Швидке розлучення
Як швидко розлучитися?
Прогрес не стоїть на місці і з кожним днем в Україні з’являється все більший спектр послуг, які можна здійснити у форматі прискореної (швидкої) процедури. Вам вже може бути відомо про швидку процедуру реєстрації шлюбу, вона здійснюється буквально за кілька годин після подання заяви, а ось із заявою про швидке розлучення справи зовсім інакші.
Якщо ми говоримо про заяву для процедури звичайного розлучення, то законодавство України заздалегідь врахувало той момент, коли рішення про розлучення може бути прийняте подружжям імпульсивно, необдумано, а заява подана під час емоційного сплеску. Після ж пара може сильно пошкодувати про своє дуже швидке і гостре рішення розлучитися, зійтися назад, помиритися і забрати заяву. Саме для того, щоб уникнути таких ситуацій Законами визначено термін, який дається для примирення подружжя та можливість забрати заяву про розлучення.
У такій ситуації, якщо заяву на розлучення буде подано через РАЦС, тоді термін, під час якого ще можна буде забрати заяву про розірвання шлюбу та зупинити всю процедуру – становить один місяць (стаття 106 частина 2 Сімейного Кодексу України – https://zakon). rada.gov.ua/laws/show/2947-14#n524)
Зміст
Як швидко оформити розлучення?
Аналогічна ситуація, за умови, що процедура розлучення через суд означає, що терміни будуть значно збільшені. Терміни розлучення через суд можуть становити від одного місяця до шести місяців (на підставі статті 111 Сімейного Кодексу та статті 251 Цивільного процесуального Кодексу)
У будь-якому випадку, мінімальний термін при стандартній процедурі розлучення становить місяць.
У цій статті адвокати юридичної фірми «LA Consulting» дадуть відповіді на такі питання, пов’язані з процедурою звичайного розлучення та процедурою швидкого розлучення (прискореною процедурою):
- Чи можлива процедура швидкого розлучення та подання заяви через РАЦС?
- Чи можна прискорити процедуру розірвання шлюбу через суд?
- Якою є актуальна вартість процедури швидкого розлучення в Україні?
- Як оформити процедуру швидкого розлучення за день?
Якщо Ви шукаєте відповіді, які допоможуть Вам прийняти правильну стратегію та алгоритм дій під час процедури швидкого розлучення між подружжям – читайте докладну інформацію далі.
В Україні, на даний момент, передбачено два можливі варіанти розлучення – подати заяву та вирішити питання через РАЦС та через суд.
Справді, допомогти подружжю розлучитися один з одним швидше за встановлений термін (тобто, раніше ніж через місяць після подання заяви) можна через суд. Термін процедури розірвання шлюбу не можна повністю “обійти” або “прибрати”, його можна лише скоротити (зробити швидше, ніж місяць) через суд. Крім спільної заяви, один із подружжя також може подати позов до суду про розірвання шлюбу.
Для того, щоб процес розлучення пройшов для Вас максимально комфортно, швидко і невимушено, радимо скористатися допомогою кваліфікованих фахівців у сфері сімейного права. Співпраця з адвокатами «LA Consulting» дозволить Вам коректно скласти позов до суду, підібрати вагомі аргументи та визначити подальший алгоритм дій. Спільними зусиллями ми зможемо досягти максимально ефективного результату та досягти швидкого розлучення. Також, завдяки цьому Ви зможете зібрати та надати докази при розгляді в суді, для того, щоб не чекати на строк один місяць після подання заяви про розлучення.
Скільки коштує розлучення в Україні?
Вартість розлучення подружжя через суд ґрунтуватиметься на відомостях, зазначених у Законі України “Про судовий збір”.
Стаття 4 Закону України “Про судовий збір” свідчить, що станом на сьогоднішній день розірвання шлюбу через суд коштуватиме Вам 0,4% від розміру суми встановленого державою прожиткового мінімуму, тобто – 908 гривень.
