Заборгованість за аліментами та як не платити аліменти в Україні

Який порядок виплати аліментів на дитину у 2022 році?

Слід зазначити, що право на аліменти виникає вже за фактом народження дитини та визнання батьківства і не залежить від того, чи перебували (перебувають) батьки у шлюбі або взагалі не були одружені. Аліменти не завжди стягуються через суд.

Так положеннями Сімейного кодексу України передбачається, що за домовленістю між батьками дитини той із них, хто проживає окремо від дитини, може брати участь у її утриманні у грошовій та (або) натуральній формі. Така домовленість між батьками оформляється шляхом укладання договору про сплату аліментів на дитину, у якому визначається розмір та строки їх виплати. Такий договір засвідчується нотаріально.

Якщо ж батьки не можуть дійти згоди про розмір утримання або один із батьків ухиляється від участі у утриманні дитини, аліменти можуть бути стягнуті в судовому порядку.

Той із батьків, який бажає сплачувати аліменти добровільно, може звернутися до адміністрації за місцем роботи( або отримання іншого регулярного доходу) з письмовою заявою про утримання з його заробітку аліментів та передачу їх стягувачу. Утримання аліментів за такою заявою проводитися в тому ж порядку, що й за виконавчим листом. Позивачів за позовами про стягнення аліментів звільнено від сплати судового збору.

Як знати арешт, якщо Приватний виконавець зарешутвав рахунки

 

Зміст

банковский налоговый таможенный консультант

Що прописано у законодавстві України 2022 року щодо питання аліментів на дитину?

  • Як правильно звернутися до суду щодо стягнення аліментів? Що буде, якщо не платити аліменти? Відразу варто пам’ятати, що аліменти – це грошове утримання на дитину, а також грошове утримання на дитину, яка може бути повнолітньою, або ж непрацездатною, або інший член вашої сім’ї. Сьогодні ми не з вами говоритимемо про те, як правильно вести судовий процес або яка потрібна доказова база. На ці запитання ви отримаєте відповіді при консультації у адвоката, коли звернетеся до нього за правовою допомогою. Відповідно до законодавства 2022 року, розмір аліментів визначається судом індивідуально у кожному конкретному випадку з урахуванням таких обставин:
  •  стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
  •  стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
  •  наявність у платника аліментів інших дітей, які мають право на утримання, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків.
  •  інші обставини, що мають важливе значення.

Сьогодні ми розглянемо міфи, з якими стикаються адвокати при консультуванні клієнтів, коли до них звертаються за правовою допомогою і просять допомогти стягнути аліменти:

Міф 1: З аліментами до суду можна звернутися лише після розлучення.

Міф 2: Дуже часто чоловіки вважають, що якщо я плачу дружині аліменти, то я маю право контролювати витрати цих грошей.

Міф 3: Якщо я принесу довідку до суду про те, що я отримую мінімальну заробітну плату, то суд все одно стягне з мене аліменти у розмірі ¼ заробітку, або 25%.

Міф 4: Я інвалід, пенсіонер, студент – з мене не можна стягнути аліменти на дитину.

Міф 5: Чоловіки вважають, що якщо я плачу аліменти, то я більше нікому нічого не винен, адже я щомісяця виконую свої обов’язки.

Правила виплат аліментів на дитину у 2022 році

З осіб, зобов’язаних сплачувати аліменти, у разі виїзду їх для постійного проживання до країн, з якими Україна не має договорів про надання правової допомоги, стягнення аліментів провадиться на час виїзду за рішенням суду за період до досягнення дитиною повноліття. Зауважимо, що у разі відмови особи від добровільної сплати аліментів виконавчий документ надсилається для примусового виконання до спеціального відомства держави, з якою укладено договір про надання правової допомоги.

З осіб, які працюють за контрактами в іноземних компаніях та отримують заробітну плату тільки за кордоном, аліменти утримуються зі 100% зарплати, яку платник аліментів отримував до укладення контракту, або виходячи з його заробітної плати за останній місяць роботи на момент від’їзду, або з п’ятиразового розміру неоподатковуваного мінімуму доходів громадян на час проведення розрахунків. Питання розміру заборгованості по аліментах вирішується за заявою зацікавленої особи судом у порядку, встановленому законом. Державний виконавець зобов’язаний систематично контролювати правильність та своєчасність відрахування утриманих сум аліментів стягувачам.

