Як відкрити Фірму в Україні самостійно або з допомогою юриста
«LA Consulting» в Києві допоможе Вам розібратися з реєстрацією Вашого бізнесу і заощадить Ваш час
- Працюємо по всій Україні
- Надаємо послуги адвокатів з багаторічним досвідом роботи
- Допоможемо відкрити бізнес не тільки в Києві, а й по всій Україні
- Захистимо Ваші права
На сьогоднішній день в Україні існує незліченна кількість всіляких фірм, підприємств, установ і так далі. Але що робити якщо Ви тільки зацікавились тим, як стати підприємцем в Україні і ще не знаєте всіх тонкощів реєстрації нового суб’єкта господарювання?
У цій статті ми з Вами поговоримо про те, які саме бувають організаційно-правові форми підприємств згідно із законами України, обговоримо юридичні нюанси, що стосуються їх державної реєстрації та позначимо покрокові етапи відкриття власного бізнесу на території України.
Нормативно-правова база при відкритті фірми в Україні.
При розгляді даного питання ми будемо керуватися нормами Цивільного кодексу України, Податкового кодексу України та Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань”.
Організаційно-правові форми фірм в Україні
Згідно з цим критерієм компанії в Україні діляться на:
- ФОП (ФЛП);
- Господарські товариства і товариства:
- Товариство з обмеженою відповідальністю (АТ);
- ООО (ТОВ);
- ОДО (ТДВ);
- Командитне товариство (КТ);
- повне товариство (ПТ).
- Кооперативи.
Найпопулярнішою формою на території України є ТОВ.
Нижче нашими юристами надані послуги детального розгляду вищезазначених форм для чіткого розуміння, яка з цих форм найбільш підійде Вашому майбутньому бізнесу.
ФОП (ФЛП) – це громадянин, який здійснює підприємницьку діяльність, яка зареєстрована в установленому порядку згідно з нормами законодавства України та, на підставі цього, він визнається суб’єктом господарювання.
Публічне акціонерне товариство (ПАТ) – це товариство, засновниками якого можуть бути як фізичні, так і юридичні особи, тобто, акціонери. Їх чисельність не обмежена. Статутний капітал обчислюється в кількості акцій учасників, а прибуток – в дивідендах.
ООО (ТОВ) – господарське товариство, у якого є свій статутний капітал, який складається з частки кожного засновника ТОВ, розмір і частини якого чітко вказані в установчих документах компанії. Всі учасники, які в повній мірі сплатили свою частку, мають ризик збитків, які пов’язані з діяльністю підприємства, але тільки в межах свого вкладення. Ухилення від сплати своєї частки в статутний капітал несе за собою наслідки, аж до виключення зі списку засновників даного ТОВ.
ОДО (ТДВ) – статутний капітал даного товариства чітко визначений його установчими документами. Засновники ТДВ несуть відповідальність за борги компанії своїми частками в установчому капіталі, але якщо цієї суми буде недостатньо, то додатково належним їм майном. Максимально допустимий розмір відповідальності кожного з них визначено в установчих документах ТДВ.
Якщо Ви сумніваєтеся у виборі форми діяльності Вашого майбутнього бізнесу, то юристи компанії “LA Consulting” з радістю готові проконсультувати Вас. Під час консультації у Вас буде можливість задати всі запитання і уточнення, що стосуються даної теми. Детальніше про наші послуги можете прочитати на нашому сайті.
ФОП (ФЛП) в Україні
Відкриття бізнесу цієї форми є найбільш поширеним і вдалим для підприємців-початківців і малого бізнесу. Очевидним плюсом є те, що найчастіше в таких ситуаціях використовується спрощена система оподаткування.
У 2021 році в Україні послуга реєстрації ФОП виявилася ще доступнішою ніж була раніше, так як стало можливим здійснювати реєстрацію та відкриття через державні сайти, а не завдяки особистої присутності в державних органах.
Для здійснення даної процедури необхідно:
- згенерувати ЕЦП, для того, щоб була можливість авторизуватися в ДІЇ;
- увійти в особистий кабінет в ДІЇі на відповідній вкладці заповнити заяву на реєстрацію ФОП (ФЛП);
- якщо Ви правильно заповнили заяву, вказали коректні дані, то її автоматично буде направлено для реєстрації в ЄДР. Це буде відбуватися навіть без участі державного реєстратора.
- у Вас буде можливість вибрати систему оподаткування самостійно (загальну або спрощену) і вказати її в поданій заяві. Документ відразу ж буде автоматично направлений в податкову службу України за Вашим місцем реєстрації або ж, за адресою здійснення господарської діяльності.
Повідомлення про проходження, або ж, відмову в державній реєстрації ФОП буде відображатися у Вас в електронному кабінеті в ДІЇ і, додатково, буде направлено на адресу електронної пошти.