При поданні позову для того, щоб розлучитись через суд, обов’язково необхідно буде пред’явити квитанцію про сплату судового збору. Якщо цього не зробити вчасно, суд ще додатково надасть строк п’ять днів для того, щоб дати Вам можливість усунути цю помилку. Навіть якщо після цього Ви відмовитеся вносити грошову суму, тоді позов про розлучення буде повернуто Вам назад, без його розгляду.
Візьміть до уваги, що крім вищезгаданої суми, швидше за все, можуть бути ще й додаткові витрати, наприклад, для того, щоб завірити у нотаріуса певні документи, зробити їх копії та надати як докази під час судового розгляду справи про розлучення.
Також, у певних випадках, може знадобитися допомога експертів (для проведення експертизи та отримання незалежної оцінки), або ж, наприклад, послуги перекладача. Все це оплачується подружжям додатково, адже саме в їхніх інтересах зробити все так, щоб заяву про розірвання шлюбу було розглянуто якнайшвидше.
Варто зазначити, що українським законодавством передбачено певні категорії громадян, які повністю звільняються від сплати судового збору:
- позивачі, коли справа стосується присудження та виплати аліментів на неповнолітніх
- інваліди Великої Вітчизняної Війни та члени сім’ї воїнів, які померли або ж були офіційно визнаними як зниклі безвісти
- інваліди І та ІІ груп, офіційні (законні) представники дітей-інвалідів та недієздатних інвалідів
- позивачі, які входять до першої та другої категорії громадян, які постраждали при ЧАЕС
Щодо всього спектру послуг, які надає наша юридична фірма та їх вартості – можете дізнатися безпосередньо на консультації.
Розлучення за день через суд. Міф чи реальність?
Звичайно ж, якщо Ви вирішили звернутися до суду – для того, щоб швидко розірвати шлюб необхідні набагато вагоміші аргументи та докази порівняно із РАЦСом. Домогтися швидкого розлучення за день через суд (при цьому не чекаючи встановлений державою термін – один місяць) цілком реально. Щоб отримати позитивне рішення, необхідно скористатися допомогою професіоналів у цій сфері, ретельно продумати і узгодити стратегію подальших дій.
Ключовою умовою для швидкого розірвання шлюбу через суд є відсутність претензій один до одного між подружжям і узгоджений єдиний план дій. Дуже важливо заздалегідь все обговорити в особистій розмові для того, щоб Ваші свідчення сходилися та не суперечили. Тобто, в ідеалі – один із подружжя має повністю погодитися з усіма твердженнями, викладеними у судовому позові.
Мінусом є те, що одній стороні, швидше за все, доведеться визнати за собою провину в тому, що через неї і був “розвалений” шлюб і через це подальше спільне проживання та офіційний шлюб між цими людьми неможливий.
Значним плюсом буде термін розгляду справи, а саме, позов про розлучення можуть задовольнити на першому судовому засіданні. Тому, якщо Ви скористаєтеся послугами юристів-практиків, врахуйте всі рекомендації та домовтеся заздалегідь про все зі своїм партнером – Ви значно можете підвищити шанси на те, що Ваше питання буде вирішено у максимально можливі найкоротші терміни (і навіть не доведеться чекати на місяць, з моменту подачі заяви).
Розділ спільно нажитого майна у шлюбі часто-густо стає каменем спотикання для подружжя, породжує запеклі конфлікти і тривалі розгляди. У зв’язку з цим рекомендуємо заодно направити до суду клопотання з чітко визначеними відомостями, що стосуються майна. Вказати потрібно як нерухоме (будинок, квартира, дача тощо), так і рухоме майно (транспортні засоби: легкові автомобілі, вантажні автомобілі, мотоцикли, скутери тощо).
Тобто Ви однією дією зможете “вбити двох зайців”, оскільки це значно прискорить процедуру розгляду судової справи.
