Як зменшити розмір аліментів. Судова практика
У житті трапляються різні обставини і, часто, розмір виплати аліментів на дитину стає непідйомною ношею для платника. У цій статті адвокати юридичної фірми докладно розберуть питання щодо того, як саме можна законними способами домогтися зменшення розміру суми виплати аліментів на дитину в Україні, а саме:
- які можуть бути вагомі обставини для суду для того, щоб зменшити розмір виплати аліментів на дитину;
- розберемо питання зменшення розміру виплати аліментів на дитину у твердій грошовій сумі;
- розглянемо приклади із судової практики щодо зменшення розміру виплати аліментів на дитину. Чи йдуть судові органи назустріч платникам аліментів через складні життєві обставини;
- чи реально зменшити розмір виплати на дитину, у зв’язку з обставинами народження другої дитини;
- які загальні обставини, згідно з українським законодавством, для зменшення розміру виплати на дитину;
- як подати на зменшення виплати аліментів, якщо батьки попередньо не домовилися між собою;
Якщо Вас цікавлять ці питання щодо зменшення розміру аліментів на дитину, читайте основну інформацію далі у статті.
Як зменшити суму аліментів
Зміст
Які можуть бути підстави для зменшення виплат за аліментами?
Обставини, які змушують оскаржити встановлений судом розмір виплати утримання на дитину і, тим самим, зменшити її можу бути різними. Основні обставини зазначені безпосередньо у нормативно-правових актах, наприклад:
- якщо була народжена друга дитина, що, у свою чергу, суттєво вплинуло на сімейний та фінансовий стан позивача;
- якщо Ви дбаєте і утримуєте недієздатного родича;
- маєте інші фінансові зобов’язання, які значно позначаються на фінансовій ситуації Вашої сім’ї загалом;
- якщо у Вас була виявлена патологія або хвороба, яка потребує тривалого та дорогого лікування, у зв’язку з чим Ви більше не можете здійснювати виплату аліментів на дитину у зазначеному раніше розмірі;
- у випадку, коли Ви потрапили під скорочення, Ви втратили свій основний заробіток. Також, претендувати на зменшення розміру виплат на утримання дитини Ви можете у зв’язку з обставинами зменшення заробітної плати або ж скасування соціальної виплати.
Цей список не є вичерпним, адже можуть бути інші обставини, які прямо впливають на можливість виплати аліментів.
Якщо у Вас дійсно є вищезгадані обставини, Ви можете спробувати мирно домовитися з колишнім партнером (одержувачем аліментів). Після того, як Ви обмовите всі істотні умови та прийдете до компромісу про суму та розмір виплати, необхідно буде звернутися до нотаріуса (приватного чи державного) для того, щоб закріпити нові домовленості нотаріально. Це буде додатковою гарантією виконання зобов’язань для сторін. Таким чином, зменшити аліменти вдасться без залучення суду, ініціювання розгляду справи у суді та винесення рішення суду.
За умови, коли друга сторона не погоджується на зменшення суми виплати грошей на дитину, необхідно вдатися до суду. Оскільки справа розглядатиметься в суді, саме суддя розглядатиме та враховуватиме всі обставини, на підставі яких Ви хочете зменшити розмір суми виплати аліментів на дитину.
Виплата аліментів, як зменшити аліменти на дитину від першого шлюбу?
Ви повинні розуміти, що з появою нової сім’ї у Вас з’являться нові, додаткові зобов’язання щодо їх утримання, вже у зв’язку з новим шлюбом. Але це абсолютно не означає те, що з появою нового шлюбу Ви автоматично будете звільнені від зобов’язань щодо утримання та виплати грошей дитині від минулого шлюбу. У цих обставинах Ви можете скористатися своїм правом і звернутися до суду з позовною заявою про зменшення аліментів, при цьому, вказавши в даній заяві передбачуваний розмір нової виплати аліментів на дитину від першого шлюбу, який Ви зможете “потягнути” і завдяки зменшенню аліментів, це дозволить Вам систематично, безперервно виконувати свої фінансові зобов’язання.
Якщо некоректно скласти заяву до суду, не надавши достатньої аргументації своїх вимог, справа може обернутися проти Вас і суд може відхилити позовні вимоги щодо зменшення розміру виплат аліментів на дитину, оскільки суд може вважати, що обставини є недостатньо вагомими для цього.
Для того, щоб значно підвищити свої шанси на успіх при розгляді справи про аліменти в суді – звертайтесь за консультацією до адвокатів юридичної фірми ми з радістю відповімо на Ваші запитання!
Зменшення аліментів у твердій грошовій сумі.
Судова практика з розглянутого питання щодо зменшення аліментів на дитину
Адвокати-практики юридичної фірми звертають Вашу увагу на те, що для зменшення виплати аліментів на дитину потрібна наявність вагомих причин та життєвих обставин, які унеможливлюють виплати аліментів на утримання дитини у попередньому розмірі. Позов, який Ви подаєте до суду, обов’язково має бути серйозно обґрунтований та містити в собі достатню кількість аргументів, які переконають суд у Вашій правоті. Для того, щоб досягти бажаного результату та не втратити час та гроші – радимо звернутися за консультацією щодо виплат та складання позову для розгляду справи в суді до професійних юристів.
Питання зменшення аліментів при народженні другої дитини
Незалежно від того, в яких саме відносинах Ви зараз перебуваєте з колишнім подружжям, Ваша дитина має своє законне право на гідні умови утримання. Сімейний Кодекс говорить, що дитина в обов’язковому порядку повинна отримати все, що необхідно для її розвитку та комфортного проживання.
