Експрес ліквідація ТОВ за 3 дні

Адвокат по Налоговым Спорам

⏱Ліквідація ТОВ за 3 доби

🌍 Зміна Директора та Адреси

🔐 Повна анонімність та безпечна угода

👨🏻‍💼 Свої Нотаріуси та  в кожному місті

💰 Готові працювати з проблемними компаніями та боргами

Як закрити ТОВ?

💼 У діяльності кожного підприємця, в той чи інший момент, виникне питання про необхідність припинення діяльності власного юридичної особи.

В першу чергу, відзначимо, що не завжди потрібно вдаватися до таких радикальних заходів і відразу ж повністю припиняти діяльність Вашої юридичної особи.

💰 Іноді цілком може бути досить того, що Ви, наприклад, проведете процедуру реорганізації Вашої юридичної особи. Щоб правильно визначити яка саме стратегія подальших дій буде для Вас найоптимальнішою, можете звернутися за консультацією до фахівців нашої компанії Consultarius . 

Юрист "Consultarius" допоможе Вам розібратися з ліквідацією Вашого бізнесу і заощадить Ваш час
  • Працюємо по всій Україні
  • Надаємо послуги кращих адвокатів з багаторічним досвідом роботи
  • Допоможемо відкрити бізнес не тільки в Києві, а й по всій Україні
  • Захистимо Ваші права

У чому відмінність ліквідації від реорганізації ТОВ?

банковский налоговый таможенный консультант

Ліквідація юридичної особи передбачає собою повну зупинку діяльності даної організації. Вона може здійснюватися двома способами: добровільно і примусово.

 

Добровільна – ініціюється безпосередньо власниками юридичної особи, на підставі прийнятого ними (на загальних зборах засновників) рішення про закриття фірми. В такому випадку, уповноважена особа (на підставі нотаріального доручення) самостійно подає весь необхідний пакет документів державному реєстратору, тим самим повідомляючи його про прийняте засновниками юридичної особи рішення, відбувається розрахунок із замовниками та постачальниками (якщо такі є) і бухгалтерський баланс зводять до нуля.

 

У той час як примусова відбувається в разі, якщо державні контролюючі органи виявлять під час підприємницької діяльності компанії грубі порушення законодавства України. При такому варіанті розвитку подій, Ваше ТОВ обов’язково повинно буде виплатити всі свої заборгованості (банківські кредити, зарплату співробітникам підприємства, обов’язкові внески до державного бюджету України тощо).

 

Реорганізація юридичної особи – це передача прав управлінням компанії іншим засновникам. Відповідно, крім прав, їм передаються ще й зобов’язання ТОВ перед іншими.

 

Є кілька видів реорганізації ТОВ:


  • Злиття.

Даний спосіб передбачає приєднання до ТОВ іншої юридичної особи, передачу їй майна, прав та обов’язків попередньої компанії з метою створення нового товариства.

  • Приєднання.
  • коли ТОВ припиняє свою підприємницьку діяльність шляхом передачі свого майна, прав та обов’язків іншій юрособі. За підсумком такого роду приєднання ТОВ ліквідується, а інша компанія продовжує функціонувати далі.
  • і варіант повністю протилежний попередньому. Коли в результаті передачі своїх прав, майна та обов’язків ТОВ, інша юридична особа припиняє свою діяльність. Тобто, ТОВ може спокійно продовжувати працювати далі, а інша організація – ліквідується.
  • Поділ.

У цій ситуації з уже існуючого ТОВ створенні двох чи більше інших підприємств, шляхом розподілу між ними відповідних прав, обов’язків і майна попереднього ТОВ.

  • Перетворення.

Реорганізація в даному випадку означає зміну організаційно-правової форми діяльності фірми. Наприклад, на території України діють такі господарські товариства і товариства, як: Публічне акціонерне товариство (ПАТ), Товариство з додатковою відповідальністю (ТДВ), Повне товариство (ПТ) і Командитне товариство (КТ) і різні кооперативи. Функціонування вищезазначених організацій регулюється, також, Цивільним кодексом України, Податковим кодексом України, Господарським кодексом України та іншими нормативно-правовими актами.

 

Звичайно ж, в цій справі неможливо обійтися без певних нюансів і обмежень. Наприклад, юридична особа у якої всього один або два засновника, згідно з українським законодавством, не має права перетворитися в кооператив, на підставі того, що для створення кооперативу необхідно, як мінімум, наявність трьох засновників.

 

Перетворення ТОВ, в якому всі засновники є виключно фізичними особами в Командитне товариство (КТ) неможливо, тому що вимога Закону чітко регламентує нам те, що, хоча б, один з учасників КТ повинен бути фізичною особою-підприємцем (ФОП) або юридичною особою (ЮО).

