Як закрити ФОП без перевірки

Адвокат по Налоговым Спорам

«LA Consulting» в Києві допоможе Вам розібратися з припиненням діяльності Вашого бізнесу без перевірки податкової та заощадить Ваш час

    • Працюємо по всій Україні
    • Надаємо послуги кращих адвокатів з багаторічним досвідом роботи
    • Допоможемо відкрити бізнес не тільки в Києві, а й по всій Україні
    • Захистимо Ваші права

Закриття ФОП (ФЛП) – це юридична процедура, результатом якої є повне припинення діяльності даного суб’єкта господарювання, з подальшим внесенням відповідної інформації до ЄДРПОУ та до податкової.

 

У цій статті ми з Вами розберемо основні аспекти реалізації процедури припинення діяльності Вашого ФОП, механізм Ваших подальших дій в цій ситуації, необхідний пакет документів для подачі в податкову і багато інших нюансів про те, як можна реалізувати це без податкових перевірок.

Нормативно-правова база, що стосується закриття ФОП без перевірок податкової


У цьому питанні необхідно посилатися на норми Цивільного Кодексу України (ЦКУ), Податкового Кодексу України (ПКУ) і Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб – підприємців та громадських формувань».

Способи закриття ФОП в Україні

Закрити ФОП можна кількома способами, такими як: припинення діяльності і ліквідація.

Зараз докладніше розберемо особливості кожного з них.

 

Припинення діяльності ФОП можна умовно поділити на добровільне і примусове рішення закриття бізнесу.

 

Добровільне закриття діяльності ФОП – приймається на власний розсуд підприємця. 

 

Причини для цього можуть бути найрізноманітніші, наприклад:

  • через збитковість даного бізнесу, або ж, з якихось причин, неможливості його розвитку в майбутньому;
  • а може бути і навпаки, через те, що Ваша підприємницька діяльність почала приносити значні доходи, виникла необхідність припинити цю та вибрати іншу організаційно-правову форму для Вашої діяльності (ТОВ, ТДВ, ПАТ і так далі);
  • переїзд підприємця на проживання в іншу країну.

 

Примусове закриття ФОП – даний процес буде ініціюватися на підставі винесеного рішення суду.

 

Приклад можливих причин для цього:

  • якщо ФОП був визнаний в судовому порядку банкрутом;
  • якщо власника ФОП в судовому порядку було визнано безвісно відсутнім або померлим;
  • коли підприємця визнали недієздатним, або ж, судом була обмежена його цивільна дієздатність;
  • смерть підприємця.

 

Зверніть увагу, що в разі смерті, недієздатності або визнання ФОП безвісно відсутнім – відповідальними за боргові зобов’язання будуть виступати особи, які вступають в спадкові права або ті особи, які мають право розпоряджатися майном ФОП.

 

Законодавством не передбачено варіант тимчасового припинення діяльності ФОП.

Якщо у Вас виникли будь-які питання щодо можливих варіантів закриття підприємства, зверніться до юристів нашої компанії «LA Consulting» і Ви отримаєте детальну консультацію. Зв’язатися з нами можете просто залишивши заявку на нашому сайті або зателефонувавши за вказаним на сайті номером телефону.

 

Це був короткий екскурс процедури, яку Вам треба буде пройти, далі ми розберемо все більш детально.

Закриття ФОП в ДІЇ без перевірок податкової

У наш час дуже актуальною стала послуга ліквідації ФОП в онлайн режимі, що суттєво допоможе в тому, щоб ліквідувати компанію без перевірок податкової. Зараз розберемо алгоритм дій і що для цього необхідно.

 

Щоб припинити діяльність ФОП через державний портал ДІЯ, Вам потрібно наявність ключа ЕЦП для авторизації і підписання податкової документації.

Далі, заходимо на вкладку служби “Закриття ФОП” і заповнюємо заяву. При підписанні даної заяви ЕЦП, в обов’язковому порядку перевірте правильність внесених даних. Документ автоматично буде направлений державному реєстратору, а інформацію про припинення діяльності ФОП – направлено в податкову.

 

Простежити за виконанням процедури Ви можете, безпосередньо, в своєму кабінеті громадянина, вхід в який здійснюється за допомогою ЕЦП. Як тільки рішення буде схвалено – Ви відразу ж отримаєте повідомлення про це, яке буде відображатися в особистому кабінеті і, на вказаній раніше, електронній пошті.

Що робити, якщо у Вас немає ЕЦП?

ЕЦП – це вже, можна сказати, життєва необхідність для комфортної та ефективної роботи будь-якої організації. З його допомогою здійснюється авторизація, подача бухгалтерської звітності до податкової, підписання документів і так далі. Це, також, ще й значна економія часу, тому що не потрібно безпосередньо йти і передавати документи в держ органи.

 

Згенерувати ЕЦП можна звернувшись в підтримку Вашого банку, де співробітники детально Вас проінструктують і допоможуть його створити в особистому кабінеті. Ще один доступний варіант – зробити ЕЦП в спеціальному акредитованому центрі.

Відрізняються ці дві пропозиції виключно їх вартістю. У банку – це можна зробити безкоштовно, в АЦ – в залежності від їх розцінок, в кожному індивідуально.

Закриття ФОП в державних органах без перевірок податкової

Адвокат по Налоговым Спорам

Список документів, необхідних для цього:

 

  • ІПН (паспорт, якщо відсутній ІПН, наприклад, через релігійні переконання, але в такому випадку, в паспорті повинна бути відповідна відмітка про те, що його номер можна використовувати замість ІПН);
  • Заява, яку треба подати в ЦНАП. На сайті Дії можна знайти і скачати приклад, для його для подальшого заповнення.

 

Якщо, з якихось особистих причин, у вас зараз немає можливості особисто відвідати ЦНАП, то можна направити документи поштою, але Ваш підпис обов’язково повинен бути нотаріально завірений.

 

Результат цих дій передбачає внесенням державним реєстратором відомостей про припинення діяльності ФОП в ЄДРПОУ та інформування з цього приводу податкової. Зі спрощеною системою ще простіше – Вас виключать з Реєстру платників Єдиного податку та Реєстру платників ПДВ. І вже з цього моменту, Ваш ФОП буде офіційно вважатися ліквідованим.

 

На сайті Міністерства Юстиції України, шляхом введення свого ІПН, Ви легко можете перевірити статус Вашого підприємства.

 

Як Ви могли помітити, дуже багато залежить від своєчасного звітування та його коректного складання. В іншому випадку, Вас очікують податкові перевірки і значне зволікання в процесі припинення діяльності ФОП. Щоб уникнути цього, радимо Вам звернутися до професіоналів для того, щоб вони перевірили правильність поданих декларацій та окреслили всі нюанси при роботі з державними органами України.

 

Важливе зауваження: якщо Ви займалися веденням діяльності пов’язаної з підакцизними товарами, то Вам необхідно буде в обов’язковому порядку анулювати ліцензію і всі банківські рахунки ФОП.

 

Не варто розраховувати на те, що якщо Вам вдалося припинити свою діяльність, це автоматично означатиме, що у Вас більше немає боргів. Ні, це далеко не так.

 

Згідно ЦКУ, якщо у Вас є будь-який вид заборгованості (або за оренду приміщення, або Ви заборгували оплату постачальникам тощо), то навіть якщо ви закриєте ФОП, на Вас мають право подати в суд (вже просто як на фізичну особу) з вимогою виконати свої фінансові зобов’язання.

 

Якщо у Вас є наймані працівники, то їх необхідно буде попередити мінімум за два місяці до планового припинення діяльності. Звільнити працівника раніше можна тільки за умови, що він особисто на це буде згоден. Враховуйте той факт, що на момент звільнення Ви повинні будете виплатити не тільки заробітну плату, але і, як приклад, компенсацію за невикористану відпустку.

Перевірка ФОП податковою

У нормах Податкового Кодексу України (ПКУ) не регламентовані чіткі межі і часові рамки, в які може проходити податкова перевірка.

 

Якщо Ваш ФОП “потрапив” під податкову перевірку після здійснення процесу ліквідації, потрібно відразу ж звернутися до норм чинного законодавства. Посилаючись на норми Податкового Кодексу можна підкреслити те, що податкова має право провести перевірку і на підставі отриманих даних, притягнути до відповідальності власника (якщо у нього є якась заборгованість), тільки в тому випадку, якщо не минув строк у 1095 днів (тобто, три роки з моменту пред’явлення відповідної декларації).

 

Чому саме такий критерій використовується при перевірках податковою? Відповідаємо, тому що, згідно з ПКУ, саме стільки власник підприємства зобов’язаний зберігати його звітність.

 

Щоб уникнути таких неприємних ситуацій і податкових перевірок, завчасно зверніться до нашої компанії «LA Consulting» в Києві, ми зробимо все можливе, щоб допомогти Вам уникнути цих наслідків у Вашій діяльності.

Переваги роботи з нашою компанією «LA Consulting»

ІT юрист

 

  • ми не тільки знаємо специфіку роботи в питаннях ліквідації підприємств без перевірок податкової в теорії, але і вже багато років допомагаємо нашим клієнтам з вирішенням цього питання на практиці;
  • оперативна підтримка, консультація по всіх етапах ліквідації організації та проходження податкових перевірок, можливість в будь-який момент поставити питання і уточнення, які Вас цікавлять;
  • перевірка наявної документації та надання допомоги в коректному складанні необхідних податкових декларацій;
  • індивідуальний підхід, створення комфортної атмосфери для роботи з кожним нашим клієнтом.

 

Ми працюємо не тільки в Києві і області, а й по всій території України. Наші юристи з готовністю візьмуться за вирішення Вашої ситуації будь-якої складності. Головне в нашій роботі – задоволений клієнт і ефективний результат!

 

Якщо Вас зацікавила співпраця з нашою компанією «LA Consulting» і можливість припинення роботи Вашого бізнесу без перевірок податкової, залишайте заявку на сайті – і ми обов’язково зв’яжемося з Вами. Також, можете зателефонувати за вказаним на сайті номером телефону.

Наши партнеры и клиенты

OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна

Вам понравилось с нами работать?
Оставьте отзыв !

Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5
Головна

Управляющий партнер

Никитский Михаил Александрович

Я основал компанию “Консультариус” для безопасности и надежности вашего бизнеса.

Главное для вас – это результат, а для нас – это ваше доверие и уважение.

Мы не просто предоставляем услуги, мы предлагаем сервис полного сопровождения.

От регистрации и сопровождения к построению стратегий и привлечения клиентов.

Наша задача сделать ваш Бизнес сильнее и увеличить ваши доходы.