Народження другої дитини – це дуже вагома причина, обставина, через яку суд може дійсно зменшити суму аліментів на дитину з першого шлюбу, адже утримувати в гідних умовах тепер потрібно не лише її одну, а цілих двох, не кажучи вже про більшу кількість дітей .
Виплата аліментів, зменшення заборгованості із виплат аліментів дитині
Якщо Ви постійно ухилятиметеся від виконання своїх аліментних зобов’язань перед дитиною – це потягне серйозні наслідки для Вас, аж до кримінальної відповідальності. Заборгованість за аліментами може досягти колосальних розмірів. Але ситуацію може виправити тільки той факт, що заборгованість на утримання дитини утворилася у зв’язку з об’єктивними обставинами, завдяки настанню яким виплати неможливо було здійснити. Завдяки цьому, боржник може подати заяву до суду про те, щоб борг за аліментами було зменшено, або прохання про виплату аліментів в розстрочку.
Заборгованість за аліментами може бути частково або повністю списана, але в тому випадку, якщо справа буде вирішена лише через суд. Є й інші правові способи вирішення проблем. Бажаєте дізнатися про вирішення проблеми докладніше? Звертайтеся до адвокатів.
Загальні підстави зменшення суми аліментів
Отже, підіб’ємо підсумок.
Основні обставини зазначені безпосередньо у нормативно-правових актах, наприклад:
- якщо була народжена друга дитина, що, у свою чергу, суттєво вплинуло на сімейний та фінансовий стан позивача;
- якщо Ви дбаєте і утримуєте недієздатного родича;
- маєте інші фінансові зобов’язання, які значно позначаються на фінансовій ситуації Вашої сім’ї загалом;
- якщо у Вас була виявлена патологія або хвороба, яка потребує тривалого та дорогого лікування, у зв’язку з чим Ви більше не можете здійснювати виплату аліментів на дитину у зазначеному раніше розмірі;
- у випадку, коли Ви потрапили під скорочення, Ви втратили свій основний заробіток. Також, претендувати на зменшення розміру виплат на утримання дитини Ви можете у зв’язку з обставинами зменшення заробітної плати або ж скасування соціальної виплати.
Цей список не є вичерпним, адже можуть бути інші обставини, які прямо впливають на можливість виплати аліментів.
Поширені запитання
Як зменшити аліменти у твердій грошовій сумі?
Виплата аліментів на дитину може бути здійснена різними способами, наприклад:
- це може бути певна частина основного доходу платника аліментів. Підходить у тому випадку, коли Ви маєте стабільну роботу та Вам стабільно виплачують заробітну плату;
- і, звичайно, просто фіксована сума аліментів (якщо прибуток має непостійний характер).
При настанні вищезгаданих обставин, Ви можете звернутися до суду з проханням, щоб Вам було зменшено розмір твердої грошової суми на утримання дитини від попереднього шлюбу.
Обставини можуть бути такими:
- неможливість працевлаштування, втрата роботи, відповідно, втрата стабільного заробітку для утримання сім’ї;
- значне погіршення стану здоров’я, виникає потреба у купівлі лікарських засобів;
- поява нових обов’язків у платника аліментів, пов’язаних із утриманням непрацездатних осіб;
- наявність інших обставин, які можуть стати перепоною у виплаті аліментів.
Відповідно до норм українського законодавства, виплати на дитину не повинні бути зменшені до рівня, який буде нижчим ніж половина від встановленого розміру прожиткового мінімуму для дитини (на момент подання заяви до суду).
Як подати зменшення аліментів, якщо батьки домовилися між собою?
За таких обставин звернення до суду не буде потрібно. Закріпіть угоду між сторонами за допомогою нотаріуса.
Документи, необхідні для зменшення суми виплати аліментів
Документи необхідно подавати разом із позовом до суду. Ось перелік рекомендованих документів для зменшення суми виплати аліментів на дитину:
- засвідчені копії паспорта позивача;
- копія ідентифікаційного коду платника податків (ІПН);
- документ про розірвання шлюбу та свідоцтво про народження дитини;
- копія минулого рішення суду, або ж, засвідчений нотаріусом договір про утримання дитини та порядок виплати аліментів;
- документи, які будуть виступати аргументами для того, щоб зменшили суму виплати аліментів на дитину: довідка про стан здоров’я, медичні висновки, довідка з місця роботи, постанова на облік у службі зайнятості, свідоцтво про народження другої дитини тощо.
Як Ви бачите, з будь-якої ситуації можна знайти вихід та підібрати оптимальне рішення. Найкраще – не доводити справу до суду, адже це автоматично потягне за собою додаткові витрати як у грошовому плані, так і в часі. Відмінним рішенням буде той варіант розвитку подій, у якому Ви зможете домовитися з іншою стороною та вирішити це питання про аліменти мирно. Не забувайте, що утримання дитини – це дуже важкий процес, який, до того ж, вимагає величезних грошових вкладень.
Якщо звернутися до норм Сімейного Кодексу України, чітко визначено, що дитина повинна мати все для нормального розвитку, як інтелектуального, так і фізичного, також мати комфортні та безпечні умови для проживання і, звичайно ж, повинні бути заповнені базові потреби дитини – їжа, одяг, навчання та наявність приміщення, в якому вона житиме.
Навіть за наявності другого шлюбу та інших дітей не можна забувати та ухилятися від своїх обов’язків щодо аліментних виплат, адже тепер – це тягне не лише на штраф, а й на реальний термін позбавлення волі, конфіскацію майна та заборону залишати країну. Завжди можна спробувати врегулювати питання шляхом діалогу з другою стороною, якщо ж це зробити неможливо – потрібно звертатися до судових органів і вирішувати питання відповідно до законодавчих приписів.