Якщо місце проживання та роботи боржника не встановлено, то державний виконавець зобов’язаний поставити перед судом питання розшуку боржника через органи внутрішніх справ. Повернення виконавчого документа стягувачеві через невстановлення місця роботи чи проживання боржника не допускається. Якщо місце проживання батьків невідоме або вони ухиляються від сплати аліментів або не мають змоги утримувати дитину, дитині призначається тимчасова державна допомога. Порядок призначення тимчасової державної допомоги визначається КМУ.

Яким є покарання в Україні за не сплату встановленої суми аліментів?

У законі передбачено два варіанти, за яких неплатника аліментів можна офіційно оголосити у розшук. Тут йдеться про розшук не в рамках карної справи. Варто зазначити, що у розшук батька, який відмовляється сплачувати аліменти, може оголосити лише суд і виключно у рамках розгляду цивільної справи або у рамках відкритого виконавчого провадження.

Розглянемо перший варіант. У статті 132 Цивільного кодексу України зазначено, що, якщо місцезнаходження відповідача у справах за позовами про стягнення аліментів, невідоме, суд ухвалою оголошує його у розшук. Тут йдеться про те, коли, наприклад, мати неповнолітньої дитини подає до суду позов про стягнення аліментів, а батько дитини до суду не являється, на повістку суду не реагує, та актуальне місце проживання батька – боржника невідоме, у цьому випадку суд справді може оголосити батька у розшук. Як правило, для того, щоб у цій ситуації суд оголосив у розшук батька неповнолітньої дитини, мати дитини або її адвокат повинні подати до суду відповідне клопотання. Ухвала суду про розшук відповідача направляється до поліції. Національна поліція України проводить, у свою чергу, належні розшукові заходи, а витрати на проведення розшуку стягуються з відповідача у дохід держави за рішенням суду.

Також можливим вважається варіант 2. Залежно від обставин у розшук можна оголосити неплатника аліментів з виконавчого провадження. У законодавстві України прописано, що за обставин, коли будь-які дані про місце проживання або перебування боржника – фізичної особи, пристав має право звернутися до суду з поданням про винесення ухвали про розшук боржника. Йдеться про те, коли, наприклад, уже є рішення суду про стягнення аліментів. Більше того, відкрито виконавче провадження, виконавець займається примусовим стягненням аліментів, але не може знайти платника аліментів або останній ховається від виконавця. За таких обставин батько/мати, з яким/-ою дитина проживає, має право відповідно до законодавства України з власної ініціативи або за клопотанням стягувача звернутися до суду та просить, щоб суд оголосив боржника у розшук. Після цього державний виконавець спрямовує до поліції законне рішення суду щодо початку процедури розшуку боржника. Такою процедурою боржника згідно із законом займаються органи Національної поліції України. Грошові витрати, що здійснюються у процесі розшуку боржника, стягуються з нього самого.

право на аліменти

Я не працюю. Скільки грошей я маю платити за аліментами?

До адвокатів часто звертаються жінки з питанням: якщо мій колишній чоловік працює неофіційно і відповідно до законодавства вважається безробітним, чи платитиме він аліменти? У такому разі виконавча служба рахуватиме суму аліментів виходячи з доходів колишнього чоловіка, а оскільки він офіційно не працевлаштований, вони рахуватимуть розмір стягнення за базовим середнім доходом у регіоні, де прописаний боржник. Наприклад, у Луцьку за перше півріччя 2021 року середній дохід був близько 11000 тис. гривень. Відповідно, якщо порахувати, то 25% від 11.000 тисяч гривень дорівнюватиме сумі 2750 гривень. Інформацію станом на 2022 рік треба буде уточнювати за допомогою відкритих державних ресурсів, проте виплати не відрізнятимуться.

Якщо чоловік, який зобов’язаний виплачувати гроші, не робить цього протягом 4 місяців, його просто не випустять з України за кордон. Також боржнику суд може заборонити керувати транспортними засобами. Якщо чоловік/жінка, який/-а зобов’язаний платити аліменти, не робить цього протягом шести місяців і довше, тоді у чоловіка/жінки, з яким/-ою проживає дитина, є можливість подати заяву про злочин до правоохоронних органів. Відповідно до в’язниці його не посадять, однак той, хто має борг, отримає високі шанси підмітати вулиці. Проте, за таких обставин, юристи стверджують, що люди знаходять гроші і вони погоджуються на виплату необхідної суми.

Як я дізнаюся про те, чи маю я заборгованість з аліментів в Україні?