Після того як Ви отримаєте підтвердження, Ви можете отримати виписку з ЄДР протягом наступних двох днів в кабінеті громадянина або безпосередньо в ЄДР за кодом доступу, який також буде у Вас в повідомленні на електронній пошті. Виписка – це документ, який має юридичну силу.
Варто відзначити той факт, якщо Ви перейшли на спрощену систему оподаткування, то Ви маєте право подавати податкову звітність в зручній конкретно для Вас формі, тобто, не обов’язково вести облік в бухгалтерській книзі, досить просто подавати її в Електронному кабінеті платника податків. Авторизація також відбувається з використанням ЕЦП.
Відповідно, якщо Ви обрали загальну систему оподаткування, то законодавством передбачено в обов’язковому порядку зареєструвати Книгу обліку доходів у фіскальній службі України. Були внесені незначні зміни, в період карантину можна не вести Книгу обліку доходів, але при цьому продовжувати свою підприємницьку діяльність. Але, на протязі трьох місяців після дати закінчення карантину ці дані необхідно буде заповнити і подати.
Системи оподаткування для ФОП
- Загальна система;
Основним показником в цій ситуації буде виступати дохід ФОП. Виходячи з нього і визначається розмір податку, який необхідно буде сплатити.
Розмір зазначеного податку станом на 2021 рік в Україні – складає 18% від отриманого прибутку ФОП.
Значним плюсом цієї системи є те, що відсутні обмеження щодо вибору виду діяльності або ж, наприклад, кількості можливих найманих працівників.
Мінусом, звичайно ж, буде виступати значний відсоток, який Вам в обов’язковому порядку потрібно буде сплачувати.
- Спрощена система;
В цьому випадку, податок буде нараховуватися на весь єдиний дохід (наприклад, виручку ФОП). У цій системі оподаткування є 4 групи, але, візьміть до уваги те, що тільки 1-2 групи можуть бути виключно ФОП (ФЛП), а 3-4 можуть бути як ФОПи, так і інші юридичні особи.
Що являє собою “спрощена система”? Сама її назва говорить про те, що ставки в цій системі оподаткування будуть значно нижче, ніж ті, які діють в загальній.
Природно, так як відсоток податку істотно знижений, то, в зв’язку з цим, тут будуть свої мінуси і заборони. На відміну від загальної системи, тут є обмеження по видам діяльності підприємства, розміру річного доходу та кількості найманих працівників.
Абсолютно заборонені такі види діяльності як: виробництво алкогольних напоїв, тютюнових виробів і так далі. Тому, обов’язково візьміть до уваги цю інформацію.
Податок є фіксованим і його розмір залежить виключно від того, яку групу обрав підприємець.
Відкрити ФОП за Вас може уповноважена особа, при наявності у нього нотаріально завіреної довіреності від Вас. З огляду на всі нюанси, в тому числі і юридичні, самостійної реєстрації підприємства, кваліфіковані фахівці юридичної компанії “LA Consulting” в Києві надають послуги з індивідуального консультування, а також допоможуть заощадити Ваш час і подати документи про реєстрацію ФОП за Вас. Якщо зацікавила наша пропозиція – зв’яжіться з нами, залишивши заявку на нашому сайті або зателефонувавши за вказаним на сайті номером телефону.
Нам доверяет более 300 клиентов ежигодно
ООО (ТОВ) в Україні
Плюсом ТОВ, безсумнівно, є те, що тут заздалегідь конкретно визначений можливий фінансовий ризик його засновників. Вони зазнають збитків виключно в межах свого статутного капіталу.
А також те, що ТОВ має право займатися продажем підакцизних товарів та брати участь в тендерах і держ закупівлі. Також, те, що така форма підприємництва виступає більш значущою ніж ФОП, що викликає більше довіри у контрагентів і бізнес партнерів. Важливе зауваження: ТОВ можна продати іншим особам, чого не зробиш з ФОП.
Але, не дивлячись на все перераховане вище, у ТОВ теж є ряд недоліків, наприклад:
- набагато складніша процедура його державної реєстрації і, при необхідності, перереєстрації;
- формування пакету документів, який обов’язково повинен відповідати вимогам чинного законодавства України;
- вимагає обов’язкового внеску всіх учасників своєї частки в статутний капітал компанії, інакше, невиконання даного правила тягне за собою виключення з ряду засновників підприємства;
- багато інших юридичних нюансів пов’язаних з діяльністю компанії.
Якщо коротко описати дану процедуру реєстрації, то вона складається з таких етапів:
- Вибір найменування підприємства.
Це обов’язково має бути придумана Вами оригінальна назва, якої ще не було офіційно зареєстровано за вказаним Вами видом діяльності компанії і навіть віддалено (в певних фрагментах) нагадувати назву іншого підприємства. В іншому випадку – чекайте досудову претензію, або ж, судовий позов.
- Вибір юридичної адреси ТОВ і його реєстрація.
- Формування засновницького складу.