Якщо Вас цікавлять питання щодо поділу спільно нажитого майна у шлюбі, читайте нашу статтю – [Розділ машини при розлученні в Україні]
Аліменти на дитину – це друга за популярністю причина суперечок між колишнім подружжям. Обговоріть усі нюанси та грошову суму на дитину заздалегідь, для надійності – закріпіть свої домовленості нотаріально.
Не можете знайти компроміс щодо аліментів на дітей? Читайте нашу статтю про те, як зменшити суму аліментів – [Як зменшити суму аліментів]
Заздалегідь скласти оптимальний для всіх графік зустрічей із дитиною. Радимо з розумінням поставитися один до одного і для того, щоб отримати швидке розлучення – скласти такий графік відвідування та спілкування з дитиною або дітьми, який підійде обом батькам і не шкодитиме самим дітям.
Якщо Ви доблесно будете дотримуватися всіх рекомендацій нашої команди адвокатів – цілком реально отримати розлучення за один день, а не чекати цього місяць.
Прискорене розлучення
Підведемо підсумок. Процес швидкого розлучення між подружжям в Україні є цілком реальним. Розлучитися швидко можна в РАЦСі, також розвестися швидко можна в суді. Головне правило – враховувати інтереси партнера та дітей (якщо вони є).
Вартість швидкого розлучення може бути різна. Залежить вона від того, чи потрібно Вам завіряти документи у нотаріуса, робити їх копії (а це додаткове витрачання коштів). Стандартна вартість швидкого розлучення в Україні – 908 гривень, рівно стільки становить розмір судового збору, який необхідно виплатити під час подання позову. Додатково при швидкому розлученні будуть оплачуватись експертизи (за потреби). Експертизи можна замовити як особисто, так і під час розгляду. Пов’язано це з тим, що один із партнерів може засумніватися у коректності результату проведеної експертизи та неупередженості фахівця, який її проводив.
Зазначимо, що як при процедурі швидкого розлучення, так і за звичайного розлучення – позивач може бути звільнений від сплати адміністративного збору, за умови, що він підпадає під одну з категорій, визначених на законодавчому рівні, які звільняються від цього фінансового зобов’язання і навіть без цього – позов про розірвання шлюбу буде прийнято до розгляду.
Якщо Ви не заплатили і не надали квитанцію (хоч швидке розлучення, хоч звичайне), і Ви не підпадаєте ні під одну категорію – позов просто буде Вам повернуто назад.
Швидке розлучення може стати аж ніяк “не швидким” у тому випадку, якщо Ви не погодите питання спільно нажитого майна у шлюбі, аліменти на дитину, або ж графік зустрічей з дітьми.
Звичайна процедура розлучення
- складає місяць (у РАЦСі)
- від місяця до шести місяців (у суді)
Поширені запитання
Як прискорити розлучення через суд?
Першочергово, ще перебуваючи у шлюбі і лише плануючи подавати заяву про розлучення, потрібно, щоб подружжя обговорило між собою такі аспекти:
- розділ спільно нажитого майна у шлюбі
- Необхідно враховувати, чи є діти, народжені у шлюбі від чоловіка, відповідно, дійти згоди щодо аліментів на дитину (дітей)
- обговорити графік зустрічей та участі в житті дитини її батьків
Як оформити розлучення за один день?
Розлучення за день з поданням заяви через РАЦС.
Найшвидше процес розлучення в Україні відбувається через РАЦС. Шлюб буде розірваний на підставі раніше поданої загальної заяви подружжя про розлучення (у тому випадку, якщо подружжя не має спільних дітей або чоловік/дружина недієздатний/-а). Шлюб буде розірвано на підставі заяви незалежно від того, чи є між подружжям суперечка про поділ спільно нажитого майна.
Як результат, розлучення за один день у РАЦСі підтверджується виданим Свідоцтвом про розірвання шлюбу.