Звертаю вашу увагу на такі обставини: якщо чоловік/жінка, з яким/-ою проживає дитина, вирішує подавати позов до суду про стягнення аліментів, юристи радять не затягувати з цим. Постає питання чому? Аліменти нараховуються з реєстрації справи в канцелярії суда. Грубо кажучи, якщо ви завтра подаєте справу, саме з завтрашнього дня починає нараховуватися сума аліментів. Справа про стягнення аліментів може в залежності від різних обставин розтягуватися судом на 3-4 місяці. Відповідно до того часу, поки справа надійде у виконавчу службу, чоловіка/жінку, з яким/-ою дитина не проживає і який/-а має виплачувати гроші для забезпечення матеріальної допомоги, буде виписана гідна заборгованість. Наприклад, якщо боржника зареєстровано у місті Луцьку, станом на 2022 рік сума боргу аліментів може становити 10 000 гривень.

Більше того, в Україні можна стягувати аліменти з іноземця, і він, як будь-який громадянин України, зобов’язаний платити аліменти. Позов подається за місцем знаходження чоловіка. Єдиний момент, що справа може затягнутися, якщо суд надсилатиме пакет документів у країну проживання платника аліментів. Крім того, можуть виникнути питання на іноземну мову, яка не є дуже поширеною у використанні, наприклад, на мову хінді або єменську. Загалом, практика стягнення аліментів з іноземців в Україні є позитивною.

Мій чоловік безробітний. Чи можу я отримувати аліменти в Україні з безробітного у 2022 році?

Наразі отримати судовий наказ може особа, яка виховує дитину і їй не надається фінансова допомога від іншого з батьків. Розглянемо суми, на які може очікувати людина, подаючи на аліменти на дитину. За судовим наказом на одну дитину стягується одна четверта всіх видів заробітку відповідача. На двох дітей одна третя. Якщо дітей 3 і більше – половина всіх заробітків відповідача переходить особі, з якою проживають діти. В Україні нерідко трапляються випадки, коли відповідач заробляє, але не працює офіційно.

У такому разі суд призначає виплати у розмірі відсотка середньої заробітної плати у регіоні прописки відповідача. Середня зарплата встановлюється державними органами та суму по регіонах можна легко знайти в інтернеті. Якщо ж відповідач ніде не прописаний, то береться середня зарплата за місцем останньої прописки. Наприклад, станом на 2021 рік у Києві середня зарплата становить 18 500 гривень, отже на одну дитину суд призначить за судовим наказом аліменти у розмірі 4626 гривень на місяць.

Якщо ж відповідача зареєстровано як фізичну особу підприємця, то тут є два варіанти. Якщо фізична особа підприємець сплачує згідно із законодавством України єдиний податок, то береться середньомісячний показник. Якщо ж чоловік – підприємець дотримується загальної системи – сума рахується тільки на прибуток. Також адвокат у сімейних справах може подати заяву не за судовим наказом, а просити у судді призначити конкретну суму.

Що робити, якщо дізнався про заборгованість за аліментами?

Не важливо було розлучення або Ви перебуваєте в шлюбі і сплачуєте аліменти на неповнолітню дитину. 

Як у 2022 році погасити заборгованість за аліментами, знизити розмір заборгованості, зменшити розмір аліментів? 

Несплата аліментів у 2022 році тягне за собою нарахування заборгованості, позбавлення прав водія, внесення до реєстру боржників і навіть кримінальну відповідальність. Ми даємо практичні поради як з неплатника перетворитись на того, хто тримає під контролем розмір вироблених виплат на утримання неповнолітньої дитини. Ми наводимо варіанти, як списати заборгованість за аліментами, або зупинити зростання цієї заборгованості, якщо Ви безробітний. Як можна вирішити питання, якщо виник великий обов’язок перед виконавчою службою і несплата аліментів загрожує серйозними наслідками. Вихід є, у цій статті кожен може дізнатися, як вирішити проблему і не допустити відповідальності неплатника законних виплат.

Розглянемо ситуацію, коли вам раптом приходить папір, з якого ви дізналися, що колишня дружина подала на аліменти 2 роки тому. Тепер на ваше ім’я нараховано конкретний розмір заборгованості, а боржника викликає виконавча служба. Як це відбувається? У зв’язку з життєвими обставинами подружжя ухвалило рішення про розлучення. При цьому чоловік, який залишає сім’ю і не залишається жити з неповнолітньою дитиною, зобов’язується щомісяця виплачувати певну суму на виховання своєї неповнолітньої дитини. Такий батько справно дотримувався своїх обов’язків і законно виплачував аліменти стабільно два роки.