- Підготовка та затвердження статутного капіталу засновниками компанії;
- Ухвалення установчих документів (Протокол і Статут ТОВ);
- Подача пакету документів реєстратору для здійснення державної реєстрації підприємства;
- Якщо отримали позитивну відповідь – отримання Виписки з ЄДР та повідомлення державних органів про свою діяльність: фіскальна служба, пенсійний та страховий фонди;
- Відкриття рахунку в банку.
Найдоцільніше буде делегувати Ваші повноваження кваліфікованому фахівцю, який простежить за правильністю складання документів і відповідність їх нормам законодавства України, буде особисто взаємодіяти з усіма державними органами і, тим самим, позбавить Вас від істотної витрати свого часу і сил. Представник може діяти на підставі нотаріально посвідченої довіреності.
ОДО (ТДВ) в Україні
Діяльність ТДВ на території України регулюється такими ж законодавчими нормами, що і ТОВ.
Ці дві форми ведення бізнесу є дуже схожими, особливо в аспектах відкриття підприємства і його державної реєстрації.
Як ми вже згадували раніше, відмінність ТДВ від ТОВ полягає в тому, що засновники ТДВ відповідають за борги своєї компанії не тільки сумою, яка вказана в статутному капіталі, а й додатково – всім майном, яке їм належить в однаковому для всіх засновників кратному розмірі.
Нормативна база, на яку необхідно спиратися при врегулюванні питань, що стосуються ТДВ – ЦКУ та Закон України “Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю”.
У всіх перерахованих випадках Вам знадобитися генерування ЕЦП, для того, щоб у Вас була можливість надати та підписати електронні документи, входити в особистий кабінет на державних сайтах. Без цього Ви не зможете подавати електронну звітність і стежити за актуальними проплатами, як приклад.
ЕЦП можна отримати в банку, або ж, звернутися до спеціальної акредитованої організації, заздалегідь надавши їм необхідну документацію. Радимо зберігати ЕЦП на декількох носіях, щоб уникнути його втрати.
Якщо Ви спочатку вибрали непідходящу для Вас систему оподаткування, то не варто засмучуватися, тому що її можна запросто змінити на іншу. Дану послугу можна застосовувати не більше ніж раз на рік, а ось міняти групу ЄП – можна хоч кожен квартал.
Всі відомості про це зазначено в Податковому Кодексі.
Що ж, сьогодні ми з Вами розглянули організаційно-правові форми підприємств в Києві, області і на території України. Кожна з них має свої переваги і недоліки і потрібно виходити з того, яку саме діяльність Ви бажаєте організувати. Всіх тонкощів в цій справі неможливо перелічити за раз, тому, ми готові вислухати і проконсультувати Вас, щоб Ви зуміли уникнути проблем з бізнесом в майбутньому.
Чому варто вибрати юридичну компанію "LA Consulting" в Києві?
- у нас працюють фахівці з багаторічним досвідом вирішення такого роду питань;
- зручна комунікація, оперативні відповіді на Ваші питання і детальні роз’яснення;
- ми знаємо як працювати з державними органами, щоб результат був максимально швидким і ефективним;
- кожен клієнт для нас – індивідуальність, тому ми аналізуємо і ретельно розбираємо кожну ситуацію окремо;
- ми надаємо послуги з юридичного абонентського обслуговування бізнесу, тим самим позбавляючи Вас від клопоту по найму штатного юриста і рішення всіх юридичних проблем самостійно;
- робимо дії виключно після їх обговорення та узгодження з нашими клієнтами.
Вартість відкриття фірми в Україні залежить від безлічі ключових факторів, а також індивідуальних особливостей Вашого бізнесу. На консультації з нашими адвокатами Ви зможете дізнатися точний розрахунок ціни на відкриття компанії в Україні, а також ознайомитися з детальним переліком послуг з реєстрації компанії.
Ми працюємо по всій території України. Якщо Вас зацікавили послуги нашої компанії – заповнюйте заявку на нашому сайті, і ми самі зв’яжемося з Вами!
Наши партнеры и клиенты
OTP BANK
Наш офіційний банк партнер
Банк Альянс
Наш клієнт та партнер
Арсенал Kids
Наш спортивний клієнт
Hidrafacial
Наш клієнт та партнер
Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!
Группа компаний MAGIC
(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).
Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям.
Рекламное агентство ArtNET
(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)
Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.
VARM:Трубопроводна арматура
(ТОВ «В.АРМ»)
На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы).
Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты.
* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))ProfitMakers
(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")
Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.
PartnerConsult LTD
(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)
Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!
PromAlp-Group
(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)
Управляющий партнер
Никитский Михаил Александрович
Я основал компанию “Консультариус” для безопасности и надежности вашего бизнеса.
Главное для вас – это результат, а для нас – это ваше доверие и уважение.
Мы не просто предоставляем услуги, мы предлагаем сервис полного сопровождения.
От регистрации и сопровождения к построению стратегий и привлечения клиентов.
Наша задача сделать ваш Бизнес сильнее и увеличить ваши доходы.