Роздподіл майна під час, після, або до розлучення

Загальні правила розподілу майна під час розлучення

Загальна спільна власність – це майно, яким чоловік та дружина почали володіти під час шлюбу. 50 на 50 – принцип, за яким буде відбуватися поділ майна після розлучення. Але слід згадати про ще одне поняття – “особиста власність”.

Поділ за домовленістю не має великої популярності, найпоширенішим варіантом поділу майна є спосіб вирішення проблем все-таки через суд. Проте все ж таки важливо звернути увагу і розглянути окремо добровільний поділ за відсутності спору між подружжям та поділ під час судового процесу.

Добровільним поділом майна сім’ї є такий поділ рухомого та нерухомого майна, який вже визначався у договорі і, що дуже важливо, його обов’язково треба запевнити у нотаріуса, тобто це не просто результат мирних переговорів між головними членами однієї сім’ї.

Також саме шлюбний договір може визначати поділ майна, або як називається такий вид поділу спільного майна – за контрактом, де прописано що саме і для кого належатиме після закінчення спільного життя, або в період, коли вони ще не наважилися розірвати шлюб.

Досить важливо знати таку інформацію і бути обізнаним у цій сфері, якщо Ви в будь-якому випадку вирішили зробити цей хвилюючий крок у житті, в такій інколи напруженій обстановці подружжя часто думає, що провівши переговори усно, прийшовши до спільного рішення, але письмово цю домовленість не оформивши, вони продовжують сподіватися, що їх поділ майна обов’язково буде здійснюватися насправді, причому кожен із них чесно отримає власну частку майна.

Не треба сподіватися, що за таким способом розв’язання всіх розбіжностей у Вас далі буде все добре і точно без зайвих суперечок, але це вийде лише у випадку, коли обов’язки будуть виконуватися обома сторонами, тобто в більшості ситуацій це лише десь початок, але коли ваша історія продовжується і потрібно вирішити питання з матеріальними благами, то часто виникає багато різних складнощів і непорозуміння.

банковский налоговый таможенный консультант

Тепер перейдемо до поділу майна у судовому порядку та розглянемо такий процес. Судовий поділ можна розділити на два види – теоретичне та практичне. Спочатку звернемо увагу на теоретичний поділ майна, тобто варіант, коли суд спочатку визначає частку окремо для дружини та чоловіка. Тепер перейдемо до практичного поділу майна – це спосіб, коли є можливість самостійно розподілити власне майно. На які види можна поділити майно? Існує подільне і неподільне майно. Відповідно до умов та оцінки вартості майна поділ відбуватиметься в судовому порядку, тому потрібно передбачати, що Вам буде необхідно сплатити судовий збір. У будь-якому випадку це буде сума, яка нараховується у вигляді не меншому за прожитковий мінімум, або четверта частина від суми оцінної вартості.

Звернувши увагу на статтю 70 Сімейного кодексу України можна переконатися, що кожен із подружжя має рівну частку майна, отриманого від початку їхнього одруження. Проте бувають винятки, коли суд вирішує зменшити частку власності одного з подружжя чи навпаки – її збільшити. Наприклад, таке відбувається, коли хтось із них двох забував захищати та дбати про нормальний стан свого майна або навіть цілеспрямовано псував їхню власність. У такій ситуації суд має право зменшити частку власності на майно у розмірі завданих збитків. Збільшити частку майна одного з подружжя суд має повне право, якщо вони мають малолітніх або неповнолітніх дітей. Наприклад, дитина живе з мамою, а чоловік не платить аліменти або платить так, що тих коштів точно не вистачить, щоб виховувати та повністю утримувати їхню дитину. Якщо почалася така суперечка між сім’єю, яка розпалася після розірвання шлюбу, суд має право винести рішення про те, щоб збільшити частку майна дружини, бо саме вона постійно займається вихованням цієї неповнолітньої дитини, а також повністю забезпечує її життям і загалом розвиток. Проте матері дитини потрібно буде збирати докази та подавати до суду різні довідки та документи.

Непростий випадок: процедура поділу закордонного майна під час розлучення

Якщо Ваше майно знаходиться за кордоном і його потрібно негайно розділити, то така проблема і в наш час залишається досить актуальною та складною. Для початку адвокату потрібно не забути про Ваші права та вчасно подати запит, щоб визначити наявність цього майна за кордоном. Є багато ситуацій, коли подружжя вирішує зареєструвати майно за кордоном, бо купило його за загальний кошт. Саме юрист чи адвокат може розібратися з такими нюансами, він допоможе дізнатися потрібну інформацію, обробити її та спланувати наступні дії, які дозволять Вам грамотно та законно отримати необхідний та позитивний результат для Вас.

Ви вже дізналися, що майно знаходиться за кордоном та реєструвалося саме на тій території? Тоді вперед, настав час активно діяти, якщо виявляється, що чоловік чи дружина володіє майном за кордоном, воно вважатиметься спільним і підлягатиме розділу. Проте, розділ такого майна слід узгоджувати із законодавством країни, в якій воно знаходиться. За наявності такої суперечки необхідно звернутися до адвоката. Він надасть Вам консультацію та шукатиме способи вирішення спору.