Згодом у колишнього чоловіка з’являється нова сім’я, грошей не вистачає, він або кілька місяців не платить, або платить меншу суму. Після цього розсерджена дружина, з якою проживає неповнолітня дитина, звертається на аліменти, отримує рішення суду, чекає деякий час та надсилає виконавчий лист за місцем знаходження відповідача. При зверненні до суду жінка може вказати, що не знає про місце проживання свого колишнього чоловіка. Таким чином, про цю судову справу неплатник може нічого не знати. Отже, минає якийсь період часу, виконавець повинен надіслати листа неплатнику. Коли останній приходить до виконавця, то дізнається, що має борг у розмірі 200 000 – 300 000 гривень. Якщо вам така ситуація знайома, то варто насамперед ретельно вивчити законодавчу базу України або прочитати до кінця цю статтю.

 

Мене сповістили про те, що я боржник за аліментами. Що робити?

Якщо ви дізнаєтеся про те, що на вас рахуватиметься борг з виплат відповідно до матеріального обов’язку на вашу неповнолітню дитину, то ми пропонуємо наступний алгоритм дій:

  1. Перше, що потрібно зробити – зберігати холоднокровність. Дуже часто люди, з деяких причин і в складних життєвих обставинах, після того, як дізнаються про подібну несправедливість, сильно сваряться. Вони виливають свій гнів на виконавця, який повідомляє їм про суму заборгованості. Тим самим вони відсікають і так малочисельні шляхи на вирішення своєї проблеми. Слід пам’ятати, що розгніваний та скривджений виконавець – це не найкращий товариш у вирішенні проблеми виплати суми боргу. Він цілком законно може написати заяву про порушення в суді кримінальної справи на неплатника аліментів. Таким чином, варто запам’ятати, що не варто сваритися з виконавцем за будь-яких обставин.
  2. По – друге, Ви повинні ознайомитися з виконавчим провадженням. Бажано, сфотографувати всі ключові документи, оскільки вони можуть знадобитися з низки причин. Як це зробити? Ви маєте законне право на написання заяви. У ньому Ви повинні позначити про бажання ознайомитися з виконавчим провадженням про стягнення аліментів. Якщо є можливість врегулювання питання щодо заборгованості аліментів мирним шляхом, то варто нею скористатися. Обставини можуть скластися так, що за меншу суму, ніж розмір заборгованості, колишня дружина, з якою проживає ваша неповнолітня дитина, може погодитись врегулювати проблему.

Як це відбувається на практиці і що потрібно робити моїй колишній дружині? Колишня дружина повинна видати розписку, де вказує не суму, яку вона отримала, а розмір заборгованості аліментів. Після цього, Ви вдвох приходите до виконавця і там, ваша дружина подає заяву про те, що вона отримала суму заборгованості у повному розмірі та просить її списати. Ви, боржник, у свою чергу, додаєте копію розписки, яку віддала колишня дружина. Після цього виконавець списує заборгованість, а ви продовжуєте сплачувати аліменти.

Які методи уникнення сплати аліментів в Україні?

Якщо мирним шляхом вирішити проблему заборгованості не вдається, що робити? Ви маєте законне право оскаржити рішення щодо призначення аліментів. Чому боржник може це зробити? Тому, що Ви нічого не знали про таке призначення. Хочемо звернути увагу, що оскаржити рішення без адвоката, у вас, швидше за все, не вийде, оскільки ви не знаєте процесуального закону. Підставою для скасування рішення про аліменти є те, що Ви не були присутні на судовому засіданні, не надали документи, не висловили свої заперечення, які у вас були. Усе це може бути причиною скасування рішення суду.

Проте викласти це все без адвоката не вдасться. Ви повинні звернутися до спеціаліста, щоб виграти справу. У разі успіху рішення суду скасують, і виконавче провадження можна припинити. Вашій колишній дружині, яка проживає з вашою неповнолітньою дитиною, доведеться знову звертатися до суду та відкривати виконавче провадження, але ви вже знатимете про це. Крім того, у цей проміжок часу ви матимете можливість зняти арешт, який наклав державний виконавець на ваше рухоме та нерухоме майно. Цей арешт обов’язково накладається на боржника.