 

ТОВ, засновники якого фізичні особи, перетворити в Повне товариство (ПТ) неможливо, з тієї простої причини, що учасниками ПТ можуть бути виключно ПП (приватні підприємці), або ж ЮЛ.

 

Відзначимо те, що реорганізація юридичної особи, точно також як і ліквідація, може бути як добровільною, так і примусовою.

Причини ліквідації юрособи в Україні

Одним з найбільш поширених обставин зупинки діяльності підприємства є бажання засновників ТОВ. Цей спосіб відноситься до “добровільного” закриття.

 

Далі йде варіант зупинки діяльності юридичної особи на підставі судового рішення. Даний спосіб відноситься до категорії “примусового”.

 

І, найменш поширений, шляхом прийнятого рішення компетентним органом державної влади (наприклад, Антимонопольним комітетом).

 

Якщо ми говоримо про добровільне способі закриття юрособи, то можна виділити такі причини його ліквідації:

  • Зміни засновниками системи і структури ведення бізнесу їх юридичної особи. Це може статися під впливом безлічі різноманітних факторів, які впливають на підприємницьку діяльність ТОВ;
  • Бажання засновників змінити організаційно-правову форму компанії – є одним з найпопулярніших чинників, які спонукають до закриття фірми.
  • Небажання більше вести свій бізнес в даній галузі, як варіант, збитковість юридичної особи;
  • Банкрутство ТОВ. Ця необхідність виникає тоді, коли у компанії є боргові зобов’язання і вона не може у цьому їх сплатити. У даній ситуації, крім процедури ліквідації компанії, ще й необхідно підтвердити факт банкрутства юридичної особи.

Етапи процедури закриття ТОВ на території України

Адвокат по Налоговым Спорам

Закрити юридичну особа в Україні можна за допомогою наступних способів:

 

  • звичайна ліквідація;
  • експрес (швидка) ліквідація.

У чому ж полягає відмінність звичайного від експрес закриття?

 

Звичайна процедура закриття компанії не обійдеться без участі податкової служби України. Поки фіскальна служба буде проводити всі необхідні перевірки Вашого бізнесу, це означає, що процес цілком собі може розтягнутися на кілька років.

 

Експрес закриття юридичної особи включає в себе максимально швидку зміну власників компанії і, відповідно, передачу прав і обов’язків наступним її засновникам.

Важливим аспектом виступає те, що при виборі такого варіанту ліквідації відсутні обов’язкові перевірки податкової інспекції.

 

Якщо порівнювати вищезгадані способи закриття юридичних осіб, то можна виділити такі переваги:

 

  • той факт, що при експрес ліквідації є необов’язковими перевірки податкової, значно заощаджує Ваш час. 

Припустимо, якщо в першому варіанті термін закриття може варіюватися від декількох місяців, аж до декількох років, то при експрес закритті він становитиме лічені дні.

  • вартість надання послуг щодо швидкого закриття юридичної особи значно менше ніж при стандартному способі.
  • і перший, і другий спосіб закриття ТОВ є абсолютно легальними в Києві, області і на території України в цілому.
  • якщо Ви довірите врегулювання питань ліквідації професійним юристам, то Ваша участь в процедурі буде мінімальна, що дозволить заощадити Ваш час і нерви.

Юристи нашої компанії  в Києві з радістю готові Вас проконсультувати і підібрати максимально комфортний і відповідний спосіб ліквідації Вашого бізнесу.

 

Детальніше про процедуру експрес ліквідації Ви можете прочитати в нашій попередній статті на сайті компанії.

 

Як відбувається безпосередньо процедура закриття юридичної особи в Україні?

Ухвалення рішення засновниками про припинення діяльності компанії

Щоб почати процедуру закриття ТОВ, в першу чергу, потрібно скликати збори учасників підприємства. Для того, щоб всі рішення прийняті на такому загальних зборах були правомочними і мали юридичну силу в подальшому – необхідна присутність більш ніж 50% від складу всіх учасників ТОВ. Якщо який-небудь учасник не має можливості бути присутнім під час проведення голосування, то він має право направити на збори свого представника.

 

Рішення про закриття компанії вважається узгодженим якщо за нього проголосували більше ніж 50% від усієї кількості учасників.

За підсумком проведення зазначеного голосування, оформляється Протокол зборів ТОВ.

Цей документ підлягає нотаріальному посвідченню в обов’язковому порядку, тому що його потрібно буде надавати державним органам і банку.

 

Зверніть увагу на те, що даний Протокол неодмінно повинен бути оформлений відповідно до вимог українського законодавства. 

 

У ньому повинна бути вказана така інформація, як:

  • дата,
  • час,
  • місце,
  • результати проведеного голосування,
  • хто підраховував голоси.

Подача пакету документів державному реєстратору

закрытие тов

Після прийнятого рішення зборами учасників і належним оформленням документації, її необхідно подати державному реєстратору за місцем реєстрації Вашої юридичної особи. Надати дозволяється як оригінал Протоколу ТОВ, так і його копію, яка нотаріально завірена.