Яке майно я можу вважати особистим? Відповідь юриста при консультації з розподілу майна під час розлучення

Що, власне, є особистим майном? Чи можу я визначити самостійно яке майно є моїм особистим? Цей аспект досить складний і потребує особливої ​​уваги. Найчастіше не уникнути суперечки щодо цього аспекту. На консультації у юриста Ви точно отримаєте відповідь. Пропоную ознайомитись зі списком, що згідно із законодавством України належить до особистого майна та прочитати приклади від юриста:

  • майно, яке Ви купили до шлюбу. Приклад від юриста: зараз досить популярним є купівля нерухомості у новобудові за попереднім договором. Тому тут, власне, треба бути обережним і враховувати, що особистим майном буде те, на яке Ви отримали право власності до укладення шлюбу. Якщо Ви оформили всі документи після укладення шлюбу, то все це буде спільним майном;
  • особисте майно – подружжя отримало і утримувало це майно під час їх шлюбу, але важливо, що придбали його за гроші лише одного з глав сім’ї, тобто це були особисті накопичення когось із них. Наприклад, в одного з подружжя до укладання шлюбу був автомобіль вартістю 20000 доларів. У період їхнього спільного життя чоловік або його дружина на той момент вирішують продати таке рухоме майно і після цього купує два автомобілі, вартістю по 10000 доларів для їхнього загального комфорту. Однак, якщо вони вирішать припинити їхню сімейну історію, то ці два автомобілі будуть вважатися особистою власністю тієї людини, за накопичення якої вони були куплені. На таке рішення не впливає факт того, чи користувався автомобілем сам чоловік або його законна дружина;
  • особистим також вважається рухоме та нерухоме майно, яке встигли опанувати подружжя в період їхнього спільного життя, але це має відбутися обов’язково на підставі договору дарування або у разі спадщини.

Отже, пам’ятайте, що варто відстоювати свої права на особисте майно, але обов’язково потрібно робити це грамотно. Варто звіритися із законодавством або звернутися за консультацією до юриста. Вивчіть приклади з життя та спробуйте порівняти зі своїми обставинами. Краще не доводити справу до суду, однак, якщо Ви маєте бажання відстояти своє особисте майно, все-таки доведеться це зробити. Адвокат супроводжуватиме Вашу судову справу і повинен грамотно вибудувати Вашу позицію у суді. Ви маєте право покладатися на себе в таких життєвих обставинах, але консультація у юриста чи адвоката не буде зайвою. Краще витратити певну суму, але відстояти своє майно.

Непрості питання при консультації у юриста по розподілу майна під час розірвання шлюбу

Дуже часто юристи стикаються з ситуацією, коли чоловік бажає довести, що автомобіль був засобом його індивідуального користування і купувався саме для нього з метою ведення бізнесу. Проте згідно із законодавством України, автомобіль не визнається індивідуальною річчю одного з подружжя. Це спільне майно. Імпланти теж можуть ділитися. Імпланти вважаються власним майном дружини або на той момент ще її чоловіка.

Досить цікаво поділяються торгові марки у разі розірвання шлюбу. Рідко товарну марку можна визнати особистою. Юристи на консультації обов’язково звертають увагу клієнта на те, що нагороди, а також різні премії, які один із глав сім’ї отримав за особисті заслуги, не діляться. Ніколи не діляться також кошти, які отримали як відшкодування за втрату речі, яка належала дружині або її чоловіку, а також як відшкодування завданих моральних збитків одному з членів сім’ї. Варто додати, що вважаються неподільними між дружиною чи чоловіком страхові суми, які отримали за обов’язковим особистим страхуванням або за таким же принципом добровільного особистого страхування.

До особистого неподільного майна також належатиме житло, отримане чоловіком або дружиною у разі, якщо хтось із них встиг його приватизувати. Приклад: якщо Ви отримали житло від держави безкоштовно у період, коли були у шлюбі, то після розлучення воно не підлягає розподілу. Не буде поділено земельну ділянку, яку придбала чоловік чи дружина під час їхнього шлюбу у разі приватизації або отримання її із земель державної комунальної власності в межах безоплатної приватизації. Можна підсумувати, що у разі придбання майна хоч і в період шлюбу, буде можливість довести, що це було зроблено за особисті кошти одного з членів сім’ї, це майно не вважатиметься загальним, а виявиться приватною власністю дружини чи чоловіка, за особисті нагромадження якого його встигли придбати.

Особливі випадки того, як ділитися спільне майно при розірванні шлюбу

Винятки з правил та законодавства України у разі особистого майна одного з подружжя:

  1. по-перше, коли майно одного з членів сім’ї значно збільшило свою ціну через зусилля обох партнерів, воно вважається сумісним. Наприклад, чоловік до весілля мав власний бізнес, в який після весілля дружина також вклала гроші і працювала зі своїм коханим. Внаслідок співпраці таких працьовитих, тямущих і тепер досить успішних людей, які раніше були сім’янинами, прибутки збільшились.
  2. по-друге, коли майно дружини чи чоловіка потребувало ремонту, управління, або підтримки у досить хорошому стані, але всі ці дії виконувались за допомогою рахунків тільки іншого подружжя. Наприклад, дружина мала власну квартиру до одруження, але її потрібно було обов’язково відремонтувати, такий план втілили у реальність за весільні гроші чи за допомогою фізичних та інтелектуальних умінь чоловіка. Тут важливо врахувати, що згідно із законодавством України право на спільне володіння настає не автоматично в подібних ситуаціях. Ці два винятки необхідно довести в суді, щоб отримати право на грошову компенсацію за свої витрати.