Як уникнути чи пом’якшити покарання за несплату аліментів в Україні?

Ви маєте поступово виплачувати заборгованість. Варто знати, що сума заборгованості буде розрахована на основі статистичного розміру заробітної плати по регіону. Розмір цієї заробітної плати державний виконавець бере у відділі статистики, тому сума аліментів буває набагато вищою. Якщо такий шлях вам не підходить, то ви можете знайти роботу, де буде можливість себе кимось замінити. Це має бути робота з невеликим розміром заробітної плати, наприклад, на половину чи чверть ставки. Це робиться для того, щоб зменшити щомісячну виплату, тому що державний виконавець визначає розмір аліментів із заборгованості виходячи з плати по регіону.

Цифру середньої заробітної плати по регіону виконавець має брати у відділі статистики. Таким чином, реальна сума ваших виплат може становити велику суму. За таких обставин до суми заборгованості щомісяця додаватиметься 3000 – 4000 гривень. Якщо ви працюватимете офіційно і отримуватимете офіційну заробітну плату у певному розмірі, а також надасте довідку про цей розмір, то державний виконавець рахуватиме суму аліментів виходячи з вашої заробітної плати. Таким чином, ви зменшите розмір щомісячної виплати.

Хочемо відзначити, що всі ці хитрощі існують не для того, щоб ухилитися від виплат аліментів або уникнути відповідальності за утримання дитини. Усі поради, які викладені у цій статті лише спосіб відбити удар, який завдав недоброзичливець. Тому що необхідність виплати заборгованості у величезних розмірах здатні зруйнувати бюджет та похитнути фінансове становище людини. Застосування вищевказаних порад не повинно звільняти і заважати надавати матеріальне утримання своїй неповнолітній дитині, а в деяких обставинах і повнолітній дитині. Батько може виплачувати гроші крім тих, що визначені державним виконавцем, брати участь у додаткових витратах на дитину. Саме так робить більшість чоловіків.

Чи можу я отримати покарання за несплату аліментів в Україні?

Адвокати на консультаціях пояснюють, що буде якщо не платити аліменти. Які наслідки загрожують боржнику, якщо не сплачувати аліменти довгий час? У нашій статті Ви безкоштовно знайдете відповідь на запитання, що можуть зробити, які наслідки якщо не платити на дитину та допустити велику заборгованість. Громадяни, які ухиляються від утримання дітей, іноді не знають, що буде якщо не платити аліменти. А це цілий комплекс негативних наслідків, знаючи про які легко зробити правильний висновок. Адвокат на консультації з сімейного права розповідає, які негативні наслідки настають для боржника, якщо він не виплачує аліменти на свою дитину.

Це та інші питання є предметом наступних кількох абзаців статті. Реальна юридична допомога точно знадобиться, якщо не платиш аліменти, коли настає те, що загрожує боржнику за аліментами. А результатом ухилення може бути кримінальна відповідальність. Тому читач сам зможе вирішити, чи не можна платити аліменти. Крім того, можна буде дізнатися кілька секретів, чи можливо не платити аліменти законним способом, як відбувається стягнення аліментів. Насолоджуйтесь безкоштовною юридичною консультацією від авторів цієї статті.

Злісне ухилення від сплати аліментів на дитину у 2022 році

Якщо особа, яка має сплачувати аліменти, злісно ухиляється від їхньої сплати, вона має нести за це кримінальну відповідальність, яка визначається статтею 164 Кримінального кодексу України. До злісного ухилення не належить несплата аліментів через хворобу, виправдану відсутність роботи, наявність хворої дитини тощо. Визнання чи невизнання судом злісного характеру ухилення від виплати аліментів здійснюється у кожному окремому випадку, виходячи з обставин справи. Відповідальністю за злісне ухилення може бути штраф до двохсот мінімальних доходів, виправні роботи або навіть обмеження волі на строк до 2-х років.

Злісним ухиленням від сплати аліментів вважаються такі дії:

  • пряма відмова особи від виплати аліментів на дитину;
  • вказівка неправильної суми доходів, з якої обчислюються аліменти;
  • приховування: переїзд в інше місце або зміна роботи, про що не було попереджено відповідні органи.

Боржник з аліментів

Виплата аліментів – непроста тема для багатьох людей як чоловіків, так і жінок. На жаль, досить велика кількість подружніх пар розлучається. За статистичними даними, від 60 до 90% одружених пар в Україні розходяться протягом перших п’яти років шлюбу. У результаті близько 70% дітей зростають у неповних сім’ях, і деякі з них зустрічаються з рідним батьком не дуже часто.