Документи може надати реєстратору або директор юридичної особи, або будь-яка інша уповноважена на те особа компанії, але врахуйте, що, в такому разі, в будь-якому випадку потрібно буде пред’явити довіреність.

 

Перелік документації, яка необхідна для подання державному реєстратору щодо ліквідації юридичної особи:

 

  • оригінал Протоколу ТОВ (допускається можливість подачі нотаріально завіреної копії);
  • оригінал документа, в якому буде вказано склад комісії (або нотаріально завірена копія) з закриття цього ТОВ, паспорт і ІПН директора, або уповноваженої особи.

 

Реєстратор надасть Вам заяву, яке також необхідно буде заповнити. Документи, звичайно ж, може передати реєстратору Ваше уповноважена особа.

 

Після цього, якщо будуть подані всі документи, які будуть відповідати вимогам законодавства, всю отриману від Вас інформацію державний реєстратор вносить до ЄДРПОУ. Далі, він самостійно повинен повідомити податкову службу України, пенсійний та соціального фондів.

 

Перевірити наявність змін Ви можете безпосередньо особисто подивившись їх наявність в Реєстрі. Таким чином можна проконтролювати дії (або бездіяльність) реєстратора.

 

Важливим елементом в цій ситуації буде виступати попередження Ваших співробітників про те, що діяльність підприємства незабаром буде припинена в зв’язку з початком процедури державної ліквідації юридичної особи.

Розрахунок з усіма кредиторами юридичної особи

Дуже важливою умовою є публікація про ліквідацію ТОВ в засобах масової інформації. Цей етап відбувається під керівництвом державного реєстратора та стаття про закриття компанії буде актуальною ще протягом двох місяців.

 

Навіщо це потрібно робити?

 

Для того, щоб, побачивши цю публікацію, кредитори мали можливість пред’явити до підприємства претензію про виконання своїх фінансових зобов’язань. У цій справі дуже важлива оперативність, адже по закінченню встановленого терміну – пред’явити претензію до цієї юридичної особи і притягнути до відповідальності вже буде малоймовірно. Але, тут потрібно враховувати всі тонкощі і розбирати кожну конкретну ситуацію окремо.

Розібратися з бухгалтерією Вашого підприємства

Обов’язково перевірте, чи немає у Вас будь-якої дебіторської заборгованості. Якщо така є – саме час її стягнути.

Зробити опис наявного майна організації.

 

Крім проведення інвентаризації, також, необхідно буде оцінити все майно, яке було в розпорядженні Вашої компанії.

Закриття всіх наявних банківських рахунків юридичної особи.

 

Необхідно буде подбати заздалегідь про те, щоб були закриті всі рахунки в банку Вашого підприємства, крім одного – того, якого Ви будете використовувати під час проходження процедури ліквідації ТОВ.

Зняття підприємства з обліку в державних органах України

Закриття компанії за стандартною процедурою означає те, що процес буде супроводжуватися позаплановими перевірками від контролюючих органів. Це зроблено для того, щоб визначити, чи дотримувалося підприємство в своїй діяльності норм законодавства України, тобто, чи правильно весь цей час сплачувалися податки, чи коректно подавалася звітність і чи є які-небудь заборгованості у даного ТОВ.

Після проходження такого роду перевірок, звичайно ж, Вам будуть надані документи, які підтверджують те, що Ви вже пройшли контроль.

 

Подбайте про те, щоб отримати виписки і довідки про відсутність у Вашого підприємства будь-яких заборгованостей (по сплаті податків, ЄСВ, страхових внесків тощо).

Остаточна ліквідація юридичної особи

Завершальним етапом буде подача главою ліквідаційної комісії ТОВ реєстратору пакету документів, які будуть підтверджувати, що процедура анулювання пройшла успішно. На підставі цього, державний реєстратор особисто вносить відомості до ЄДРПОУ про те, що підприємство ліквідовано. З цього моменту процедура вважається завершеною і більше не потрібно буде подавати ніяку звітність та сплачувати податки.

 

Можете знищити печатки та штампи Вашого ліквідованого ТОВ, тому що вони Вам більше не знадобляться.

 

Як Ви могли помітити, процедура ліквідації ТОВ дуже трудомістка, потребує оперативності, уважності і професіоналізму.

Нам доверяет более 300 клиентов ежигодно
0
5/5
рейтинг
Наша компанія, може допомогти Вам з такими опціями, як
ІT юрист
  • Підготувати необхідний для закриття ТОВ пакет документів;
  • Переконатися, що була правильно проведена процедура оформлення Протоколу ТОВ, і що цей документ відповідає вимогам українського законодавства;
  • Проконсультувати Вас в тому, яку саме для Вас буде краще вибрати стратегію закриття компанії;
  • Взаємодіяти з державними органами України самостійно, з Вашою мінімальною участю;
  • Врахувати всі нюанси і зібрати потрібну документацію, щоб гарантовано отримати позитивну відповідь реєстратора з першого разу;
  • Моніторити, як проходить державна реєстрація закриття Вашого бізнесу і оперативно реагувати на всі зміни в процесі.