Варто пам’ятати, що у житті трапляються різні суперечки, проте краще вирішувати їх мирним шляхом. Будь-яка суперечка має вирішуватися мирно і з повагою до колишнього чоловіка чи дружини. Якщо є варіант обійтись без судового втручання, Ви повинні скористатися ним. Життєві обставини складаються по-різному, проте ніщо і ніхто не має права порушувати Ваші законні права. Грамотний адвокат – Ваш друг і зможе врегулювати будь-яку суперечку та захистити Ваше право на чесне життя. Також Ви маєте право скористатися послугами юриста та уточнити всі тонкощі індивідуально вашої суперечки та вашої життєвої ситуації.

При розлученні швидше за все доведеться зіткнутися з багатьма спірними моментами і втратити чимало нервових клітин. Однак, у житті головне – це залишатися людиною і не вестись на провокації. Пам’ятайте, що є чітко прописані закони України і юрист зможе довести Вашу правоту в суді. У житті немає нерозв’язних ситуацій і суперечок, проте легше домагатися справедливості з професіоналом. Для поділу майна радимо звертатися до адвокатів, які спеціалізуються у галузі сімейного права та володіють глибокими знаннями Сімейного кодексу України.

Нам довіряє понад 300 клієнтів щорічно
0
5/5
рейтинг

Поширені запитання

Багато чоловіків, не соромлячись, постійно хочуть пояснити адвокатам та суддям, що це тільки вони все купували і постійно повністю забезпечували всі потреби та бажання сім’ї, а жінка у цей час навіть ніде не мала роботи. Такі суперечки часто зустрічаються у практиці адвокатів. Юристи вчасно зможуть Вас заспокоїти і підтвердити, що все Ваше майно, яке Викупили, накопичували і берегли під час спільного життя є вашим спільним майном, якщо чоловік не доведе, що він зміг купити його за допомогою тільки власних коштів. Законодавство України також захищає чоловіка, який вирішив виховувати своїх дітей та займатися домашніми справами. Тоді частки спільного майна подружжя – рівні.

Відповідь юриста при консультації з розподілу майна під час розлучення

Що, власне, є особистим майном? Чи можу я визначити самостійно яке майно є моїм особистим? Цей аспект досить складний і потребує особливої уваги. Найчастіше не уникнути суперечки щодо цього аспекту. На консультації у юриста Ви точно отримаєте відповідь. Пропоную ознайомитись зі списком, що згідно із законодавством України належить до особистого майна та прочитати приклади від юриста:

  • майно, яке Ви купили до шлюбу. Приклад від юриста: зараз досить популярним є купівля нерухомості у новобудові за попереднім договором. Тому тут, власне, треба бути обережним і враховувати, що особистим майном буде те, на яке Ви отримали право власності до укладення шлюбу. Якщо Ви оформили всі документи після укладення шлюбу, то все це буде спільним майном;
  • особисте майно – подружжя отримало і утримувало це майно під час їх шлюбу, але важливо, що придбали його за гроші лише одного з глав сім’ї, тобто це були особисті накопичення когось із них. Наприклад, в одного з подружжя до укладання шлюбу був автомобіль вартістю 20000 доларів. У період їхнього спільного життя чоловік або його дружина на той момент вирішують продати таке рухоме майно і після цього купує два автомобілі, вартістю по 10000 доларів для їхнього загального комфорту. Однак, якщо вони вирішать припинити їхню сімейну історію, то ці два автомобілі будуть вважатися особистою власністю тієї людини, за накопичення якої вони були куплені. На таке рішення не впливає факт того, чи користувався автомобілем сам чоловік або його законна дружина;
  • особистим також вважається рухоме та нерухоме майно, яке встигли опанувати подружжя в період їхнього спільного життя, але це має відбутися обов’язково на підставі договору дарування або у разі спадщини.

Отже, пам’ятайте, що варто відстоювати свої права на особисте майно, але обов’язково потрібно робити це грамотно. Варто звіритися із законодавством або звернутися за консультацією до юриста. Вивчіть приклади з життя та спробуйте порівняти зі своїми обставинами. Краще не доводити справу до суду, однак, якщо Ви маєте бажання відстояти своє особисте майно, все-таки доведеться це зробити. Адвокат супроводжуватиме Вашу судову справу і повинен грамотно вибудувати Вашу позицію у суді. Ви маєте право покладатися на себе в таких життєвих обставинах, але консультація у юриста чи адвоката не буде зайвою. Краще витратити певну суму, але відстояти своє майно.

Вам може знадобитися: