шлюб) і подається до суду.
Скільки коштує розлучитися в Україні через суд?
Другий тип розірвання шлюбу через суд без адвоката. У разі якщо Ви можете самостійно скласти позовну заяву і подати до суду, якщо розлучення просте. Вартість судового збору станом на 2021 рік складає 909 гривень + комісія за оплату. Розраховувати можна на 3000 гривень за подання позову до суду. Квитанцію про оплату потрібно надати до суду разом із документами.
Ну і третій тип-розлучення через суд із адвокатом. Адвокат знадобиться Вам у випадку, якщо розлучення складне і відповідач проти розірвання шлюбу, або просто якщо у Вас немає часу ходити по судах і Ви хочете делегувати повноваження на спеціаліста. Якщо брати розлучення під ключ, тобто коли Вам взагалі не потрібно брати участь у судовому процесі, по Україні вартість послуг варіюється від 3 до 8 тисяч гривень за весь процес не враховуючи судового збору. Для Києва, наприклад, адекватна вартість хорошого адвоката становить 5 тисяч гривень за весь процес. Але не забуваємо про те, що адвокати самі виставляють ціну за свої послуги і якщо справою займається абсолютний початківець – це може коштувати і 1000 гривень за весь процес. Як цей процес закінчиться – ніхто не знає.
Ціна розлучення через суд в Україні надто висока
Розлучення через суд не завжди швидке, а процедура чи не складніша за розлучення в односторонньому порядку. Я поясню. Під час подання до суду на розлучення за взаємною згодою Вам знадобляться всі документи, паспорти, ідентифікаційні коди, оригінал свідоцтва про шлюб та копію свідоцтв про народження дітей. Крім того, вам знадобиться договір про те, що ви домовилися з відповідачем про всі аспекти життя після розірвання шлюбу. Хто кому платить аліменти на дитину, як ділиться майно, де дитина проживатиме і коли інший із батьків може з нею бачитися. Звичайно, це не погано, але такий договір обов’язково має бути грамотно складений і завірений у нотаріуса і мало того, що це коштує в українських реаліях близько 5 тисяч гривень за сам договір, то це ще й може накласти відбиток на подальше життя.
Наприклад, через півроку обставини зміняться, а сума аліментів або час відвідування дитини буде вже чітко прописана та закріплена печаткою закону, а в односторонньому порядку можна буде заперечувати цей договір лише через суд. Другий аспект-час. Завдяки тому, що більшість людей подає заяву на розірвання шлюбу саме за загальною згодою, так звана черга зростає і час розгляду такого розлучення на практиці становить зовсім не один місяць, а може тривати і три-чотири місяці, а потім ще рішення суду вступатиме в чинність один місяць після прийняття. І я розумію, що весь інтернет рясніє статтями про те, як швидко і просто можна розлучитися за згодою сторін, але цим і відрізняється закон від судової практики – законом написано одне, а на практиці виходить зовсім інакше.
Як альтернатива – розлучення в односторонньому порядку. Ми говорили про процес докладно в інших статтях, а зараз коротко. Пакет документів той самий, тільки не потрібно додавати договір від нотаріуса. Подається до суду, призначається дата засідання та відповідач, якщо згоден на розлучення – пише лист, що згоден на розлучення. І все, на першому ж засіданні вас розводять. Але по-перше, ви не платите зайвого адвокатам і нотаріусам за, як виявляється, складний процес розлучення за взаємною згодою, у вас після розлучення немає документальних обов’язків за аліментами, дітьми та поділом майна і за часом все це займає ті самі три місяці. Що для Вас зручніше – вибирати Вам. Наша справа вказати на факти.
Поширені запитання
Скільки коштують юридичні послуги при розлученні?
Вартість видатків на юридичну допомогу адвокатського бюро при розгляді справи про розлучення включає гонорар адвоката за представництво в суді та іншу юридичну допомогу, пов’язану з підготовкою справи про розлучення до розгляду:
– допомогу, пов’язану зі збиранням доказів;
– вартість послуг помічника адвоката;
– іншу юридичну допомогу, пов’язану із справою.
Гонорар є основною формою винагороди за здійснення захисту, представництва та надання інших видів правової допомоги клієнту під час розгляду справи про розлучення. При встановленні розміру гонорару враховуються складність справи, кваліфікація та досвід адвоката (професійний авторитет), фінансовий стан клієнта та інші суттєві обставини. Гонорар повинен бути відповідним та враховувати витрачений адвокатом час.
Вартість витрат на юридичну допомогу визначаються сукупністю наступних документів: договору про надання правової допомоги та відповідними доказами за обсягом наданих послуг та виконаних робіт та їх вартістю, сплаченою або підлягає сплаті відповідною стороною. Консультація професійного адвоката з розлучення – це гарантія Вашого успіху. Звертайтеся до юристів нашої компанії будь-яким зручним для Вас способом – дзвоніть або пишіть у месенджери. Ми допоможемо вирішити Ваше питання швидко та якісно.
Скільки коштує розлучитися в Україні, якщо я потребую послуг адвокатського бюро?
Це питання досить поширене. Залежно від ваших потреб визначатиметься вартість послуг. Адвокатське бюро, яке спеціалізується на справах шлюборозлучного процесу, пропонують такі послуги для своїх клієнтів:
– фахівці допомагають складати позовні заяви про бажання подружжя розлучитися;
– клієнти отримують допомогу від адвокатів у процедурі збору та написання всього пакета необхідної документації.