Ми прагнемо створити найбільш комфортну атмосферу для нашої взаємодії з клієнтами. Всі дії будуть узгоджені з Вами і тільки після Вашого схвалення – ми можемо приступати до роботи. З нами закрити ТОВ не складе труднощів.

 

Компанія надає свої послуги не тільки в Києві і області, а й на території всієї України.

 

Якщо Вас зацікавила можливість нашої подальшої співпраці, залишайте заявку на нашому сайті – і ми зв’яжемося з Вами! Не бажаєте чекати? Тоді зателефонуйте нам за вказаним на сайті номером телефону. Разом ми знайдемо вихід навіть із самих складних ситуацій.

Наши партнеры и клиенты
OTP BANK

Наш офіційний банк партнер

Банк Альянс

Наш клієнт та партнер

Арсенал Kids

Наш спортивний клієнт

Hidrafacial

Наш клієнт та партнер

Головна
Вам понравилось с нами работать?
Оставьте отзыв !
Адвокат по Налоговым Спорам
0
5/5
рейтинг

Консультариус сопровождает нашу деятельность с момента регистрации первой компании, а именно с января 2019 года. Мы сразу нашли общий язык, после чего юристы включились в работу. Также нам нравится, что в данной компании обеспечивается параллельно и бухгалтерское сопровождение, поэтому клиент не испытывает сопротивления между аутсорс юристом и бухгалтером. Рады партнёрству и смело рекомендуем Консультариус!

5/5

Группа компаний MAGIC 

(ТОВ «Меджик Консьерж», ТОВ «Меджик Консьерж»).

Время от времени пользуемся услугами юриста Консультариус для вычитки и подготовки договоров. Довольны безукоризненным соблюдением сроков, ценами на услуги и вниманию к деталям. 

5/5

Рекламное агентство ArtNET

(ТОВ «АГЕНТСТВО ІНТЕРНЕТ-РЕКЛАМИ «АРТНЕТ»)

Для кожного бізнесу дуже важливо завжди мати на зв'язку надійних радників з юридичних питань, тому Компанія VARM користується послугами Консультаріуса на постійній основі. За час співпраці юристи продемонстрували себе як професіонали в спірних ситуаціях з контрагентами, зокрема в процесі узгодження договорів поставки. Дякуємо за плідну співпрацю.


5/5

VARM:Трубопроводна арматура 

(ТОВ «В.АРМ»)

На старте нашего бизнеса мы вообще игнорировали юридические нюансы, избегали лишние бумаги и формальности, пока это не обернулось крупной проблемой - штрафные санкции от клиента. Когда ситуация зашла в тупик мы решили обратиться к юристам (не рекомендуем затягивать проблемы). 

Сначала попробовали работать с первыми попавшимися из гугла, но то не смогли помочь и просто развели руками. Тогда другой наш клиент порекомендовал нам Консультариус, куда мы обратились и это был очень верный выбор. Сейчас мы уверенно вписываем юр. услуги в свой бюджет, потому что поняли, от каких больших рисков и головняка нас избавляют юристы. Занимайтесь бизнесом, договорами пусть занимаются специалисты. 

* Кстати, от штрафных санкций со стороны клиента тоже удалось отбиться благодаря лазейке в договоре, которую нашёл юрист Консультариус :))

ProfitMakers

(ТОВ "ПРОФІТМЕЙКЕРС")

5/5

Консультаріус – наші колеги з юридичного консалтингу, яких ми залучаємо в процесі надання послуг. За час спільної роботи жодного разу не булі зірвані строки або порушені умови: всі клієнти задоволені та залишали тільки позитивні фідбеки. З цього можна зробити висновок, що Консультаріус є надійним юридичним партнером. Бажаємо успіхів та розвитку Вашій компанії.

5/5

PartnerConsult LTD

(ТОВ «АК ПАРТНЕР КОНСАЛТ»)

Бизнес в сфере промышленного альпинизма имеет много подводных камней: начиная от вопросов безопасности сотрудников, заканчивая ответственностью перед клиентом. Деятельность компании PromAlp-Group усложнена, кроме того, и наличием иностранных заказчиков. К счастью, с этим всем уже больше года отлично справляются наши юридическо-бухгалтерские советники из Консультариус, которым мы полностью делегировали эту сферу. Рады сотрудничеству!


PromAlp-Group 

(ТОВ «ПРОМАЛЬП-ГРУП»)

5/5