Питання аліментів постає досить гостро, коли розлучена жінка заробляє недостатньо грошей, щоб забезпечити дитину. Проте деякі чоловіки не бажають виплачувати аліменти, аргументуючи це невеликою зарплатою, появою нової сім’ї, поганими стосунками з колишньою дружиною, перебуванням за кордоном тощо. У такому разі може виникнути заборгованість по аліментам.

Додаткові думки щодо уникнення сплати аліментів в Україні

Спершу потрібно вирішити моральну проблему: платити чи не платити дитині? Щоб вирішити це питання, потрібно відповісти чесно на кілька запитань. По – перше, точно розуміти чи це ваша дитина. По-друге, знати, в якому матеріальному становищі знаходиться дитина: у що одягається, чим харчується і чи має можливість вчитися та розвивати свої таланти? Яку частину її матеріального забезпечення грає ваша обов’язкова сума? Головне питання: що буде з неповнолітньою дитиною, якщо один із батьків перестане платити необхідну суму? З одного боку, можливо так, що вашої суми не вистачає навіть на половину вартості елементарного харчування. З іншого боку, сума з лишком може покривати харчування, одяг, розвиток, або навіть така сума витрачається на потреби третіх осіб.

Дуже важливо розуміти, що буде, якщо батько перестане платити аліменти? На жаль, багато чоловіків, а іноді й жінок, коли йдеться про відрахування з їхньої зарплати, поняття не мають скільки коштує матеріальне утримання неповнолітньої дитини. Деякі батьки думають, що ті 2000 гривень, які вони платять на утримання, жінка/чоловік, з якою/-им дитина проживає, витрачає їх не за призначенням, а на особисті потреби. Батьки забувають, що нормальні кросівки для підлітка зараз коштують понад 1000 гривень. Не кажучи вже про інші речі та нормальне, здорове харчування.

Проте, на жаль, буває навпаки. Неповнолітня дитина, отримуючи нормальну суму, ходить в обносках і харчується хлібом із молоком. Якщо батько об’єктивно і чесно відповість на вищезазначені питання, йому буде дуже легко визначитися з дилемою: платити чи не платити аліменти? Як законно їх не платити чи значно зменшити їхню суму, автор нашої статті описує вище.

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Поширені запитання

Відповідно до Статті 194 Сімейного Кодексу України, у разі наявності заборгованості за аліментами, вони стягуються з відповідача за виконавчим листом. Особливістю в цьому випадку є те, що аліменти стягуються за минулий час, проте не більше ніж за 3 останні роки, що пройшли перед направленням виконавчого листа до його виконання. Якщо боржник не виплачував аліменти з тієї причини, що перебував у розшуку або перебував за межами України, аліменти стягуються з нього повністю за весь період.

Важливо те, що заборгованість за аліментами має бути виплачена навіть у разі, коли дитина досягла повноліття. А якщо повнолітня дитина навчається в навчальному закладі, згідно зі ст.199 Сімейного Кодексу України, аліменти на її утримання нараховуються до двадцяти трьох років. У цьому випадку подати позовну заяву про стягнення аліментів за минулий час може не лише той із батьків, з ким живе дитина, а й безпосередньо сама дитина.

Відповідно до Статті 194 Сімейного Кодексу України, у разі наявності заборгованості за аліментами, вони стягуються з відповідача за виконавчим листом. Особливістю в цьому випадку є те, що аліменти стягуються за минулий час, проте не більше ніж за 3 останні роки, що пройшли перед направленням виконавчого листа до його виконання. Якщо боржник не виплачував аліменти з тієї причини, що перебував у розшуку або перебував за межами України, аліменти стягуються з нього повністю за весь період.

Важливо те, що заборгованість за аліментами має бути виплачена навіть у разі, коли дитина досягла повноліття. А якщо повнолітня дитина навчається в навчальному закладі, згідно зі ст.199 Сімейного Кодексу України, аліменти на її утримання нараховуються до двадцяти трьох років. У цьому випадку подати позовну заяву про стягнення аліментів за минулий час може не лише той із батьків, з ким живе дитина, а й безпосередньо сама дитина.

Вам може знадобитися:

Наші партнери та клієнти

OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна

Вам сподобалося працювати з нами?
Залишіть відгук!

Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5